Автор Тема: Проблеми с Linux Deploy  (Прочетена 1054 пъти)

Sharpirate

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Проблеми с Linux Deploy
« -: Oct 04, 2015, 09:41 »
Здравейте!

Не знам дали темата ми е за този форум или за Андроид-ския, но реших че е по-добре да я пусна тук.
Общо взето искам да подкарам Линукс върху Андроид в chroot директория посредством програмата
Linux Deploy. След много четене и неуспешни опити реших да ви питам, някой на роден език да ми обясни къде бъркам. Първо аз искам да инсталирам Линукс-а на SD карта. За целта разбрах че трябва да е на ext2 дял, защото ext3 и ext4 правели проблеми. Картата ми е 8gb, затова правя 512mb дял във FAT32, за да залъжа Windows-a и телефона, защото той не разпознава ext2 и ми вади грешки. Та въпросът ми е правилно ли съм се насочил. Защото има едно американче дето си инсталира на FAT32 без да знае, че съществува ext2 и цъка Next, Next и подкарва Линукс-а. А аз тука колко време се мъча. Та ако наистина трябва да инсталирам върху ext2 в Linux Deploy трябва да го инсталирам на partition нали? Защото в един урок в Github човека иска да го инсталирам като избера Mount point. Е да де ама при мен няма mount point има само partition ext2, който съм създал на SD картата. Няма да инсталирам графична среда! Тогава как би следвало да пусна линукса, щом няма да е през VNC Viewer? През терминалния емулатор ама как точно?

Благодаря.
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Проблеми с Linux Deploy
« Отговор #1 -: Oct 04, 2015, 10:28 »
Трябва да имаш администраторски акуант, под Андроид, за да монтираш sd картата с права за изпълнение. Тогава може и да имаш някакъв напредък.
Активен

Sharpirate

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Проблеми с Linux Deploy
« Отговор #2 -: Oct 04, 2015, 10:34 »
Е това ми е ясно, руутнат ми е телефона и кернела поддържа Loop Device.

Но аз започнах да мисля, че проблема ми идва от графичната среда. При Complete Linux Installer при опит да се вържа с VNC ми изкарва Cannot find D-Bus. Което разбрах, че при LXDE го няма. Ама на мен главният въпрос ми е как да го подкарам без графична среда.
Активен

malin

  • Гост
Re: Проблеми с Linux Deploy
« Отговор #3 -: Oct 04, 2015, 15:06 »
//Малко извън темата.

...затова правя 512mb дял във FAT32, за да залъжа Windows-a и телефона, защото той не разпознава ext2 и ми вади грешки...
...Та ако наистина трябва да инсталирам върху ext2 в Linux Deploy трябва да го инсталирам на partition нали?
...Което разбрах, че при LXDE го няма. Ама на мен главният въпрос ми е как да го подкарам без графична среда.

@bvbfan, честно, какво разбра от това. Аз разбрах, че мъчи Андроида през Уйн първо и после през нещо с LXDE и ... остава само с мъките. А пък мене ме мъчи въпроса - струва ли си  (не може да караш кола без да виждаш къде я караш).
Активен