Автор Тема: Малки проблеми с някой програми на КДЕ 3.5.10  (Прочетена 755 пъти)

mariel666

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 55
    • Профил
    • WWW
Значи,като всички лакоми хора за нов софтуер решавам да си инсталирам КДЕ 4.За да не омаже работата го слагам на друг потребител(не на гномския).Инсталирам го него+qt4+python-qt4 и това е.Подкарвам го.ОК.Върви леко бъгаво заради тъпият fglrx на АТи видео картата.Аз съм перфектционист и решавам че щом не върви както трябва се разкарва.Разкарвам го.Изтривам и от трите юзъра(имам и XFCE) папката ~/.kde4 .Слагам си КДЕ 3.5.10 на стария юзър на КДЕ 4.Инсталирам си го там с kubuntu-desktop,слагам и qt3 и python-qt3,инсталирам и допълнителни глупости като kolourpaint,splash и други визуални за KDE.Подкарвам го.Върви идеално.Почвам да го тунинговам.Сменям си цветовата схема.Сменям си тапетите.Сменям си иконките.Добавям ленти,панели,карамби...Сещам се за liquid weather ++и си го дърпам за да го сложа.То се пуска ама се не вижда.Тоест вместо прозореца на liquid weather има едно прорачно квадратче,което се разбира къде е само като маркираш целия десктоп с мишката и където е немаркираното,там е liquid weather-а.Пробвам стари версии(не 15.00) ами всичко от нея до 13.1.Нема.Пак така.Проверявам дали всички зависимости са ми изпълнени за него.
ВЕРСИИ>= 12.0 ИЗИСКВАТ SUPERKARAMBA V0.39, PYQT and IMAGEMAGICK
И трите ги имам инсталирани.
Писва ми и го зарязвам.
Пробвам плеърите.
Аудио-амарок работи идеално.xmms също.Супер.Kmix-а го нагласям и всичко е на 6 тук.
Видео-Kaffeine не иска да работи на fullscreen.Имам libdvdcss,w32codecs и всички libxine.
Mplayer+Smpalyer-работят добре,но през 30 секунда забъгват за около 3/4 секунда.
Xine-работи безгрешно.
Нет приложеноия-Opera и Firefox са идеални.Konqueror-a пак има проблеми с флаша,ама това не съм го пипал(мързи ме).Трябва да влизам в Настройките му,после в пристваки да добавям директории.Иначе няма проблеми,ама тоя не се брои,защото не съм го оправял.
Решавам че има проблем в потребителя влизам в Гномския потребиел със сесия KDE.Отново не работят liquid weather-а и kaffeine.Влизам в Гномето и пак Kaffeine не работи.
Та питам къде е бъга и как да го оправя.
Python-Qt4 и QT4 не съм ги махал,да не правят те свинщини се съмнявам.
Благодаря предварително за помощтта и затова че изчетохте този роман.
Edit:
Използвам Hardy.



Активен

Ето това ми е любимата кола:
http://www.supercarstats.com/wallpaper/mclaren/mclarenf1_800.jpg