Автор Тема: Cyr za Open Writer ot Open Office  (Прочетена 5108 пъти)

line

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Cyr za Open Writer ot Open Office
« -: Mar 28, 2002, 12:21 »
hei nqkoi da e uspql da kirilizara Open Writer -a ot Open Offica ?? Vsushnost problema mai e kak da se dobavqt kirilsite fontove kum tezi koito toi izpolzva .Abe vyobshte vsqkkakvo info po vyprosa shte mi e polezno.

Ako mejete da mi preporychate i nqkakyv drug Office paket koito nqma problemi s kirilizaciqta i otvarq microsoftski office filove (konkretno .doc i   .xls) bez problem shte sum vi mnogo blagodaren.

10x in advance ;-)

/line
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Cyr za Open Writer ot Open Office
« Отговор #1 -: Sep 10, 2009, 22:39 »
ммм имам същия проблем ,дръпнал съм всички уиндолски шрифтове ,даже имам опция да ги избирам ,но без успех,седят си същите йероглифи на уорда :)
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: Cyr za Open Writer ot Open Office
« Отговор #2 -: Sep 11, 2009, 00:57 »
Проблемът се решава като се деинсталират (изтрият) всички векторни шрифтове, които не поддържат кирилица (защото е възможно такива да се ползват от софтуера) и се инсталират такива, които поддържат.

Деинсталирането и инсталиранието на шрифтове става най-лесно с пакетния мениджър на съответната дистрибуция.

Шрифтовете трябва задължително да поддържат кирилицата стандартно. Пример за шрифтове, които поддържат кирилица нестандартно (и не стават за целта) са тези от кирилизатори като FlexType (който заменя оригиналните шрифтове с нестандартни).


Възможно е да имаш проблеми с кирилицата, които се дължат на грешно кодирани файлове. Например файловете, които се получават от Microsoft Word, който е инсталиран на система с кирилизатор като FlexType, са грешно кодирани. За поправка на такива файлове може да се ползва програмата CyrTools. Обърнете внимание, че при правилна инсталация (без кирилизатор) на Windows и MS Office не се получават подобни проблеми (проблемите се създават от някои кирилизатори).

« Последна редакция: Sep 11, 2009, 01:07 от vstoykov »
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Cyr za Open Writer ot Open Office
« Отговор #3 -: Sep 11, 2009, 23:50 »
Благодаря за страхотния отговор ,само това не ми беше хрумвало ,даже смених ОО със руска версия :)
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"