Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 67396 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Ква е тая Майка Тереза  ?

Преди няколко месеца цитирах данни за това как тази курва вече е разобличена.
Уморила е много хора,понякога умишлено е отказвала помощ.
Занимавала се е с финансови машинации и то в големи мащаби.
И т.н.

   Светица,a ?  >:D
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил

   Има полза от медитативните практики в някои източни религии,
но това е съвсем друга тема ...
Имало е полза преди 1000 години. Сега телата са на различно ниво и даже е вредна.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Дънов казва, че дихателните упражнения са нагодени за източни хора. Например при мантрите има задържане на дъха, което е вредно за нас западните хора. Някакви такива неща.

Но не и медитацията. Дори Христос в писмата си я препоръчва и даже дава уроци, как да се прави.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
И дихателните упражнения и медитацията са полезни. Някой спомена, че задържането на дъха било вредно. Не е. Практикувал съм различни техники и още го правя. Някои от тях направо те качват на десет нива по-нагоре само за минути. Говоря за работоспособност на мозък и съзнание. Някои с времето водят до постоянен прилив на енергия. Направо се чудиш, какво да я правиш. Подскачаш на едно място. За медитативните техники... Вкарват те в релси. Освобождават те от тревоги и те правят свободен.
Не зная, кой от вас какво и дали е пробвал нещо. За мен работят прекрасно. И което научих покрай всичко... Нямаме представа, на какво сме способни. Наистина.
И едно допълнение към всички тези неща - леден душ. А при възможност ледена вана.
« Последна редакция: Dec 01, 2021, 23:59 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Мдааа те това е човекът - тъй като гледам не ми мяза да е от далечния изток нито от близкия - който се интересува да го търси по име

https://boulevardbulgaria.bg/articles/metodat-na-ledeniya-chovek-da-sprem-stresa-predizvikan-ot-covid-19


Гога - и като ударим калема
..общо годишно си отиват /от всичко/ повече хора отколкото от войните сумарно  ???
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Не е казал, че изобщо са вредни, а задържането на въздуха. Има различни мантри, най-популярната е „Ом“ за отваряне на седмата, коренова коронована чакра. Няма общо с вируси, намира се около пет сантиметра над темето.

Техниката е нещо от сорта — поема се дълбоко въздух, задържа се, докато се изпява Ом (или каквото там) и се издишва. Това задържане Дънов обяснява, че е вредно. Имаше и нещо в стойките. Той признава Лотос и го ползва, но на някакви други се мръщи. Били насочени „надолу“, затова дава версии „нагоре“.

=*=

Практики има всякакви, но е опасно да се прилагат без учител, наставник. Същата работа като с фитнеса. Само дето, ако не спортуваш правилно, ще си увредиш здравето, а тук може да е много по-зле. Твърди се, че голяма част от раздвоението на личността, идва точно от това. Има и фатални случки.

Обаче мисля, че водене по книга на западен автор, е относително безопасно. Имаше един (сега не ми се рови, но може след два дни), който даваше точно практики за дишане. Това каляването дето го правиш с душа, също от незапомнени времена се знае, че е добре. Днес е много модерно сред мотиваторите.

И т.н.

Но извън простите неща, наистина е добре да не се прави на своя глава.

Лично аз не следвам никакви практики. Имам ги за патерици. Смятам, че е много по-добре да пречистя душата си, а тялото само ще я последва. Излишно е да казвам, че хич не ми се получава.

===
Редактирано. Кореновата чакра е първа и при мъдете. Имах предвид коронована.
« Последна редакция: Dec 02, 2021, 08:45 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Гога - и като ударим калема
..общо годишно си отиват /от всичко/ повече хора отколкото от войните сумарно  ???

Това много отдавна е така. Нали му казваме „война по пътищата“? Защо? Ами точно затова. Загубили сме повече хора в катастрофи, отколкото във войни. Но все пак, така е по-добре. По-добре мирно да умираме от лоши случки, отколкото да сме на фронта.

