Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 108559 пъти)

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Е, и? К'во ще я правим сега тая война - да се надупваме ли и ний или е рано още  :P

От теб зависи, иначе като гледам всеки, който е решил да се пробва там е бил надупен.

Така, че ако си фен на упражнението, отивай в Киев. По пътя може да минеш през София и да вземеш поне Тодор Тагарев и Александър Йорданов със себе си.

А ако не си фен, поне бъди по-адекватен по темата.
Активен

the lamer's team honourable member

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Четох някъде,че еврейския наркоман Зеленски се запритеснил от
президентските избори в САЩистан тази година; какъв ужас било
ако Тръмп пак стане президент.
   Бил хиперактивен да моли разните там еврейски лобита - аман-заман
направете така,че Байдън да остане на поста.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
ddantgwyn - (дантвин като виски) - машиностроенето започва от металургията, ама ти сигурно мислиш че машините се купуват от магазина.
Куцаше и производството до пласмента на въпросното машиностроене. За развоя изобщо да не става дума - цялата верига.
Давам Кремиковци е христоматиен пример за безмозъчието на соц.а (и лизането на руски задници) - ама ти като няма какво да измислиш се хващаш за буквата.
Аз да не съм ти студентка да ти пиша реферати.
Хайде дай ми отпор по ИКТ през соца. Очахват там да се обадиш.

Ники, "стъргалото" на жаргон е центъра на населеното място (чаршията).
80-те съм бил предприемач в земеделието, когато вие сте учили за тезисите на партията и петилетните планове с червените/сините връзки.

На татенцата ви са са ви давали апартаменти с връзки (срещу доносчета), когато на дядовците ми им вземаха земята.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
ddantgwyn - (дантвин като виски) - машиностроенето започва от металургията, ама ти сигурно мислиш че машините се купуват от магазина.

Аз какво мисля ти очевадно не можеш да разбереш - не сигурно, а не можеш. Както казах неграмотен си, щом не правиш разлика между двата отрасъла. Факт.

И нека Гого да ти обясни, ако иска какво е стрктуроопределящ отрасъл в икономиката. А защо е малоумно да го затриеш ще ти остане за домашно.

Куцаше и производството до пласмента на въпросното машиностроене. За развоя изобщо да не става дума - цялата верига.

„Поименно, колега, поименно.“

Давам Кремиковци е христоматиен пример за безмозъчието на соц.а (и лизането на руски задници) - ама ти като няма какво да измислиш се хващаш за буквата.

Аха, христоматиен пример. Можеш ли да се аргументираш, не че не знам малоумните аргументи, с които беше затрит „Кремиковци“, ама поне ще стане ясно колко си обсебен.

Но бъди конкретен, много конкретен. Защото аргументи за липсата на желязна руда, за липсата на суровини изобщо в България не са релевантни.

Аз да не съм ти студентка да ти пиша реферати.

Хайде дай ми отпор по ИКТ през соца. Очахват там да се обадиш.

След като хвърляш така смело идиотски твърдения, ще трябва и реферат да напишеш за да се аргументираш. Иначе ставаш като онази кифла от клипа, неслучайно попитах дали не си ти.

Колкото до ИКТ - там каква ти е болката? Че всичко сме копирали и не сме измислили нищо революционно ново?

Би ли споделил какво образование имаш? И дали е свързано с ИКТ?

80-те съм бил предприемач в земеделието, когато вие сте учили за тезисите на партията и петилетните планове с червените/сините връзки.

Ха-ха, 80-те години викаш? Би ли споделил кой набор си? Защото през 80-те години в България вървеше перестройката. Вярно, тогава излезе и указ 56, но предприемачите по него се оказаха пишман такива. А тезисите на партията се изучаваха усилено поне едно поколение преди моето.

На татенцата ви са са ви давали апартаменти с връзки (срещу доносчета), когато на дядовците ми им вземаха земята.

Ох, леле - къде го стягал чепика jet-a. Само едно ще кажа - човек съди за другите по себе си.
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Мисля, че беше в събота, когато най-после след десет години мъки Авдеевка падна. Пръв, както винаги, го написа Ачо, а веднага след него аз коментирах, че е дошъл края на обстрелите по мирните жители на Донецк от нацитата. Предполагам, че много други хора освен мен с нетърпение са чакали поне този ужас да спре. Най-добре е да приключи цялата война, но явно никоя от намесените страни не иска.

Е, да, да, ама не, казваше Петко Бочаров. Още в понеделник излезе новината, че фашагите са намерили „оригинален“ начин да тероризират невинните жители на двумилионния град. Този път използват дистанционно-управляеми играчки, за да пускат бомби на автобусни спирки. Изобщо тези играчки се оказаха най-големия бич на тази война.

А най-тъпото е, че те са с електродвигатели, тоест чрез най-обикновена индукция трябва да могат да бъдат сваляни на секундата. Освен това нямат никаква броня. Би трябвало с прашка не, с камък хвърлен от ръка да бъдат чупени. Но някак това не се случва и двете страни ги ползват като най-големия причинител на смърт. За съжаление едната страна не ги ползва само на фронта.
« Последна редакция: Feb 21, 2024, 12:26 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Ха сега всички хулигани да вадят прашките, и да целят играчките.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Дрончетата може би ще се използват и за това.
Само че, американците са решили да пратят на Украйна ракети с обсег 300км.
Донецск изобщо не са се отървали.

