Автор Тема: Линукс фест и конференция във Варна  (Прочетена 42873 пъти)

bop_bop_mara

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Добре щеше да е да има написани и някакви часове в тази покана. За началото например.
Например аз сега се чудя кога да отида.
Споко, днес ще подредим графика и ще го обявим :)
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
График на презентациите на линукс конференцията.

10:30 - 10:40 - Откриване
10:40 - 11:40 - "Backup решения, цел и подход"* - Алекс Куклин
11:40 - 12:40 - "Проблемите на използваемостта на Линукс" - Георги Георгиев
12:40 - 13:15 - малка обедна почивка
13:15 - 14:15 - "Virtualization with OpenVZ"* - Алекс Куклин
14:15 - 15:15 - "Node.JS" - Стефан Димитров; закриване на частта с лекциите
15:30 - Начало на инстал феста

------
* - лекцията ще бъде на английски език
« Последна редакция: Oct 11, 2011, 11:54 от bop_bop_mara »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Въх! или УАУ! Аз не знам какви хора ще дойдат, но си мисля, че много голяма част ще се е изнесла преди да почне инстала. Дали не е добре да се обърнат нещата така че инсталл феста да е по-напред? Според мен програмата трябва да е нещо такова:
1. Използване на Линукс като десктоп
2. Инсталл фест
3. Обедна почивка
4. ...
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Разполагаме с достатъчно време, зали и хора за провеждане на едновременно: Линукс Конференция и Инстал фест.
« Последна редакция: Oct 11, 2011, 11:58 от b2l »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

bop_bop_mara

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
laskov, идеята инстал феста да е накрая беше защото не искахме да бъде паралелно с лекциите и не може да се предвиди колко време ще е нужно за нещо такова. Може да го преместим по-рано, но със сигурност тогава ще бъде паралелно с лекциите...
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #35 -: Oct 11, 2011, 13:04 »
Това, което си мисля, че ще се случи, е че високото ниво на лекциите, при това насочени към тясно специализирана аудитория в така съставената програма, ще откаже много хора в самото начало. Мисля, че като за първо такова събитие във Варна, би било по-полезно то да е насочено към по-масова аудитория.
Ако искате да съм по-конкретен - как мислите, колко души се интересуват от "Backup решения, цел и подход", при това поднесено на английски, при цялото ми уважение и респект към Алекс Куклин ?
« Последна редакция: Oct 11, 2011, 13:12 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #36 -: Oct 11, 2011, 13:06 »
Стига глупости. Това не е въведение в линукса. Като на конференцията в Пазарджик - GNU, Какво е Линукс... Тясно, тясно - това е положението.

PS: BTW - ти що не излезеш да изнесеш презентация още в началото: Въведение в линукс. Мисля, че има време и Марчето ще съкратим програмата.

PS2: Почвам да се дразня само да се дава акъл ейй....
« Последна редакция: Oct 11, 2011, 13:08 от b2l »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #37 -: Oct 11, 2011, 13:24 »
Към b2l: Ами хубаво, предполагам работите в ИУ и предполагам каните на конференцията студенти. Подходяща ли ще е за тях такава програма? Ако обаче, сте поканили IT-та на водещи големи компании, базирани във Варна и те са потвърдили, че ще присъстват - добре. Даже и да дойдат студенти от горните курсове с IT специалности, мисля, че малко от тях ще могат да извлекат полза.
Това е мое мнение. Много моля всеки, който се е почувствал засегнат да ме извини!
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

bop_bop_mara

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #38 -: Oct 11, 2011, 13:27 »
Ами истината е, че който е изявил желание да направи лекция, е включен в програмата. Не е като да сме можели да избираме топ 4 от 10-20 предложения... А и лекциите са сравнително разнообразни като тематика, и не всички от тях са тясно технически специализирани.

Освен това, дали една лекция е за по-масова публика, или не, се определя от начина на поднасяне на самия лектор. Аз лично съм била на лекции, които са тематично специализирани, говорят за неща, за които чувам за първи път и изискват познания, които нямам, но въпреки това са поднесени приятно, леко и разбираемо и оставят чудесни емоции в теб. И също така съм била на лекции, които са били по теми, които са ми познати и интересни, но едвам съм възприемала думите на лектора. Така че темата невинаги е определяща.

Освен това аз мисля, че на това събитие се събираме не само за да чуем на живо неща, които бихме могли да намерим и онлайн, а за да се запознаем, да се видим, да общуваме и да бъдем приятели.  [_]3
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #39 -: Oct 11, 2011, 13:35 »
...Освен това аз мисля, че на това събитие се събираме не само за да чуем на живо неща, които бихме могли да намерим и онлайн, а за да се запознаем, да се видим, да общуваме и да бъдем приятели.  [_]3
Абсолютно съм съгласен с цялото мнение.
Само искам да добавя, че основната цел на Линукс обществото в момента в България, според мен, трябва да е запознаване на все повече хора с това, как те биха могли да ползват Линукс. Под "все повече хора" имам предвид от всякакви възрасти, професии и занимания.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #40 -: Oct 11, 2011, 13:40 »
...PS: BTW - ти що не излезеш да изнесеш презентация още в началото: Въведение в линукс...
С удоволствие бих го направил, но не се чувствам достатъчно компетентен за това. За съжаление, в по-голямата част от времето ми, ползвам другата ОС.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #41 -: Oct 11, 2011, 15:43 »
...PS: BTW - ти що не излезеш да изнесеш презентация още в началото: Въведение в линукс...
С удоволствие бих го направил, но не се чувствам достатъчно компетентен за това. За съжаление, в по-голямата част от времето ми, ползвам другата ОС.

Ми тогава можеш да направиш презентация на тема за другата ОС (стига да не е windows). И не, не работя в ИУ, работех преди там и за това сега IT отдела на винса ми указва подкрепа в това начинание.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Intel

  • Гост
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #42 -: Oct 11, 2011, 16:11 »
Ако някой има проблем с лаптопа си или иска да му бъде обърнато внимание за нещо от частта на инстал фест-а, мисля, че и паралелно с лекциите неангажираните хора ще могат да му обърнат внимание, т.е. нещата могат да се движат и паралелно  :)
Активен

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #43 -: Oct 12, 2011, 19:23 »
Ще се врътна понякое време натам , току виж съм продал някои диск с Убунту .  :D
Може ли да си носим бира и пуканки ?
Онлаин няма ли да е възможно да се наблюдава ?
« Последна редакция: Oct 12, 2011, 19:29 от chen_dzen »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #44 -: Oct 12, 2011, 19:25 »
Ще се врътна понякое време натам , току виж съм продал някои диск с Убунту .  :D
Може ли да си носим бира и пуканки ?

Може ама преди да се внесе е хубаво да ме извикаш навън.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше