Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191530 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #195 -: Apr 14, 2020, 22:08 »
След тоалетната хартия дойде ред и на ягодите, а зимъска гато вънка сняг забръска, ще дойде ред и на брашното, ориза и пр. - граби народе сега му е времето  :-[

А относно имунитета, който го има - го има и ник'ви тролове не моат го уплаши  8)

П.П. Гога... оня с точката е техния бай Х.й, макар че къв х.й е - и за чеп за зеле не става
..а ено време кви х.йове имаше - макар че ти сигурно го знаеш по друг начин
https://ritnikotkata.com/vicove/385
https://www.vesti.bg/vicove/mrasni/1448-Diado-i-vnuche-si-vyrviat-pre
..макар че тя разликата им е минимална но:
- Знаете ли колко малка е разликата между хубавата и грозната жена?
 -Само 4 стограмки.

кой разбрал - разбрал

« Последна редакция: Apr 14, 2020, 22:13 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #196 -: Apr 15, 2020, 07:27 »
И докъде я докараха с петрола... пак я вапцаха

Шо го мислииме, а шо се пръкнА
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #197 -: Apr 15, 2020, 13:41 »
Дано speca да не го прочете (не помня "1"цата отзад ли беше или по средата).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #198 -: Apr 16, 2020, 10:32 »
Дано speca да не го прочете (не помня "1"цата отзад ли беше или по средата).

   Какво точно не трябва да прочета ?
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #199 -: Apr 16, 2020, 10:35 »
   Така и така си говорим за манипулации със статистически данни,
ето нещо свежо от мен:

В отдела "Х" на фирмата "Н" работят 5 жени.
Една от тях има 10 любовника,останалите нито един.
Средностатистически на 1 жена се падат по 2-ма любовника (10/5 = 2).
Т.е. всички работещи в отдела средно са курви...
 ;D
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #200 -: Apr 16, 2020, 14:00 »
Това като онзи виц:
С какъв се ставиш - идиот ще станеш.

T.e. средно статистически събереш ли се с някои/й все ставаш идиот. :o Няма отърване.
« Последна редакция: Apr 16, 2020, 14:03 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #201 -: Apr 23, 2020, 03:46 »
...вирусолозите не без основание казват, че всеки един комар във всеки един момент може да обезнасели цялата планета до крак. С и без изкуствени вируси, това все някога може да се случи.

Значи Гога, казваш... да изчекаме да дойде лятото и ..комарите да си решат проблема с короната и... с пренаселването на планетата с хора и ..тъй де да си оправят държавица... ъ-ъ-ъ планетката (един ден стария комар ще разправя на младите... имало едно време динозаври, ма измрели, имало и хора ама и те.. по каналния ред)

Ами сега ...да  зареждаме ли пак с консерви, ракийка и... некоя сгодна женица ;) тъй де тоалена хартия (вии ме разбрахте) и пр. (за цяло лято или поне докато умре и последния комар) или да не се презапасяваме - туй е въпросът  ???
 ::) :o :'(
« Последна редакция: Apr 23, 2020, 03:48 от remotexx »
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #202 -: Apr 23, 2020, 07:38 »
Не помня коя година беше, бяхме на море, около Царево нейде... Както си лежим на плажа и по едно време половината хора си събраха багажа и се изнесоха, а другата половина влезе в морето... След малко разбрахме защо - мънички черни мушички застлаха всичко. Влизаш в морето и се потапяш - те са разстилат като петно около тебе, и като се изправиш и тръгнеш навън - имаш чувството, че това петно се връща обратно и полепва по тебе (като на филм). Даже по новините го бяха съобщили. Дошли от бургаските блата с вятъра. На другия ден си вдигнахме чукалата. (А хотелиерския бизнес по морето констатира загуби ;)).

Тия години, в парка в Зарата, дето направиха върху артилерийското поделение, са се навъдили едни мушици, тип папатаци. Като те хапнат и се изриваш здраво, ако си алергичен - и с по-тежки последствия даже.
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #203 -: Apr 23, 2020, 23:15 »
О стига - генерала най-накрая разкри, че за преболедувалите Короната има последствия. Та нали точно това му беше опасното (пропускаме тактично, тези които не са го "надцакали"). За толкова малоумни ли ни имат.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #204 -: Apr 24, 2020, 09:49 »
   За пореден път ще го напиша: няма никаква пандемия
Баламосват ви,това е някакъв по-нестандартен вид грип.
От съвсем обикновен грип умират десетки пъти повече хора.
Целта е да се ограничават права и да се въведе масово проследяване
   
Активен

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #205 -: Apr 26, 2020, 18:53 »
За да не е последното мнение в темата горното, викам да се включа. Не мога да преценя дали е сериозно или шега написаното над мен.

