Автор Тема: asus eee pc linux  (Прочетена 9346 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: asus eee pc linux
« Отговор #15 -: Dec 28, 2009, 21:37 »
Все пак един конкретен отговор да дам, ако пича още не е изтрил ОС от компютърчето. Възможно е лисунгера да не се стартира с админски привилегии, а това е нужно на CnR(нещото, което инсталира нещата от "сайта").

Най-лесно е да го пуснеш ръчно от конзола.

1. ctrl+shift+t (отваря конзолен прозорец, ако си с последните кръпки отваря konsole)
2. sudo -s или sudo su (от твоя страна води едно и също, но първото ти запазва историята на командите, защото си оставаш user, но с повдигнати права)
3. firefox

Вече не би трябвало да показва грешка при инсталиране. Не ползвай този firefox за нищо друго, защото може да се нахакаш някъде и да си съсипеш системата. За нормално сърфиране си го стартирай от планетката (web).

Възможно е също и самия CNR да не е инсталиран. Пак конзола:

$sudo su
#apt-cashe search cnr
#apt-get install двата пакета, които ще подаде. Не мога да ги дам точно, защото малкия в момента гледа "Ледена епоха" 3 там и е недостъпен.
« Последна редакция: Dec 28, 2009, 21:40 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: asus eee pc linux
« Отговор #16 -: Dec 28, 2009, 21:42 »
Цитат
Намерих програмката вино за ексетата,но като тръгна да я инсталирам от саита на асус сваля си я и след това инсталера отчита някаква грешка и не става!Идеи как да си го инстална?
И аз боб ли да фърля ? Някаква инфромация да дадеш?
П.П Ще ти издам една тайна. Голяма тайна, за която всички ще ме набият. XP върви по добре. В http://www.kaldata.com ще ти помогнат с това.

Поне аз разбирам, че казваш, че на тази машина ХП върви по-добре от вградения Ксандрос. Ако не съм разбрал и просто си се шегувал, съжалявам.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

kaloferov

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: asus eee pc linux
« Отговор #17 -: Dec 30, 2009, 14:50 »
@tarbal така е.
@go_fire. Както се казва. As a matter of fact - yes I DO have!
Ти каза оптимиран. Ще си позволя по тролски да извадя думата от "конектста":
Нека да започнем една малка "псевдодискусия". Аз ще оставя точно още един пост. Ти ми кажи, че греша.
Какво значи оптимизиран Дебиан? Аз разбирам нещата така:
1) Минимален брой процеси. Защото сладурите вървят с 512/1024 МБ RAM, 1/1,6 GHz процесор. И да речем, че ще разбере init за ... 2 часа. За какво обаче са отделните услуги - още 1 час.
2) Правилно разпределение на дяловете( и правилното им РАЗПОЛОЖЕНИЕ) а) swap б) / c) /home. Мисля че е честно да сложа 2 часа, за да научи човека що е това ext, swap, както и за какво са отделните mount-points.
3) Подходящ софтуерен арсенал. Тук говорим за минимално използване на диска нали? Т.е трябва да е хем използваемо като за начинаещ, хем да не товари много RAM. Истината - колкото по-леко, толкова по трудно за начинаещите. Би било добре да се ползват еднородни библиотеки - не половината да са GTK+ , половината Qt, за да се пести RAM. За да си създаде култура относно тази материя на човек са му нужни около 10 часа. 
 
Сега ти ми кажи, че този човек иска точно това.

Ще ти кажа защо не го иска(според мен. Извинявам се че изкючвам главното действащо лице от дискусията - това са лично мои наблюдения). Мисля че господинът не разбира точно какво е SSD. Мисля, че господинът си няма представа какво е изпълним файл, а виното е някаква първична асоциация. Също така господинът иска да инсталира игри, което просто унищожава SSD-то. Мисля че на господина, не му е ясна терминлогията като цяло, защото не успява да разчете съобщенията на екрана.

Не искам да съм груб. Никак даже. Но мисля, че ако Отвореният Код ще се изхранва с поддръжка, е редно такава да се търси в специализираните заведения, както си му е редът.

За финал. Не съм правил сравнения с Windows. Там разбирам точно колкото от Линукс - почти нищо. Не мисля, че тези сравнения имат някаква връзка с тази тема.

Поздрави!

 :D
Мислителю,не е точно така!Твоето първо сблъскване с линукс как протече?
И за геимките не си отново прав-просто ми беше интересно с изискванията дадени в саита които са максималните на лаптопа ми дали игрицата ще върви.
ssd знам какво е и съм запознат с принципа на работа,и не виждам по-какъв начин ще скапя SSD-то с игри.
Все пак наистина трябва да съм откровен-по-мек начин се опитваш да ми кажеш,че съм тъп и по-добре да не се занимавам.
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: asus eee pc linux
« Отговор #18 -: Dec 30, 2009, 16:56 »
Все пак наистина трябва да съм откровен-по-мек начин се опитваш да ми кажеш,че съм тъп и по-добре да не се занимавам.
Тук до известна степен важат принципите "Делото на давещите се е в ръцете на самите давещи се" и "Помогни си сам за да ти помогне и господ" В този смисъл упрека към тебе е че не можеш да си формулираш ясно въпроса а неможеш да го направиш защото не си натрупал елементарни базови познания (например що е .exe и има ли то почва в Linux) Въобще избягвай да включваш във въпросите си "незнам си какво" "някаква грешка" "изписа ми нещо" и т.н. Опитай се да четеш екрана и ще ти е много по лесно Изказвания като цитираното по-горе не правят чест на никого
Активен

shoshon

  • Гост
Re: asus eee pc linux
« Отговор #19 -: Dec 30, 2009, 17:31 »
Добре бе хора.
Нито те познавам пич, нито имам нещо против теб - напротив само добри мисли.
SSD - solid state drive има определен брой сесии на четене писане. Операционните системи като им се напълни рамта правят swap на SSD то. Демек лошо!

Ето затова игрите ще ти го унищожат за по-малко от година.
Моля те, не се обиждай ако съм сприхав и си поканен да споделиш идеите си пак в този форум!
Поздрави Иван!
Активен