Не, че е хубаво, но е по-добре.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
А и много убийства в последно време. Пускаш телевизор и по новините пак в някой град/село е намерен зверски убит мъж жена дете ...............баф маа му и работа.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А и много убийства в последно време. Пускаш телевизор и по новините пак в някой град/село е намерен зверски убит мъж жена дете ...............баф маа му и работа.

 Какво е станало? Я раздуй. Мен най-много ме потресе случая в Перник от преди няколко месеца с майката на малкото дете. И за Перник това изобщо не е ново нещо. Помним сестрите Белнейски, имаше и още едно момиче убито, защото приятеля ѝ не си плащал дълговете и така нататък.

Моите деца имат приятелче от Перник, ама се чудя. Наистина ли такива неандерталци живеят там? Преди година „Стомана“ източи питейния язовир и никой не го забеляза. Що за хора живеят в Перник?!?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил

   Има полза от медитативните практики в някои източни религии,
но това е съвсем друга тема ...
Имало е полза преди 1000 години. Сега телата са на различно ниво и даже е вредна.

   Пак не познА,
Повечето йоги живеят над 100 години,и са здрави.
Има достатъчно материали в интернет,а и не само там.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Дънов казва, че дихателните упражнения са нагодени за източни хора. Например при мантрите има задържане на дъха, което е вредно за нас западните хора. Някакви такива неща.
...

   Дънов,та Дънов...

   Любимият ти "гуру" Петър Дънов живя само 80 г (1864-1944).

По-нагоре писах за йогите,ето и един пример:
Свами Дев Мурти  живя 108 г. (1901-2009),ако си беше стоял в Хималаите,
със сигурност щеше да е още жив.
За способностите му вече писах...

Кой от двамата според теб  е бил по-напред с материала ?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Може би трябва да погледнеш самия Свами Дев Мурти, какво мисли по въпроса  :P

Иначе не мога да ги сравнявам. Единия е с ранг на малко божество, преживяло седем „Голготи“ и водещо народа ни в последните пет хилядолетия в добавка на това, че е лунен бог. Другия е… човек. Може да мине (и със сигурност е) светец и мъдрец. Но само толкова.

доб.
===

Самия аз не съм дъновист, смятам паневритмията за отживелица и с повечето дъновисти не желая да имам нищо общо.
« Последна редакция: Dec 02, 2021, 11:32 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Бил съм на семинар на Барт Пронк. Ученик е на този ледения. Изумително преживяване. И кулминацията от басейна с лед беше меко казано невероятна. Ако щете вярвайте, след секс не съм се чувствал така.   ;D Студът е нещо прекрасно.

Не е казал, че изобщо са вредни, а задържането на въздуха. Има различни мантри, най-популярната е „Ом“ за отваряне на седмата, коренова коронована чакра. Няма общо с вируси, намира се около пет сантиметра над темето.

Техниката е нещо от сорта — поема се дълбоко въздух, задържа се, докато се изпява Ом (или каквото там) и се издишва. Това задържане Дънов обяснява, че е вредно. Имаше и нещо в стойките. Той признава Лотос и го ползва, но на някакви други се мръщи. Били насочени „надолу“, затова дава версии „нагоре“.
Гога точно за задържането на дъха казах, че не вредно и него посочих. Е, без "Ом". За последното нищо не зная.
Точно със техника за задържане на дъха си отпушвам носа, ако съм хремав. Много странно, но работи  :D
« Последна редакция: Dec 02, 2021, 12:31 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил

Свами Дев Мурти  живя 108 г. (1901-2009),ако си беше стоял в Хималаите,
със сигурност щеше да е още жив.
Значи номера е в Хималаите, а не как е дишал/пърдял.

"...
Ще е нужна годишна имунизация за COVID-19 за много години напред, смята шефът на компанията "Пфайзер“.
В интервю пред Би Би Си д-р Албер Бурла
..."

Който се е качил на въртележката.
« Последна редакция: Dec 02, 2021, 15:33 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
И само хималайска сол е консумирал завалийката.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 78   Нагоре
« назад напред »