Автор Тема: Debian & Gnome  (Прочетена 1674 пъти)

Ipolit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 418
    • Профил
    • WWW
Debian & Gnome
« -: Apr 21, 2005, 16:41 »
Инсталирах си Morphix от live cd. Обаче няма нищо за разглеждане на картинки и реших да си сложа gthumb. Използвах synaptic. След като пусна gthumb обаче замръзва и блокира. Заради туй реших че тряба да инсталирам целия Gnome, но и с него се получава същата работи. Като го пусна излиза един тапет на който пише Debian и толкоз, без да дава някакви съобщения за грешки. Някои от приложенията работят без забележки като ги пусна от терминал -  epiphany, gxine, gnumeric, abiword, други замръзват като gthumb, а трети като nautilus изобщо не щат да тръгнат. Какво може да му липсва?
Активен

Face Your FreeBSD at http://ipolit.hit.bg

alabal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2173
  • cat /earth/europe/bg/sofia | grep Nacamura
    • Профил
Debian & Gnome
« Отговор #1 -: Apr 21, 2005, 19:48 »
Братко!
Никога съм инсталирал Morphix, нито изпползвам synaptic package manager  - успях хубаво да намразя графичните инсталатори, благодарение на SuSE 8.2 и yast (лично мнение, няма нужда от флейм - просто ми е о-неудобно), но си мисля, че проблема може би не е в липсата на нещо.
Понякога, особено ако монтираш /home на няколко дистрибуции, които имаш инсталирани се объркват някои настройки. Предлагам ти,  да изтриеш конфигурационните директории и файлове - имам предвид тези започващи с ".", наример ".nautilus". И да пробваш пак.
Ще загубиш само нстройките си, а доколкото разбрах дистрибуцията е прясно инсталирана.
Дано да е това.
Активен

It makes you awful glad that you were born a man.

Ipolit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 418
    • Профил
    • WWW
Debian & Gnome
« Отговор #2 -: Apr 21, 2005, 22:42 »
Нещо съвсем фалшива работата.
Оказа се че някои от програмите дето си мисля че не работят, всъщност работят. gthumb след около 10 минути тръгва. Сигурно ще тръгне и целия гном, ама не е нормална работа, не ми е чак толкоз смотан компютъра и винаги съм ползвал GNOME.
Активен

Face Your FreeBSD at http://ipolit.hit.bg

alabal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2173
  • cat /earth/europe/bg/sofia | grep Nacamura
    • Профил
Debian & Gnome
« Отговор #3 -: Apr 21, 2005, 23:20 »
Пробва ли да пуснеш top?
Да не го мъчи нещо? Някой процес да товари машината?
Нещо странно става.
Активен

It makes you awful glad that you were born a man.

Ipolit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 418
    • Профил
    • WWW
Debian & Gnome
« Отговор #4 -: Apr 21, 2005, 23:30 »
отвори nautilus ама гледах един филм и чак сега се е появило, и вади едно съобщение
(nautilus:6673): Bonobo-WARNING **: Never got frame, control died - abnormal exit condition
art_render_invoke: no image source given
Активен

Face Your FreeBSD at http://ipolit.hit.bg

Ipolit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 418
    • Профил
    • WWW
Debian & Gnome
« Отговор #5 -: Apr 21, 2005, 23:33 »
изглеждат нормално процесите
процесора е на 13 % - 400 MHz Pentium II
Активен

Face Your FreeBSD at http://ipolit.hit.bg

zazzko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 626
    • Профил
    • WWW
Debian & Gnome
« Отговор #6 -: Apr 23, 2005, 11:04 »
Виж дали нямаш проблем при резолването на хоста. Например пусни route и виж дали се бави и там. Ако да, то това е проблема.

  • Гост
Debian & Gnome
« Отговор #7 -: Apr 23, 2005, 15:28 »
Разкрах го. В linuxqestions.org няколко човека казаха че се случвало да правят проблеми разни дебиан клонинги със софтуер за дебиан. Тръгна целия гном след половин час, обаче за всяко едно нещо тряба да го чакаш по половин час. А някои приложения си вървяха напълно нормално. Тъй или иначе за сега приключих с морфикса. И без туй си го бях сложил щото с оригиналното ядро ми познаваше телефона, ама сега си направих ядро дето си работи на самолет и със Слак 9.1. Тъй че ще чакам да ми донесат Ubuntu и тогаз пак ще има apt-get.
Активен

philip

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 207
    • Профил
Debian & Gnome
« Отговор #8 -: Apr 23, 2005, 18:02 »
Цитат (Guest @ Април 23 2005,15:28)
Разкрах го. В linuxqestions.org няколко човека казаха че се случвало да правят проблеми разни дебиан клонинги със софтуер за дебиан. Тръгна целия гном след половин час, обаче за всяко едно нещо тряба да го чакаш по половин час. А някои приложения си вървяха напълно нормално. Тъй или иначе за сега приключих с морфикса. И без туй си го бях сложил щото с оригиналното ядро ми познаваше телефона, ама сега си направих ядро дето си работи на самолет и със Слак 9.1. Тъй че ще чакам да ми донесат Ubuntu и тогаз пак ще има apt-get.

ако търсиш стабилен gnome десктоп, провери на
http://www.dropline.net/gnome/
Активен

  • Гост
Debian & Gnome
« Отговор #9 -: Apr 23, 2005, 20:24 »
Чак толкоз стабилен не си търся. 2.4 ми е напълно удовлетворителен.
Само е важно да се смени оригиналния esound с по-стар или по-нов и панела дава някои дефекти като например ако туриш чекмеджета, ама инак е стоманен. 2.6 на слака е калпазански според мен, а 2.8 не можах да го видя на морфикса как действа.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Debian Sarge ( Gnome 2.6 Problem4e )
Настройка на програми
JOKe 1 1541 Последна публикация Aug 20, 2004, 23:29
от JOKe
Gnome 2.20 на debian etch - как става
Настройка на програми
jark 2 1870 Последна публикация Oct 20, 2007, 20:49
от jark
Debian - Gnome - приложения - изтриване
Настройка на програми
jonyem 3 1580 Последна публикация Dec 28, 2009, 15:05
от v_badev
KDE или Gnome ? Debian заслужава ли си ?
Идеи и мнения
sianbg 22 5246 Последна публикация Jul 11, 2011, 21:56
от sianbg
Debian 7.5 Wheezy 64-bit Gnome 3.4.2
Настройка на програми
stoicho85 22 4221 Последна публикация May 31, 2014, 06:17
от stoicho85