Автор Тема: Дано да не е истина ...  (Прочетена 6060 пъти)

Mitaka

  • Гост
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #15 -: Jul 03, 2012, 23:28 »
По време на ДПС имаше доста пожари, чак руснаците идваха да гасят.

Иначе въобще няма да се учудя ако е запален нарочно, само че не защото някой иска да строи. Там няма как да се строи защото без значение дали е изгоряло или не е, това е природен парк, освен което дотам туристи могат да стигнат само с хеликоптер.

Да, по царско време - когато симеончо искаше да сече, пак не му даваха... и после - горите му изгоряха, и защо са ни игорели дървета :)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #16 -: Jul 03, 2012, 23:50 »
Абе трески за дялане има много, ама няма за сега по-добра алтернатива и това е най-лошото.

Честно казано, точно на ТИЯ всеки друг е по-добра алтернатива!
Те ДПС като бяха на власт не са си позволявали да правят такива поразии!!!

Все пак говорим за един от най-знаковите български мафиоти. Който в момента си има държава.

Пропускаш факта, че когато бяха предишните, банките даваха кредити, народа харчеше на поразия и за всякакъв тип работници се стреляше, а сега реалността е съвсем различна.
И на толкоз приходи в хазната, пак направиха по-малко от него. Абе защо всички искате тези каши да се оправят за 1 ден или месец?
Точно пък предишните правителства с корупцията по митниците, за да си пълнят партиините каси, съсипаха производството в Б-я.
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #17 -: Jul 04, 2012, 00:03 »
То Б-я няма да я има и от това света само ще спечели.
Е, и какво е спечелил светът от изчезването или претопяването на който и да е народ в историята, което да покаже, че може да спечели нещо сега с изчезването на българския? В света открай време царуват личните интереси и гоненето на власт - инстинкти, присъщи на всички животни от еволюционната ни верига. Това не се е променило дори с физическата ни еволюция, камо ли от изчезването или претопяването на групи от индивиди от един и същи вид. Къде е менталната еволюция? Сменили сме инструментите, които използваме. Е, и? Това не е ментална еволюция. Живеем по същите правила, по които са живели и прадедите ни, и животните, от които произхождаме. Само дето резултатът от прилагането им е станал по-глобален, та се отразява на повече индивиди наведнъж. И друг път съм питал същия въпрос, но така и не съм получил отговор - поради каква причина наричаме текущия си еволюционен етап "хомо сапиенс", след като терминът предполага ментална еволюция, а такава в човека се забелязва рядко, и сякаш като някаква не контролирана случайност?
Всъщност, виждам една полза за света от претопяването на някой народ, но не откъм развитието на човека (дори противоречи на него), а откъм икономическата полза за властта. Поради стечението на събитията, България е останала встрани от текущия модел за прилагане на власт - пазарната икономика. И въпреки, че с все по-големи крачки вървим към синхрон с този модел, все още сме доста назад от него, а моделът не търпи какъвто и да било асинхрон. Как би могла да се прилага безпроблемно тази власт, когато в България все още се намират много хора, които дишат без съзнанието за финансова "благодарност" (става дума за зависимост) към някого за това? Светът няма да спечели от претопяването на българите. Само икономическият свят ще отбележи разширяване, което и без това изисква. Никой няма да стане по-щастлив от това. Българите ще потънат в същия мираж, в който са потънали народите с по-развити пазарни икономики, който мираж ще задоволява първичните им прищевки от животинските инстинкти, а менталната еволюция... е, тя ще остане с надеждата да се прояви в някой друг еволюционен етап. Ако има такъв :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Mitaka

  • Гост
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #18 -: Jul 04, 2012, 00:12 »
Абе трески за дялане има много, ама няма за сега по-добра алтернатива и това е най-лошото.

Честно казано, точно на ТИЯ всеки друг е по-добра алтернатива!
Те ДПС като бяха на власт не са си позволявали да правят такива поразии!!!

Все пак говорим за един от най-знаковите български мафиоти. Който в момента си има държава.

Пропускаш факта, че когато бяха предишните, банките даваха кредити, народа харчеше на поразия и за всякакъв тип работници се стреляше, а сега реалността е съвсем различна.
И на толкоз приходи в хазната, пак направиха по-малко от него. Абе защо всички искате тези каши да се оправят за 1 ден или месец?
Точно пък предишните правителства с корупцията по митниците, за да си пълнят партиините каси, съсипаха производството в Б-я.

Какво е направил ТОЙ?
За 3 години - не повече от 80км магистрали. И САМО това.
Съсипаха Пловдив: целят център е заграден с някакви непрозрачни плексигласи, щото видиш ли - хората гледали безплатно.
Оградиха античния театър  пак с непрозрачни РЕКЛАМНИ материали - пак да не го гледали безплатно.
Толкова години НИКОЙ не посмя да го направи!
А целият проект на ЖП линията Пловдив - Свиленград, за който сега се тръби толкова много беше започнат преди поне 10 години. Време, когато бб все още е "застраховал". Но сега - той открива... и то открива нещо, което си го има откакто се помня!!! Инещото НИКОГА не е било затваряно!

бб има "малка" транспортна фирмичка с около 300 камиона.
Не знам колко му плащат на ден, но същите тези камиони участват в изграждането на "магистралите".... та, той за това и друго не прави, и не се интересува от друго.
Магистрали... писти... бира...

И колко случайно само се споминаха и Мишо Бирата, и жена му... ама те болни били хората бе....
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #19 -: Jul 04, 2012, 00:21 »
Прави това което се финансира от вън. Минава ли ти през ум, че ако го нямаше това строителство за което влизат пари от вън, тези всички хора които работят по него, за колкото и мижави заплати да е, ще са на борсата и ще упражняват преса на цената на труда на другите?
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #20 -: Jul 04, 2012, 00:24 »
Нетер, помисли върху това как трите основни религии проповядват едни и същи добродетели, но по различен начин и може и да откриеш менталността, но доста далече от нас.

А също и защо християнството е просъществувало точно 100г в Япония и тогавашния император го е забранил и са били избити.
« Последна редакция: Jul 04, 2012, 00:29 от backinblack »
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #21 -: Jul 04, 2012, 00:51 »
Прави това което се финансира от вън. Минава ли ти през ум, че ако го нямаше това строителство за което влизат пари от вън, тези всички хора които работят по него, за колкото и мижави заплати да е, ще са на борсата и ще упражняват преса на цената на труда на другите?

Баща ми работеше във фирма, която правеше пътища и магистали.
Името на фирмата не е от значение.

Та, като дойде въросното правителство на власт - веднага проектите започнаха да се дават на "наши хора", т.е. фирмата е регистрирана вчера, няма дори техника, но печели огромен проект. После въпросната фирма наема втора, която върши работата за около 60-70% от сумата по договора. И ето ти - лесна и бърза печалба. За 1 ден "работа". После тези фирми изчезват.
Или другото, което правят - регистрира фирма, печели проект, наема техника прави нещото колкото да го има, и после фирмата изчезва.

Тук една подобна фирма направи една улица и надлез - надлеза вече пропадна, новоасфалтираната улица повече прилича на бомбардирана - цялата е в дупки.
И това - по-малко от година след асфалтирането.
Надлеза пък вече е изкъртен на доста места, има кръпки - некадърно направени.
Трагедия.
Иначе да, работа може и да има. Но я имаше и ПРЕДИ да се започне с тези недоразумения! Дори заплатите бяха по-високи, а уж имаше по-малко работа...

Та, фирмата в която работеше баща ми вече я няма.
Просто не е на наш човек. Огромна база с машини и т.н. сега седи празна.
Имаха обект до Ст. Загора - бутнаха им цялата база там - била незаконна.
А постройката - от Тошово време, хората си я бяха купили и ремонтирали.
Ама катои искаш да затриеш някой, и имаш властта да го направиш... е лесно.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #22 -: Jul 04, 2012, 00:57 »
Оооо, не Митак! Не ми се спори с теб.
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #23 -: Jul 04, 2012, 01:01 »
Оооо, не Митак! Не ми се спори с теб.

