Автор Тема: Два компютъра локализирани във Ватикана ползват кракнат Avast!Pro Antivirus  (Прочетена 2966 пъти)

danaildr

  • Гост
Днес в службата се наложи да седна на един компютър с Уиндоус. Реших да му пусна едно сканиране за вируси, ей така от скука. Антивирусната е Avast!Free . По едно време се загледах в интерфейса на програмата и в долния и край видях някаква новина. Натиснах линкчето и ме препрати към ето това цък

Накратко, фирма от Аризона е закупила 14 лиценза за Avast!Pro Antivirus. Оказва се обаче, че тези 14 лицензни ключа се използват от над 770 000 компютъра. Тези компютри са локализирани в над 200 държави, най-голям е броя в Русия ( около 9% от общия брой).

Изненадващото са 2-те машини локализирани на територията на Ватикана.

   1.   Russia
   2.   Mexico
   3.   Brazil
   4.   Italy
   5.   Spain
   6.   USA
   7.   India
   8.   Philippines
   9.   France
   10. Ukraine
   11. Argentina
   12. Thailand

Това за големите 12 от пиратите :).

edit: Малко промених заглавието и коментара, заради основателните критики и допуснатите неточности в първоначалния и вид.
« Последна редакция: Jan 12, 2011, 10:08 от danaildr »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Te са с връзки, така, че няма за какво да се притесняват, че са нарушили някоя божа заповед като "не кради" например. Те Доминик Де Гусман са обявили за светец с неговият прочут израз "Убивайте всички, Бог ще познае чедата си" /горе ще си ги отсява/, та ще се притесняват за 1-2 кражбици.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

c111100101

  • Гост
По принцип може би повече от 90% от християните ползват пиратски софтуер, като в повечето случаи това е операционна система windows.
Всички тези християни си намират някакво основателно извинение за пиратския софтуер, който ползват. Почти съм сигурен, че и една голяма част от свещениците и пасторите също са с пиратски софтуер.
Един от най-неудобните въпроси за християните е това какъв софтуер ползват и дали са го закупили.
« Последна редакция: Jan 11, 2011, 22:34 от c111100101 »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Абе за какво изобщо намесвате религията с компютрите? Компютър - машина, програми... Какво общо има с Бог? Точно нищо. Натривате си собствения морал и принципи и ви се вижда нередно, нещо което няма никакво значение (какъв софтуер използвали във ватикана)...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Според мен, независимо дали вещта е плод на физически или интелектуален труд, кражбата си е кражба.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Според мен, независимо дали вещта е плод на физически или интелектуален труд, кражбата си е кражба.

Абе Бог е дал софтуер, ама Бог е дал и серийни номера за тях - така, че няма нищо странно :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

danaildr

  • Гост
Абе аз се чудя за какво им е антивирусна на Ватикана. Те като се помолят и вируси няма да има, все пак със връзки са.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Ми да. Едно леко анатемосване трябва да премахне тия нечестиви създания. Само не се знае дали вирусите са набожни. Защото адът е само за вярващите.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

danaildr

  • Гост
Ми да. Едно леко анатемосване трябва да премахне тия нечестиви създания. Само не се знае дали вирусите са набожни. Защото адът е само за вярващите.
Сигурен ли си? Ами ако не е само за вярващи? Ако на неверниците е отреден специален кръг на Ада, където трябва да ползваш Windows NT4.0 и постоянно да се появяват сини екрани и постоянни атаки на вируси, неочаквани рестарти и т.н.
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Тук има погрешно представяне на новината.

Някаква фирма закупила лиценз за 14 клиента. Обаче ключа се пиратирал и набъбнал до около 770000 клиента (от 14). И даже във Ватикана (а може ли да е било някакво WiFi?).
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

c111100101

  • Гост
Кражбата е нещо, което не е добро и за нея е отредено наказание и то е валидно за всички. Според законите на всяка държава кражбата се наказва. Според божиите заповеди и закони кражбата е грях и също се наказва. Моралния принцип е един и същи.
Какъв софтуер ще ползва някой лежи на неговата съвест. Както иска така ще постъпи а после ще носи последствията от действията си, каквито и да са те.
По принцип християнството налага доста високи морални и етични стандарти и това, че даден вярващ си е позволил по една или друга причина да прави нещо, което се определя като грях, говори само лошо за него. А когато става дума за някой по високопоставен в духовната йерархия, това хвърля петно на християнството като цяло, което не е добре.
Дали някой е християнин в истинския смисъл на думата или е такъв само защото се е родил в християнска държава за всички други религии ние се водим християни и трябва да сме загрижени като цяло за християнството.

Някой писа, че ада бил само за вярващите. Интересно но почти всички невярващи вярват, че има дявол, демони и т.нт. а не вярват, че има Бог, което е пълен абсурд.
Спирам до тук по темата за християнството, защото знам, че този форум е с друга тематика и веднага ще се появи някой, който ще ме изкритикува за това, което пиша. :)
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Ами сигурно са пообедняли и нямат пари за лицензи. Или пък и там се е промъкнал нашенец-шпионин в поддръжката им, и си е казал -> "За какво ще плащаме, като може да се свали от торентите без пара ?"
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

danaildr

  • Гост
Ами сигурно са пообедняли и нямат пари за лицензи. Или пък и там се е промъкнал нашенец-шпионин в поддръжката им, и си е казал -> "За какво ще плащаме, като може да се свали от торентите без пара ?"
Що пък да е нашенец? Не може ли да е Рус или дойч? Или в САЩ не пиратстват? Само ние ли сме пирати в целия свят.
@n00b съгласен с теб, дай идея как да променя заглавието на темата.
edit: @n00b сматам така вече е добре.
« Последна редакция: Jan 12, 2011, 10:08 от danaildr »
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Пиратира се по целия свят.

Аз мисля че може да се е наложило да бъде почистен компютър или е била временно инсталирана да се види след "отключване" как се държи. Особенно във втория случай ако си decision maker.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
antivirus za qmail
Хардуерни и софтуерни проблеми
thech 4 3498 Последна публикация Jul 11, 2002, 11:05
от
Antivirus Soft
Настройка на програми
IvanST 5 3914 Последна публикация Sep 23, 2003, 18:15
от
Squid + antivirus
Настройка на програми
laskov 0 2084 Последна публикация Nov 05, 2004, 12:04
от laskov
Linux antivirus
Живота, вселената и някакви други глупости
gotha 5 3856 Последна публикация Sep 04, 2006, 13:26
от saejoh
antivirus - GUI ??
Идеи и мнения
nikolin 8 3865 Последна публикация Dec 14, 2011, 15:28
от PhrozenCrew