Автор Тема: СВЕТИЛАТА погубиха момиченцето.  (Прочетена 2391 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Ей, майката си тракали тез хора. Нямам думи направо. СВЕТИЛОТО от Исул. И все си мисля, че е заради пари това бързане. Сакън, да не ги изтърве главния асистент, да им вземе парите на хората. Хубави, лоши изследвания - давай операцията, СЕГА ТРЯБВА, не може да се чака. Ами изчакайте за по-добри изследвания, за по-благоприятно време за операция (както е посъветвала и GP-то им). Няма да му избягат кървавите пари на хората. За детето си всеки ще намери и ще плати нужното. И пак това СВЕТИЛО ще ги вземе, няма да е друг. Хората са му имали доверие, пак той щеше да им оперира момиченцето. Тук има доста семейни хора с деца, те най-добре разбират какво означава да ти погубят 4 годишното детенце (не че другите няма да го разберат). И сега, вместо да му се радват хората и да си го гледат живо и здраво - ПОГРЕБЕНИЕ. Алчност ли е това, или и тоя ЛЕКАР си е купил дипломата (като Калинка), или немарливост, не знам - но трагедията е голяма. Съжалявам, че занимавам всички с това, ама като гледах по новините и ми стана гадно.

П.С. В момента по bTV гледам, и други деца е СКОПОСАЛ този хубостник.
« Последна редакция: Jan 05, 2011, 07:56 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

danaildr

  • Гост
Re: СВЕТИЛАТА погубиха момиченцето.
« Отговор #1 -: Jan 05, 2011, 07:56 »
Сега ще назначат комисия от 5 лекаря, които ще ДОКАЖАТ, че няма лекарска небрежност. Всичко е минало добре, но по някакви неведоми пътища детенцето е умряло. Няма да има осъден лекар и това е. Доказаха ни как онова бебе се било родило мъртво и как било обяснимо след 24 часа да мърда. Общо взето лекарите се пазят един друг. Нито СРС нито, здравна каса, никой няма как да ги контролира тези престъпници. Никакви лекари не са тези изверги. Acho много големи кавички трябва да сложиш на думата "светило" ама мноооооооооого големи.
Активен

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: СВЕТИЛАТА погубиха момиченцето.
« Отговор #2 -: Jan 05, 2011, 09:01 »
Е нищо ново под Слънцето. Една държава се състои от няколко социални системи:
  • x Отбрана
  • x Здравна система
  • x Образователна система
  • - Пенсионна система
  • - Полиция
Първите три вече са унищожени, на път е пенсионната система, която ще претърпи крах до края на тази година и ще остане само полицията. Което реално е фашизъм, при който властта ще се крепи на полицията, а хората ще измират от глад и липса на здравно обслужване. Но медиите ще продължават да бълват реклами и помия за демокрация и свобода.
Happy capitalism 2011 [_]3
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

danaildr

  • Гост
Re: СВЕТИЛАТА погубиха момиченцето.
« Отговор #3 -: Jan 05, 2011, 09:04 »
@nifelheim  сложи Х и пред пенсионната система, тя отдавна е съсипана, има-няма 15 години как не работи нормално (може и повече кой знае)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: СВЕТИЛАТА погубиха момиченцето.
« Отговор #4 -: Jan 05, 2011, 09:25 »
Те другарите още в зората на "прехода" трансформираха пенсионния фонд в първоначален капитал за програмирани бизнеси, сега се била разсипвала, глупости. Просто населението застарява и проблемът става по-остър.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

vixon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 170
    • Профил
Re: СВЕТИЛАТА погубиха момиченцето.
« Отговор #5 -: Jan 05, 2011, 09:27 »
Не обвинявайте за всичко лекарите. Най-вероятно и родителите имат вина. Аз лично съм виждал родители, които дават сладолед на децата след операция на сливиците, въпреки лекарската забрана.

А на ново година на мои познати детенцето си пийваше от виното едновременно с антибиотиците...
Активен

danaildr

  • Гост
Re: СВЕТИЛАТА погубиха момиченцето.
« Отговор #6 -: Jan 05, 2011, 10:18 »
Не обвинявайте за всичко лекарите. Най-вероятно и родителите имат вина. Аз лично съм виждал родители, които дават сладолед на децата след операция на сливиците, въпреки лекарската забрана.