Не споря.
Това са факти. А с факти не се спори :)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #24 -: Jul 04, 2012, 01:22 »
Оооо, не Митак! Не ми се спори с теб.

Не споря.
Това са факти. А с факти не се спори :)

Ей за това не ми се спори!
Цитат
Иначе да, работа може и да има. Но я имаше и ПРЕДИ да се започне с тези недоразумения! Дори заплатите бяха по-високи, а уж имаше по-малко работа...

В предния пост ти казах, че по времето на предишните, не беше гръмнала ипотечната криза която завлече целия свят. За това и беше по-добре, а не защото бяха по-добри държавници!
Нашите банки раздаваха тъпи кредити, харчеше се на поразия и имаше много работа. Фирмите от какъвто бранш се сетиш, търсеха работници, наддаваха се за работници и заплатите за това бяха по-големи.
Ама пък точно предишните правителства с корупцията по митниците която пълнеше партиините каси, унищожиха производството.

Все пропускаш важни неща от контекта и ме караш да се повтарям!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #25 -: Jul 04, 2012, 01:34 »
Тия предните са абсолютни тъпаци и само говорят и нищо не правят. Всяка година се събират на Бузлуджа. Значи как може да не им мине през акъла да се качат на чинията и да отлетят на червената планета, където всичко е червено. Сега Сергей примерно може да управлява само мотори и трамваи, но Доган със сигурност знае как се управляват летащи чинии.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #26 -: Jul 04, 2012, 01:47 »
Всеки, който се интересува малко или много от това какво става около него, чете и се информира, ама не само от казионните медии, знае кой е разбойко (умишлено съм го написал с малка буква). Митака ги е описал нещата много добре.

В този контекст мнението на Neter много ми хареса, право в десетката. Не знам как на някой може да му хрумне мисълта даже през главата, че едва ли не щяло да е добре ако България/българите изчезнат. Аз стигнах до следния извод -  знаете ли кой според мен е най-големия ни порок като нация и народ в момента? Не е корупцията, не е и завистта. Най-големия порок не е и т. нар. "нашенска действителност" резултат от "нашенския манталитет". Най-големия порок ни е неверието в себе си и породеното от него БЕЗДЕЙСТВИЕ и ПАСИВНОСТ. Ние наблюдаваме плахо отстрани и не правим нищо, за да спрем и да изхвърлим такива като бб. Не се организираме и не действаме заедно, за да предизвикаме каквато и да било промяна.

Въпроса е кога ще се обединим за общи действия и отпор? Кога най-после хората, които искат промяната (такива като нас) ще се организират и ще се борят до КРАЙ, без униване от неуспеха и без да се отказват?



Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #27 -: Jul 04, 2012, 01:52 »
Когато ви дойде акъла в главата и спрете да си ги избирате, тогава. Аз какво съм виновен че премиерите ги избират на база дали могат да гледат като Чък Норис, дали са гейове с мотор или пък склерозирали дъртофелници които не могат да говорят български.
« Последна редакция: Jul 04, 2012, 01:54 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

MiCRo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
  • Distribution: Debian GNU/Linux Jessie
  • Window Manager: Mate
    • Профил
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #28 -: Jul 04, 2012, 09:25 »
Цитат на: Mitaka
Властта НЯМА сметка той да бъде потушен - плана явно е всичко да изгори, за да може "оголеното" място да бъде застроено.
Пълни глупости. Аман от неподготвени хора, дето говорят глупости и разпространяват FUD. Това е резерват. Най-стария ни. И папата няма и няма да има право да строи там!

Цитат на: Mitaka
Баща ми работеше във фирма, която правеше пътища и магистали.
Името на фирмата не е от значение.