Цитат на: spec1a
За пореден път ще го напиша: няма никаква пандемия
По дефиниция от уикипедия за пандемия, изглежда че настоящият вирус отговаря в голяма степен. Глобален мащаб, бързо разпространение, за смъртността само не знам висока ли е или не.

Цитат на: spec1a
Баламосват ви,това е някакъв по-нестандартен вид грип.
Дори и да е просто нестандартен грип, няма ваксина за него. За другите има.

Цитат на: spec1a
От съвсем обикновен грип умират десетки пъти повече хора.
Разни доста по-умни хора от мен илюстрираха разликата между мащаба на заразяване на обикновеният грип и коронавируса. С картинки и оцветено, като да мога да го разбера.. страшно е. И пак да кажа.. ваксина няма.

Цитат на: spec1a
Целта е да се ограничават права и да се въведе масово проследяване
Това звучи твърде конспиративно, не казвам че е невъзможно, но ми се струва по-възможна реалната ситуация с вируса. И пак да кажа.. ваксина няма.

Единствената причина, която виждам за ограничаването на правата е, че сме недисциплинирани и не можем да спазим елементарни социални правила, които целят единствено да ни предпазят, но Ганьо няма как някой да му казва какво и как да прави. Причината да ни третират като овце е пред нас, но отказваме да я видим и проумеем. Просто сме си овце.

Целта в момента е да спечелим време на тези, които знаят как да стигнат до решение за спирането или овладяването на това нещо. Нищо повече. Момента е добър и да се огледаме и да си направим оценка сами на себе си. Ежедневните ни претенции, че ни прецакват, а ние света вода ненапита. Всички апелират да си седим вкъщи и да ограничаваме контактите си, за да може да се разболеят по-малко хора наведнъж и здравната система да може да смогне. Но за съжаление очите ми виждат поведението на хората от терасата ми и когато реша да отида до магазина.
« Последна редакция: Apr 26, 2020, 19:18 от nslave »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #206 -: Apr 26, 2020, 19:40 »
Споко - "за всичко иде час" Еклесиаст 3:1, както започна тъй и ще свърши...
Аз предлагам когато всичко това свърши да пуснем една анкета - "Живи ли сте бре" да преброим оцелелите  :P

Аз и преди съм казвал критерия за епидемия (по света и у нас - един и същ, понеже ме го копирали от СЗО 1 към 1)
- критерия за епидемия е 200 на 10000 разболели се
..и няма нищо общо със починалите, даже и при 0 починали ако имаме 201/10,000 заразени пак имаме епидемия, напр. при обикновения грип (дето даже никой не брои тия на умирачка) пак имаме епидемия и затваряме училищата като се вдигне заболеваемостта

http://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/v-osem-regiona-e-obiavena-gripna-epidemiia/
от
https://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=48733.msg313349#msg313349


По интересното е какво ще стане ако се върне лятото - както казват има голям шанш понеже ниските температури не му влияят никак (справка Сингапур) ...а и Гогата ни наплаши с тия комари (дето щели да затрият планетата), та чак немаше нужда баба Ванга да ни плаши че хората щели да живеят на малки групи - разделно и можело да вървиш километри без да срещнеш жив човек  ???
« Последна редакция: Apr 26, 2020, 19:43 от remotexx »
Активен

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #207 -: Apr 26, 2020, 19:59 »
Да, вероятно не отговаря на точните критерии за епидемия/пандемия, но скоростта му на разпространение явно предполага повече превантивни мерки, в които е спандало и това.

Вариянтите, които на първо четене се сещам са или навиците ни доста да се променят покрай това нещо или естественият подбор да се включи. Колкото и да се мъчим в крайна сметка да контролираме нещата.. твърде много неща не зависят от нас. Може и вдругиден голям камък да ни нацели и да ни приключи. Историята познава такъв случай, благодарение на който сме тук :)
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #208 -: Apr 26, 2020, 20:17 »
Разбрахте ли, че предлагали на близките на починал 1800 лева, за да се подпишат под протокол, че е починал от вируса?

Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #209 -: Apr 26, 2020, 20:20 »
Не съм сигурен как протича документалната процедура покрай смърт, но какво значние има върху какво становище се подписва някой различен от лекар?
« Последна редакция: Apr 26, 2020, 20:23 от nslave »
Активен