Автор Тема: Епична война: Apple vs Microsoft vs Linux vs корпоративната конспирация  (Прочетена 18540 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Това с автомобилите нещо не го разбрах. Може би щото нямаше поне една G-Klasse или поне Tundra/F-150
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

danaildr

  • Гост
хахаха, тако бел
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Може да има нещо общо с електромобилната концепция iMove на Apple :) Макар че тези на клипчето нямат нищо общо с нейния дизайн, пък и са с двигател с вътрешно горене.
Аз се чудя как да интерпретирам края. Може би, като се унищожат системите, да го ударим пак на йедене и спорт. Нека манджата да е чевермета, а спортът... интимен, ама нито Taco Bell въртят чевермета, нито Nike участват в този спорт :D
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Сам срещу всички никой не е успя и Епъл няма да са първите! Ще бъдат смазани тотално!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Абе не знам, според мен бъдещето на Епъл е доста по-безоблачно и благоприятно, отколкото на Майкрософт примерно. Много хора твърдят че ерата на PC-тата залязва и съм склонен да вярвам на това. Последно бях чел че пазарната капитализация на Епъл е по-голяма от тази на Майкрософт и Гугъл взети заедно и че приходите и чистата им печалба са далеч по-високи от тези на Майкрософт. Нищо чудно ябълките да станат следващият монопол.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ами това което си чел е вярно, но Епъл имат под 5% дял, а Линукс под3%! В момента на всички усилията са насочени към Епъл, както преди време МС се бореше срещу Линукс и сега линукс, ако не надръпне, докато МС и Епъл са гуша за гуша, едва ли ще е в периспектива!
Но, определено, май цял снят е застанал срещу Епъл, щото се опитват да монополизират всичко.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Има нещо вярно в цялата работа. Компютрите са си компютри, но ако няма какво да ядеш, виртуалните кебапчета няма да те спасят. (пирамидата на Маслоу) ;)

П.П.

« Последна редакция: Jul 02, 2012, 08:29 от Златко »
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Склонен съм да вярвам на това, което съм чел, източникът ми изглежда надежден:

http://business.time.com/2012/02/10/apple-now-worth-more-than-microsoft-google-combined/

Епъл имат нисък дял от PC операционните системи, обаче както казах, PC-тата като концепция почват бавно и славно да залязват. Миналата година има повече продадени смартфони, отколкото декстоп/ноутбуци:

http://mashable.com/2012/02/03/smartphone-sales-overtake-pcs/

Освен което Епъл продават и хардуера и софтуера и цакат пари за всичко което си свалиш от стора, докато Майкрософт единствено продават софтуера. Така че няма нищо странно в цялата работа.


Като цяло ако Епъл заменят Майкрософт, нещата ще се сговнят още повече. Сега поне можеш да си подкараш линукс на почти всякакво желязо, което си купиш. Тогава не се знае.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

danaildr

  • Гост
Като цяло ако Епъл заменят Майкрософт, нещата ще се сговнят още повече. Сега поне можеш да си подкараш линукс на почти всякакво желязо, което си купиш. Тогава не се знае.
Много малко са конфигурациите на които не може да се подкара, но не железата са проблема, а професионалния софтуер за правене на музика, видео и фото обработка и т.н.  Всички големи производители на такъв софтуер правят версии за уиндоус и мак, и повечето ползватели на този софт, го ползват под мак.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Епъл имат нисък дял от PC операционните системи, обаче както казах, PC-тата като концепция почват бавно и славно да залязват. Миналата година има повече продадени смартфони, отколкото декстоп/ноутбуци:

Да, ама малко трудно ще си свършиш работата в офиса на смартфон ако си архитект или дизайнер, пък даже и една секретарка.
Иначе си прав, Ябълка биха били по-големи гадняри дори от Микрософт, ако успеят да се наложат като модел.
Активен

Без правила няма игра

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Айде пак почваме редовното сговняване по отношение на ...

Първо поддържат отворения код (http://www.opensource.apple.com/) и второ използват Darwin, X, samba, cups и т.н.

Отделно на всички Макове (PPC/Intel) БЕЗПРОБЛЕМНО може да се сложи Linux!
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
А на iPad може ли безпроблемно да се сложи линукс? Искам да видя iPad2 с андроид примерно, за мен лично би било доста забавна гледка.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Гейт, като твърдиш, че десктопите са остаряла концепция, ти, ако имаш теблет с параметрите които те устройват, били могъл всичко на него да го правиш, без да ползваш десктоп?
Аз изобщо не се виждам, да издавам стокови разписки или фактури от таблет на който се работи с пръсти, па да не говорим за работа с кад системи.
Таблетите си имат много полезно приложение, за което преди се ползваха лаптопи, но няма начин да заместят лаптопите и и десктопите.
От друга страна, този ръст в продажбите ще падне значително щото, хората не си подменят хардуера на всеки 6 или 12 месеца, както им се иска на производителите.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
А на iPad може ли безпроблемно да се сложи линукс? Искам да видя iPad2 с андроид примерно, за мен лично би било доста забавна гледка.

Хахаха, това и аз искам да го видя.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше