Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 19   Надолу

Автор Тема: Програма за подписване с КЕП на .пдф  (Прочетена 25740 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3125
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #75 -: Aug 10, 2021, 19:42 »
И понеже с този проблем занимавам и аудиторията, и себе си, затова си мислих да сваля някакво живо убунту и да опитам инсталацията стъпка по стъпка, първо моя инфонотари, после и BISS-a и да пробвам търговския регистър пак. Защото с Бориката си писах едни дълги писма, относно това, няма ли да пуснат и .рпм пакет. По имейл. Връщаха ми едни уверения, че проблемът ще бъде решен.Даже някакви регистрационни номера слагаха, задача еди си кой номер.. на Инглиш. А не качиха .рпм пакет. Вероятно им е през оная работа за линуксите, още-повече, когато КЕП-а не е техен. Но ако не сработи и на убунту?

П.п. Как беше в дебианските, apt-get install пакета ?
« Последна редакция: Aug 10, 2021, 19:46 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #76 -: Aug 10, 2021, 19:51 »
Код
GeSHi (Bash):
  1. #dpkg -i btrustbiss.deb
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3125
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #77 -: Aug 10, 2021, 20:17 »
Вероятно тъп въпрос, но доколкото разглеждах сайта на убунту, останах с впечатление, че нямат такова нещо като лайв дистрибуция, а се прави така- сваляш си там текущата версия, слагаш я на юесби, дивиди, каквото ти е кеф, а при зареждането ти дава опция да я тестваш (т.е. жива) и да я инсталираш?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #78 -: Aug 10, 2021, 20:19 »
Да, имат нов инсталатор писан на нещо подобно на Реакт. Първата стъпка е да ти е живо или да инсталираш. Ама май там на Борика пишеше, че искат 18, а не 21. То Бъстър (Дебиан 10) пак отговаря на нещо такова.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3125
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #79 -: Aug 10, 2021, 20:24 »
Разбрах, благодаря :) Дърпам в момента 20.04.2.0-амд64, ще го изпраскам на юесби и утре почват експериментите.
П.п. за Реакт ОС (ако това имаш предвид) бях чел само вицове :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #80 -: Aug 10, 2021, 20:31 »
React OS е много сериозен проект за отворен Windows. Обаче едно българче: Цветан Поща, го направи за посмешище. А освен това винцето го прави донякъде излишен.

В случая Реакт е една библиотека (библиотещиче колкото библиотеката на Конгреса) на Spybook за ГПИ на js. Има няколко сериозни провала в концепцията ѝ, но е свръх-известна. Всъщност нещото на каноничните е писано на Дарт. Това е js с типове от Гългъл. Обаче него М$ го издуха със своя Тайп. И сега му търсят всевъзможни приложения. Нещо като езика Vala, дето е много готин, ама всички си искат C♯.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3125
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #81 -: Aug 10, 2021, 20:36 »
П.п. вероятно бая ще псувам, като ми изкара зависимости още на инфонотари и ще се чудя как се разрешават, с това убунту. Дебианските са ми мъгла. Навремето 2004-2005, като реших да пробвам линукс, почнах с федора. После един колега от тоя форум, ме насочи към мандрива. Много ми помогна и харесах дистрибуцията, после пък тя се разрои и разклони, ама имах основата от мандривата и сега съм на магея. И на нея ще си остана, но за експеримента ще се сбия с лайв убунту.
И се сещам за един пост в този форум, пак отпреди 15-ина години някъде, ще го предам по спомен- имаше въпрос от типа "Коя е най-добрата линукс дистрибуция" и отговорът беше "Най-добрата линукс дистрибуция е тази, която най-много твои приятели имат на компютрите си, и са склонни да ти помагат"  ;D

Точно за тоя tsvetanmail  бях чел какви ли не вицове и бъзикни, във връзка с Реакт ОС, в нета.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #82 -: Aug 10, 2021, 20:45 »
Има едно програмче gdebi, което ги разрешава автоматично. Ползва се вместо dpkg, има и графична версия. Другия вариант е да подадеш на dpkg параметъра --force-all и после да пуснеш apt-get -f install. Пак ще стане.