А на ново година на мои познати детенцето си пийваше от виното едновременно с антибиотиците...
А да има лекар признат за виновен в каквото и да е? Излиза, че в България лекарите са безгрешни? Няма нито един лекар обвинен в небрежност или некомпетентност, от пациент, който в последствие да е наказан. Или сме страната с най-интелигентните лекари и най-малоумните болни, дето сами си вредят, или просто лекарите си затварят очите за грешките на колегите си.
Аз съм склонен да вярвам във второто.
« Последна редакция: Jan 05, 2011, 10:50 от danaildr »
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: СВЕТИЛАТА погубиха момиченцето.
« Отговор #7 -: Jan 05, 2011, 12:40 »
Мислех си да не пиша във темата, защото то няма какво да се коментира, човек остава без думи при тези случки. Но преди малко в един друг форум видях, че преди няколко дни една много добра жена е загубила човека до себе си отново заради лекарска недомислица.:(

Аз лично съм се поотказала да ходя по лекари, защото на 2-3 пъти като съм се допитвала и е имало по няколко диагнози и няколко опита за лечение. На шега казах, че това медицината си е изкуство, всеки лекар има собствена визия за нещата. Обаче положението не е за шега, защото при мен може да е ставало въпрос за дреболии, но при някои хора е въпрос на живот и смърт. :(

Имаше едно такова нещо, наречено Хипократова клетва, но една сериозна част от положилите я, са я забравили. И също така са забравили, че пациентите вярват сляпо на лекарите си, оставят се изцяло в техни ръце и им имат доверие. :( А наистина това, че се пазят и защитават едни други само, защото са колеги, за мен беше очудващо и отблъскващо. Никой не е безгрешен, но всеки трябва да носи отговорност за решенията си.

Иначе, случвало ми се е да попадна и на много добри лекари, които се интересуват от това да ти помогнат, а не да отчетат, че са те прегледали. Имах проблем с бенка и първо отидох при лекаря в Студентски град, той ми каза "мисля, че е наред, но за всеки случай няма да ти вземам направлението, иди до Онкологията", написа само какво мазило ми трябва за дотогава и какво е констатирал при прегледа. В Онкологията потвърдиха неговите заключения и попълниха данните по направлението. Така този човек ме прегледа и ми помогна съвсем без пари и без корист...

Затова и все още вярвам, че има добри лекари (и под добри разбирам и като специалисти, и като хора). Но на кого ще попаднеш, е въпрос на късмет :( Затова, пази Боже!
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: СВЕТИЛАТА погубиха момиченцето.
« Отговор #8 -: Jan 05, 2011, 13:43 »
@Vixon, не вярвам през Декември месец в студа, да му дават сладолед на момиченцето, и то при изрична забрана.


П.С. Съгласен, (а за декември, имах предвид това момиченце - Гери май се е казвало, защото през Декември е оперирано).
« Последна редакция: Jan 05, 2011, 15:08 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

vixon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 170
    • Профил
Re: СВЕТИЛАТА погубиха момиченцето.
« Отговор #9 -: Jan 05, 2011, 15:06 »
Сладоледът не беше в декември, но е факт че се прави от много родители.

Ако лекар е виновен, той трябва да си понесе последствията. Но ако има други фактори, те също трябва да се отчетат.
Активен

danaildr

  • Гост
Re: СВЕТИЛАТА погубиха момиченцето.
« Отговор #10 -: Jan 05, 2011, 15:51 »
Сладоледът не беше в декември, но е факт че се прави от много родители.

Ако лекар е виновен, той трябва да си понесе последствията. Но ако има други фактори, те също трябва да се отчетат.
Според лекарските комисии НЯМА виновен лекар. И този ще го оправдаят. Защото ги е страх, че утре може и те да са обвиняеми.
Активен

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Re: СВЕТИЛАТА погубиха момиченцето.
« Отговор #11 -: Jan 05, 2011, 17:43 »
Е нищо ново под Слънцето. Една държава се състои от няколко социални системи:
  • x Отбрана
  • x Здравна система
  • x Образователна система
  • - Пенсионна система
  • - Полиция
Първите три вече са унищожени, на път е пенсионната система, която ще претърпи крах до края на тази година и ще остане само полицията. Което реално е фашизъм, при който властта ще се крепи на полицията, а хората ще измират от глад и липса на здравно обслужване. Но медиите ще продължават да бълват реклами и помия за демокрация и свобода.
Happy capitalism 2011 [_]3

Забравил си още една важна система - Съдебната система. Ама то й не хич я няма тук...
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...

danaildr

  • Гост
Re: СВЕТИЛАТА погубиха момиченцето.
« Отговор #12 -: Jan 11, 2011, 08:56 »
Днес комисия ще реши дали доктора е постъпил некомпетентно или дори престъпно. Хайде да се обзаложим за резултата. Аз мисля, че ще го обявят за невинен. Дано да греша.
Активен