Автор Тема: Неадекватният Байдън  (Прочетена 28015 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #105 -: Nov 18, 2023, 10:12 »
Еми без ток особено през зимата е кофтарис. И не е само студа, ама то вече всичко е на ток. От големите консуматори у дома, до най-малкия адаптер и импулсно захранване за всякакви електронни дивайси. Че там по Америката и по Канадата зимите никак не са леки.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #106 -: Nov 18, 2023, 12:53 »
Ами мен не  ме кефи. Колкото и да се радвам лицемерно отвътре, то ще е, че някои хора твърдо ще стъпят на земята и ще започне да си проличава реалното състояние на нещата и резултата от безумни политики у управление. Но това ще ме радва. Че истината ще е на светло.

За американците обаче ще ми е кофти. Страшно много проблеми ще предизвика това. Надявам се поне, това да ги научи накрая да  използват главите си по предназначение. А не фанатично да вярват, че САЩ е най-великата страна, че на тях такова не може да им се случи, че Байдън и демократите само леко прекаляват, но иначе са загрижени за народа…
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #107 -: Nov 18, 2023, 16:43 »
   Ами проблема е в самите американци,не си извадиха поука от
енергийните кризи: в Калифорния лятото на 2021 г.; Тексас - зимата.
Кой им е виновен че са тъпи ?!?
   Оставят се да бъдат разигравани от нагли "зелени" скапаняци,лобиращи
за безумното инсталиране на перки и фотоволтаици къде ли не.

Да го духат.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #108 -: Nov 18, 2023, 19:12 »
А бе откъде го вадите тия фалшиви опорки? Явно някой хора си мислят че по света е като у тях... Само да ви кажа че сметките за ток тъдява през зимата са наполовина на лятото - няма климатици, всичко е на газ. Правилно отбелязва колегата кризите през лятото и хич не се сеща че му противоречат на опорките. В тия южните щати най ги нерви ако дойде по студенко че ще трябва (па макар и само за няколко дена) да сменят джапанките с обувки и да турят там някое якенце.. Тексас си имат собствен вътрешен проблем че не са част от националната мрежа - техен си проблем, но може скоро и да станат част от мрежата.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #109 -: Nov 19, 2023, 00:01 »
Ами, Ремо, ще видим. Ще почакаме малко и ще видим.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #110 -: Nov 19, 2023, 02:17 »
Ей, нали от вчера е задухал много силен вятър при нас, юпиесите ми пискат час през час За половин секунда гледам лампите леко си намаляват светлината, и единия ми дивайс APC веднага писва кратко. AVR-а му отработва колебанията на мрежовото напрежение 230VAC. Ама много силно духа навън, цяла вечер не е утихнало.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #111 -: Nov 19, 2023, 09:48 »
А бе откъде го вадите тия фалшиви опорки? Явно някой хора си мислят че по света е като у тях... Само да ви кажа че сметките за ток тъдява през зимата са наполовина на лятото - няма климатици, всичко е на газ. Правилно отбелязва колегата кризите през лятото и хич не се сеща че му противоречат на опорките. В тия южните щати най ги нерви ако дойде по студенко че ще трябва (па макар и само за няколко дена) да сменят джапанките с обувки и да турят там някое якенце.. Тексас си имат собствен вътрешен проблем че не са част от националната мрежа - техен си проблем, но може скоро и да станат част от мрежата.

   Колегаааааааааааааааааааааааааааа,колега ...

https://en.wikipedia.org/wiki/2021_Texas_power_crisis
https://www.texastribune.org/2022/02/15/texas-power-grid-winter-storm-2021/
https://www.washingtonpost.com/business/2023/11/08/power-grid-blackouts-texas/

   Правиш се,че нищо не се е случило,а ...

   А в Калифорния ?
Писах,Писах,Писах ...
40 градyса по Целзий,облачно,липса на вятър.
И кво праим с перките и фотоволтаиците  ?!?

Очевидно са се насрали,искаш да им бършеш гъзовете ли ?  :o



« Последна редакция: Nov 19, 2023, 09:50 от spec1a »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #112 -: Nov 22, 2023, 20:57 »
@jet, сори за въпроса, но ти наред ли си?
Кой ще седне да ти измисля логика на процесори от нулата? И да започне от нулата, пак  до тук ще стигне. Логическите гейтове са едни и същи. Но аз този въпрос вече съм ти го задавал веднъж.
Ти, ако решиш да проектираш мебели, от нулата ли ще започнеш. От плоския камък на пещерняците ли? От нулата ли ще си измислиш машините? Я слез на земята! Ако всеки започваше така, вместо да надгражда, още да сме в кожени палатки.
И вместо да ми говориш за сънища, кажи нещо наистина смислено и се обоснови. Иначе каквото и да кажеш, ще е все едно.
Радвам се, че ще си жив да видиш, как толкова виликите САЩ се сгромолясват.

Като са толкова велики, защо разчистиха улиците от бездомни, почистиха улиците и пребоядисаха маркировките и фасадите на сградите? От нещо ги е срам ли? Пред жалкия Си. Нещо не се връзва логиката. Ако Си е по-долу, защо не оставиха улиците, както си бяха, вместо да играят театър?

А факти достатъчно съм посочил. Че и цифри съм дал. Пък ти си говори за сънища.
- останах без думи. Ти очевидно си нямаш хал хабер (освен от процесори) и от геополитика. Та закакво точно си мислиш Ши ходИ в САЩ?! Поредната жертва на източна пропаганда. А Ши си поискал да му опаковат хотела в бяло, после да сложат и синьо - май само ти можеш да ги разберш жълтите (аз не мога).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #113 -: Nov 22, 2023, 21:31 »
Ще повторя, защото явно не четеш.

Нещо смислено ще кажеш ли?
Като ти разбираш и от двете, защо не кажеш нещо смислено?
Приказките ти отново са същите. Куп приказки, без с нищо да са подкрепени.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #114 -: Nov 23, 2023, 09:16 »
Класически пример защо понякога не можеш, ама по никакъв начин (достъпен за нормален или дори напреднал човек) да убедиш някого в нещо  :o

И тук не става дума само да убедиш а дори да имаш някаква реална, смислена  дискусия.

И това не е некомпетентност, просто бих казъл че е нещо присъщо на човешката компетентност (тя не е безкрайна или много голяма, за съжаление).

Затова съществува съдбата (наследък често използват един стар термин - черен лебед) която по съвсем неочакван/изненадващ начин буквално успява да преобърне нещата в света или някъде локално  ::)
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #115 -: Nov 26, 2023, 11:07 »
   Ако става дума за религиозни фанатици например,няма как да ги
убедиш в нещо,едно си знаят. Щом само допреди няколко века мъченията,
изгарянето на клада и т.н. са се смятали за нещо нормално в Европа ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #116 -: Nov 26, 2023, 12:38 »
Фанатици в нищо не можеш да ги убедиш.
Напоследък много се навъдиха такива по всякакви въпроси. Убедени, заредени със силни емоции, отказващи дори да слушат.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

HQ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 195
  • Distribution: *BSD
  • Window Manager: none
    • Профил
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #117 -: Dec 07, 2023, 14:40 »
Добър ден!
Не очаквах и тук да бъка от русуфили ...
Колегата с кю 8400, моля ви се, в кой век живеете, ползвам ксеон Хъ5470 от над 5 год...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #118 -: Dec 07, 2023, 14:46 »
Аз ли съм цървула, дето живеел в миналия век ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #119 -: Dec 07, 2023, 16:23 »
И аз се питам, към кого се обръща  :)
Такива, дето веднага тръгват с епитетите и определенията, много-много не им обръщам внимание.

Русуфили не се ли пише с "о"?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.