п.п. На Цецо от Шумен, ЛЗБ му беше от основните обиталища. Но всички го знаеха. По онова време българската общност не беше особено голяма. Всички се знаехме предимно от мирката.
« Последна редакция: Aug 10, 2021, 20:47 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #83 -: Aug 10, 2021, 20:52 »
След vslive, най-много ползвах Mandrake 7,1 (някъде две хилядна, две и първа, може би втора), после минах на Knoppix 3,1 (3,2; 3,3; 3,4), че беше по-достъпно за българи. Имаше някакви липси в мандрейка, ама не помня. Мандрейк беше и спонсор на любимата ми игра (Frozen Bubble) и любимия ми прозоръчен управител (Enlightenment DR 15, все още го има в SF).
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #84 -: Aug 10, 2021, 21:16 »
Лашкай с gdebi и ще си свали зависимостите.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3125
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #85 -: Aug 10, 2021, 21:23 »
Сложих убунту-то на флашка, буутва си, тест-функцията си е точно лайв. Хареса ми, че е бързо, и то на стария ми лаптоп. Не ми хареса, че интерфейса му ми заприлича на андроидски таблет, но това са дребни неща. Т.е. всичко е готово утре за теста, предполагам, следобеда ще е, че преди обед за утре си имам ангажименти. Интересно ми е, аджеба, това чудо BISS ще тръгне ли нормално на дистрибуцията, за която са направили пакета.
Мандривата ми харесваше на мен. С една стара версия на мандрива и с icewm бях подкарал един дърт лаптоп от 1998. Имаше нет, имаше уеб, работеше. Малко се разочаровах, когато мандривата се нарои- излезе магея, опенмандрива, роса и още някакви. Опенмандривата за мен беше разочарование- много тежка, да не говорим, че прилича на уин 10. Магеята и росата ги харесах, ама си останах на магеята, най-близка е до мандрива. От дебианските като лайв сиди съм ползвал минт, ама то много тежко това чудо.

п.п. доколкото разбирам, su -l root, после gdebi -i bitrustbiss.deb?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #86 -: Aug 10, 2021, 21:41 »
Не помня дали съм ползвал gdebi и подобни повече от веднъж, ама май дори -i не трябваше.

Това „таблетското“ е от Гном. Той още в трета версия беше Андроид преди да има Андроид. Още тогава Ред Хат бяха сложили пари да стане това, защото се чакаше това да е новия хит.

Мандрива стана след като Мандейк купи бразилската Конектива. Ама тук врътката е, че Франция си е комунистическа държава. И плащаше. После като всичко непазарно фалира и се намесиха руските борчаги. Те от комплекс за малоценност изкупуват разни английски и френски неща, които са безнадежни. Един от „лейтенантите“ на Путев си взе тъп отбор от преградията на Лондон, за който на никого не му пука и наля някакви луди милиарди вътре. Даже взе „Специалния“ за треньор.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3125
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #87 -: Aug 10, 2021, 21:59 »
Мандривата за мен си беше хубава дистрибуция. Като юзър го пиша. Да, бях чел назад в годините, че била каръшик от мандрейк и конектива. На мен ми вършеше прекрасна работа, дори още си пазя едно лайв сиди, което даже и работи. И я бях понаучил тая дистрибуция. Магеята е най-близкото до нея. На мандривата бях на Гноме, май беше версия 2, нямах идея, че се е променило до таблетен вид. На стария лаптоп съм с LXDE, на офисната машина бях доскоро с Plasma, което, доколкото прочетох, е ъпдейт на КДЕ,но и там сложих LXDE, покрива ми изискванията и е много по-леко от плазмата.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #88 -: Aug 10, 2021, 22:11 »
Не ме разбирай неправилно. Аз съм луд фен на Мандрейк, защото Драк Конф е всичко, което Яст не е. Просто се развиха така нещата, че минах на Дебиан. Ама, ако това изобщо е коректив, към днешна дата съм hater на тия дебили. Затова предпочитам Devuan и дори си го ползвам по три до шест месеца, колкото ми издържи твърдия диск или подложката за dvd.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3125
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Програма за подписване с КЕП на .пдф
« Отговор #89 -: Aug 10, 2021, 22:19 »
Yast не беше ли в Зюс? А иначе за #drakconf .. много ме кефи това нещо, в един инструмент всичко. В магеята го запазиха, и в опенмандривата, ама опенмандривата е супер тежко нещо и не ме кефи. В росата има urpmi, но няма drakconf. Затова се преориентирах към магеята, като се нароиха дериватите на мандрива, а тя самата умря.
Иначе всеки има правото да си ползва каквато дистрибуция го кефи, аз съм далече от мисълта да давам акъл за това  [_]3
« Последна редакция: Aug 10, 2021, 22:21 от Nik123 »
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 19   Нагоре
« назад напред »