Цитат на: Mitaka
Та, като дойде въросното правителство на власт - веднага проектите започнаха да се дават на "наши хора", т.е. фирмата е регистрирана вчера, няма дори техника, но печели огромен проект. После въпросната фирма наема втора, която върши работата за около 60-70% от сумата по договора. И ето ти - лесна и бърза печалба. За 1 ден "работа". После тези фирми изчезват.
Или другото, което правят - регистрира фирма, печели проект, наема техника прави нещото колкото да го има, и после фирмата изчезва.

Аха - ясно що симпатизираш на тройната ламя, която безочливо крадеше пари и се хилеше по телевизията на всякакви протести и т.н
Ще ти кажа нещо - винаги нещата се строят от неслучайни фирми, всички обществени поръчки са нагласени. Трябва да си пълен идиот за да вярваш, че някога в тази държава е било честно. Точно това е проблема на милата ни родина. И Чък Норис да я управлява гнилоча е по директорските места на разни агенции и министерства. Те са си там и който и да ги управлява си въртят далаверите. Знам го от първа ръка, повярвай ми.

А ако има някой виновен за съсипването на тоя резерват са зелените терористи. Да, същите тия дето скачат и викат по кръстовищата и т.н
2001-ва година заради смерч изпопадат тия дървета в резервата "Бистришко бранище". Разумното нещо е да се изчистят падналите дърветата и да се продадат, дори не е санитарна сеч а санитарно почистване, защото практикат показва, че се появяват дървояди и други гадове, дето след падналите дървета таковат мамата и на здравите. Зелените терористи скачат тогава и казват "Не, това е уникален процес...естествен...трябва само да гледаме, да не се махат падналите дървета". Правителството им се връзва на акъла и ги оставя. Щяло да се провежда мониторинг, който да следи какво се случва. Е случи се това, което се случва винаги  - корояди, дървояди им разказаха играта и ако има някой, който има далавера да палне тия дървета в резервата, то това са баш тия екотерористи, дето са се изложили за да си покрият излагацията. Защото от смерча са заминали 10% от дърветата, заради вредители и непочистването са заминали още 40% от тях! И като си помисля, че и аз съм ходил с тия по протести (преди предимно справедливи, други напоследък съмнителни) дори съм гласувал веднъж за тях на избори направо ....
10 дена след изборите тия екотерористи излезнаха и казаха, че те подкрепяли гейбраковете - т.е пълните им семейни права и аз вече съжалих, че съм дал гласът си за тях. Аз си мислех, че давам глас за партия, която да пази природата в България, а не за гейбракове.
Та така....хубаво е да мислим за кой да гласуваме. Ама като няма избор? Комунягите извадиха от нафталина пак Жоржи, пробутват ни  Куневица/Пръмова...която не знам що си мислят, че някой ще им повярва, че е независима. Просто тия екс-ДС хорица са мегаподли създания и ще ни спретват театър до гроб. Най-лошото, което може да се случи на България е да гласува пак за БСП/ДПС или партенката й Кунева...е тогава вече ще призная, че хората явно си заслужават тия комунистически изроди.
Ето едно становище дали е трябвало да се изчистят дърветата: http://www.gorabg-magazine.info/old/smur4a_10_06.html
Прибавете към това, че никой не може да строи, че вече е забранена продажбата на изгоряла дървесина и ще разберете...че нито управляващите, нито Цеко-Меко и инвеститори за ски имат далавера от това. Кой остава? Екотерористите? Някой рандъм луд ?
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #29 -: Jul 04, 2012, 09:38 »
Не, там е резерват и това е непозволено, както и всякаква друга човешка дейност

А бе резерват, нали виждаш снимката, всичко е потрошено като след Тунгуския метеорит.
Аз пък смятам, че да има писти на една ръка разстояние за един почти 2 милионен град е също толкова важното колкото и наличието на резервати. Сега, тънкият момент е как това ще се осъществи, щото всички знам, че сме много добри при идеите и много зле при осъществяването им. Т.е. важното е кой ще контролира цялата тая работа.
Активен

Без правила няма игра