Което означава само едно. Руснаците ще навлязат още по-навътре в Украйна. Западните кръвопийци знаят това и това ще е повода им, да осигурят още и различно оръжие, щото видиш ли Русия в крайна сметка извършвала завоевателни бойни действия.
Което може да наложи и намеса на войски на НАТО. Украйна до тогава ще остане без всякаква възможност да мобилизира "войска". За да спасят Европа от "империалистите", Европа ще се намеси в Украйна. Пробно, за да изпитат реакцията на хората, ЕС изпрати корабчета в Червено море. Когато се опре до войски за Украйна, тогава ще стане и превземането на ЕС от ЕК. Ще поставят командването на всички войски в ЕС под шапката на ЕК. Която е неизбираем орган. С всички последствия от всичко това.
« Последна редакция: Feb 21, 2024, 16:33 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
..

Ники, "стъргалото" на жаргон е центъра на населеното място (чаршията).
80-те съм бил предприемач в земеделието, когато вие сте учили за тезисите на партията и петилетните планове с червените/сините връзки.

На татенцата ви са са ви давали апартаменти с връзки (срещу доносчета), когато на дядовците ми им вземаха земята.
И като си бил предприемач в земеделието, както казваш, значи си експерт в тая област ли? Очевидно не си се развил там (сигурно комунистите са виновни). То и аз съм бил общак на строеж, но не съм експерт по строителство.

Тия клишета за татенцата и доносите си ги дръж за собствен тонус, може да се пробваш да ги пласираш и на някой невръстен кандидат-емигрант, или пък в някое русофобско блогче. Някои пари направиха от плещене на глупости.  Каква земя са взели на дядовците ти, изобщо не ме интересува, това си е твоя лична драма.

Не знаех, че някъде на жаргон наричат центъра "стъргало", благодаря за инфото.

П.П. 4096, никакво НАТО няма да се намеси в Украйна, това означава ядрена война. Неслучайно американците в момента лека-полека се изхлузват и го нанизват на ЕС, да се оправят те с войната. Малко ще подскачат разни макрончета и урсулки, някой и друг шолц ще заплете приказки за агресор и димокраси и това ще е, когато руснаците приключат с проксито. Лично на мен ще ми е интересно поведението на нашите управляващи надупеняци, след това. Те отсега почнаха да се дърлят в сглобката.
« Последна редакция: Feb 21, 2024, 21:14 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Оказва се май че на оня там Змийския остров руснаците са (по)яли (малко) и български @уй - четвъртит  :o
https://frognews.bg/novini/tetiana-staneva-frogniuz-ukrainskite-balgari-obichat-voiuvat-umirat-svoia-dom-ukraina.html
има българи, които бяха в плен и си дойдоха от Змийния остров


Нискън на стъргалото ..и преди и сега му се вика мегдан (който е поживял и на село знае), ама нещо не може да ви се извърти езика в тая посока...

Некой го правят за 40 девственици а на други и една пи*да им стигала само - девалвация
https://t.me/ButusovPlus/8229
Кажется, нам пи*да

https://frognews.bg/novini/ruski-voenen-blogar-razkri-kolko-jertvi-dala-moskva-pri-avdeevka-samoubi.html
https://t.me/s/wehearfromyanina
« Последна редакция: Feb 21, 2024, 21:43 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Ремотекс, вярваш ли на такива глупости- "Има ли друг народ в целия свят, който вече десет години пролива кръв за ценностите на Европа и демокрацията?.." - цитат от първия ти линк.
Аз- не. Клишета за малоумници. Със сигурност да речем, нацистите от "Азов", преформатирани вече в уж редовно подразделение, се борят за свободата и за димокрасито.

За стъргалото не знам, за мегдан - да, както и за чаршията, а по Варненско има и един лаф- "Да излезеш на гезмЕ"- т.е. да излезеш на центъра. Доколкото знам, "гезмЕ" е турска дума със значение "разходка", по центъра. При нас (Варна) има доста турцизми.
« Последна редакция: Feb 21, 2024, 21:45 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Е, то ..за вярата няма (още) бронебойни патрони открити
А някой ходят даже и на черква

Всеки да (си) вярва там в... кой с каквото е откърмен
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Аз като по-практичен, ще се придържам към фактите, пък който иска, да си вярва в идеята на украинските борци за демокрация ;)
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Ник, не малко неща, които си мислехме, че са немислими, се случват пред очите ни, преди да се усетим.
ЕС няма намерение да спре. И няма и причина. След глупостите им покрай Ковид и на фона на безумната им зелена политика, унищожаването на бизнеси, откритата заявка за унищожаването на земеделието, срива на икономиките, имиграндската криза, са наясно, че хората не ги искат. Пределно са наясно. Много от тях знаят, че ще се изправят пред правосъдието. Затова "случайно" бяха изтрити разговорите на Урсула с директора на Файзер. Поради тази причина, да останат на власт за да съхранят себе си, а и за да могат да бъркат в кацата с меда до лактите, ще вкарат ЕС във война и окото им няма да мигне.
Нахакаха на почти всички инжекциите преди две години, знаейки, че са опасни, мислиш, че им дреме, колко от нас ще умрат в конфликт с Руската федерция ли?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Де го сега Зевса да ги чуе младите рускини какви са...
https://e-vestnik.bg/38064/mamo-tolkova-mi-haresa-da-iztezavam-sine-tova-e-normalno/
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Е, те не всички ще са такива.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4652 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 71720 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx