Автор Тема: Линукс фест и конференция във Варна  (Прочетена 42872 пъти)

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #45 -: Oct 12, 2011, 19:33 »
Много път имам от Стара Загора , но ще уважа събитието и организаторите. Поздрави , Браво !

bop_bop_mara

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #46 -: Oct 12, 2011, 21:24 »
Много път имам от Стара Загора , но ще уважа събитието и организаторите. Поздрави , Браво !
Благодаря за което :) За онлайн предаване - направо казвам не, няма да има дори и опити за такова.
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #47 -: Oct 15, 2011, 19:24 »
Пишете дали сте преборили компа дето търкаля само windows ;D         
пс. и дайте някой линк със снимки
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

Intel

  • Гост
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #48 -: Oct 16, 2011, 12:08 »
Това са снимките от моя апарат, не са много, ако някой има други може да ми ги прати да ги хостна + презентациите.
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #49 -: Oct 16, 2011, 12:56 »
Това са снимките от моя апарат, не са много, ако някой има други може да ми ги прати да ги хостна + презентациите.

Като гледам нищо не съм изпуснал, щях да съжалявам ако бях дошъл. Но по всичко прилича на организатора си, безвкусно.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

Intel

  • Гост
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #50 -: Oct 16, 2011, 13:50 »
А какви са идеалите ти за такова събитие, ако можеш да споделиш, защото аз съм бил и на други такива с много по-голяма публика, например openfest-a в София и единственото по-различно е броя на хората (и някои други малки детайли)..не знам дали го казваш само за да дразниш backtolife, но труда на такива хора или поне факта, че са се хванали да направят нещо трябва да се уважи, а не само да се критикува.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #51 -: Oct 16, 2011, 14:38 »
Искам да благодаря на всички присъстващи. Без вас нямаше да мжое да се състои това събитие. Специално благодаря на "Линукс за Българи" и на варналаб за присъствието и за помоща отностно презентацията ми за nodejs.

@ROKO__ един от презентаторите ни беше руснак. До последно го пазехме в тайна от теб, защото знаем, че като чуеш "Русия" и ставаш дупедавец. Та споделихме на човека за твоя Калкулатор и се оказа, че той никога не го е чувал :D. ROKO__ и двамата знаем, че ти никога няма да може да организираш такова събитие. А дори и да го организираш никога няма да събереш толкова хора, да дойдат и да присъстват.

@Intel не му обръщай внимание на ROKO__.

@borovaka - не, не успяхме да му инсталиране линукс, защото партишън таблицата се беше омазала, и след няколко опита на пича му изчезна D:\-диска, та отново трябваше да ползваме "твоя" tool  :D за да оправим нещата :).

Благодаря ви още един път хора, знам че всички които бяхте на конференцията сте останали доволни.
« Последна редакция: Oct 16, 2011, 14:53 от b2l »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #52 -: Oct 16, 2011, 17:11 »
@b2l После е трябвало да пуснете scandiska на windows-a да си оправи FS-a :)
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #53 -: Oct 16, 2011, 20:22 »
@b2l После е трябвало да пуснете scandiska на windows-a да си оправи FS-a :)


Грррр - и ти почна като Червото :D :D :D :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

bop_bop_mara

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #54 -: Oct 17, 2011, 03:55 »
Хайде и аз вече мога да седна пред компютъра и да споделя и своите впечатления.

Изключително много се радвам, че участвах в организацията и присъствах на феста. Дългият път и големия студ днес (вече вчера) напълно си заслужаваха! Видях се и се запознах с много хора, които бяха супер мили и сърдечни и оставяха различията на заден план, за да търсят общи неща и възможности за приятелства. Много ще се радвам да поддържаме контакти и, разбира се, да се виждаме пак.

Поздравявам backtolife за идеята и инициативата и му дължа извинение, че не поех достатъчно организационни отговорности, оставяйки почти всичко на него. Той свърши страшно много неща, паралелно със силната си натовареност на работа напоследък, и заслужава огромни адмирации. Поздравявам и администратора на университета (май така и не му разбрах името, но беше един много симпатичен пич), с който работеха в екип и осигуриха чудесни конферентни условия в залата. Относно изникналите "дупки" в организацията, моля да ги приписвате на мен, а не на тях двамата. :)

Презентаторите бяха чудесни, предложиха ни разнообразни теми и успяха да ги представят по достъпен начин, което си пролича и от активното участие на публиката. Ще ги спомена поименно/пониково - Алекс, Intel, laskov, backtolife и Борис от Варналаб. Радвам се на желанието да говорят пред публиката на феста, което проявиха, давам ги за пример и ще се радвам и други хора да ги последват в такива начинания. Много ми беше приятно да си кореспондираме в процеса на организация, а още повече се радвам, че с повечето от тях имахме възможност и да си поговорим на бира за нещата от IT света и от живота.

А след организаторите и лекторите, разбира се идва ред на публиката - прекрасна публика, многобройна, активна и много ентусиазирана. Радвам се, че видях хора от няколко поколения, за които проблемът с възрастовите разлики и намирането на тема за разговор не съществуваше. Впечатлена съм, че освен хора, живеещи във Варна, имаше и такива дошли от други градове, специално за да посетят феста. Някои от тях казаха, че те все пак не идват от далече и това не е нищо особено, но аз лично много се възхищавам на желанието им да рискуват време, пари, път за едно напълно ново и недоказало се събитие.

По принцип моите впечатления от организацията на инстал фестовете във ФМИ са, че за нас, организаторите, емоцията да видиш как една малка идея става реалност, как хората се събират, запознават, намират приятели и обменят полезен опит винаги е огромна и настроението ни е еуфорично и оставаме без съмнение, че искаме отново да проведем събитието.

Но този път беше уникално как самата публика започна да ни пита "Кога пак?". Да чуем този въпрос (мисля, че мога да говоря от името на всички, участвали в подготовката) беше най-голямото признание за случилото се. Може да е имало организационни пропуски, може някой в публиката да не е получил съвсем това, което е очаквал, но това "Кога пак?" ни показа, че ентусиазмът и еуфорията ни са споделени от всички присъстващи, че фестът е бил нужен, чакан, значим и има бъдеще. Пожелавам на всеки такава публика!

И, макар че изписах няколко дълги параграфа, на практика мога да резюмирам всичко по следния начин:

Благодаря на всички, поздравявам ви! Искам пак!
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #55 -: Oct 17, 2011, 10:04 »
И аз! :) Надали може да се напише по-добро от това резюме! Съжалявам за това, че не можах да присъствам на цялото събитие!
За тези, които не бяха там, този опуления чичко съм аз и малко след като е направена снимката, казвам нещо от рода "Елате да превеждаме Fedora! А и не само Fedora" :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

ismailov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 465
  • Distribution: ubuntu,mint,xubuntu
  • Window Manager: Xfce,lxde,cinamon,Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #56 -: Oct 17, 2011, 11:32 »
аз просто не можах да си организирам времето  :(
нищо поне на опен феста ще съм там
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #57 -: Oct 17, 2011, 11:35 »
аз просто не можах да си организирам времето  :(
нищо поне на опен феста ще съм там

И при нас лекциите се проточиха или по-точно до почивката всичко беше в някакви прилични граници, ама след това малко се отклонихме от първоначалната програма. Но пък беше забавно :).
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #58 -: Oct 17, 2011, 11:56 »
Ми пропуснах го, но с бебе вкъщи трудно се правят планове.
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Линукс фест и конференция във Варна
« Отговор #59 -: Oct 17, 2011, 12:49 »
Ми пропуснах го, но с бебе вкъщи трудно се правят планове.

Можеше да го доведеш бебчето :).
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше