Автор Тема: Дано да не е истина ...  (Прочетена 5915 пъти)

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #45 -: Jul 04, 2012, 13:17 »
    От много хора съм чувал, че Бистришко бранище е развъдник на корояди-опустошили огромни територии, това е изродскска идея от пълни изроди-да се оставят дърветата неоползотворени, аз зимата съм попадал в тоя капан, и се измъкнах благодарение на "Линукския" ми челник-ненаправен от пазарната икономика...Дано Бистришко бранище ИЗГОРИ НАПЪЛНО!!!
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

bot

  • Гост
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #46 -: Jul 04, 2012, 14:20 »
Инфраструктурата _трябва_ да е абсолютен приоритет на България ако искаме да имаме конкурентна икономика и да се инвестира в производство, а не само във ваканционни имоти и хотели.
Ако това е в отговор на моят пост - нямам нищо против строежа на пътища и магистрали, стига това да не е за сметка на културното ни наследство - визирах случката на автомагистрала "Струма", където се даде зор на археолозите да завършат разкопките и древното селище да бъде погребано наново под новия път. Според мен трябваше да се инвестират  (било то и от държавата) малко повече пари и пътят да се проектира така, че да минава над разкопките - примерно да се вдигне на подпори - така всички щяха да бъдат доволни - археолози, фирми от приятелски кръгове и др. Преди години в Гърция станах свидетел на една подобна случка - работих в курортно градче, когато се спука водопровод под една улица. Когато разкопаха улицата откриха някакво древно селище отдолу. Градът за дни се напълни с археолози от цял свят, местните обаче започнаха да негодуват че туристическият бизнес ще загине ако разкопките продължават. Тогава разкопаха всички улици наоколо, изляха бетонни плочи и ги асвалтираха наново, а разкопките продължиха под земята.
Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #47 -: Jul 04, 2012, 14:37 »
Малко снимки от възникването на пожара: http://www.vesti.bg/?tid=20&oid=12300&galid=80142
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #48 -: Jul 04, 2012, 17:31 »
Малко снимки от възникването на пожара: http://www.vesti.bg/?tid=20&oid=12300&galid=80142

Много интересно - как се е подпалило точно по този начин, след като не е умишлено? Не е имало нито бури, за да се оправдаят с гръмотевица, нито е падал самолет там, за да запали той пожара.
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #49 -: Jul 04, 2012, 17:32 »
Цитат
Бяха ли по-големи заплатите? Бяха.
Имаше ли повече работа? Имаше.
А за банките и кредитите - банките са частни институции, и ако искат ще ти отпуснат кредита безвъзмездно.... тяхна си работа. Решили да да дадат пари - дали са.

Пич на колко години си, та разсъждаваш като пенсионер, ама военен пенсионер!? Все съм си мислил, че си по-млад от мен!

Няма какво да разсъждаваш - ФАКТИТЕ са си ФАКТИ!!
Или ти предпочиташ да няма работа, и да взимаш по-ниска заплата? Ако е така.... приемам забележката.
Сега, вярно, е като работодател ще се оправдаеш с кризата и ще орежеш заплатите - така правят всички :)

Фактите са неоспорими, но всеки факт е следствие на нещо си. Заплатите няма да се вдигнат, докато няма търсене. Докато предлагането е по-ниско от търсенето! Приеми факта, че труда е стока като всяка друга и за него важат същите пазарни закони.
Свръх предлагане - ниска цена!
А за да няма натискащи се да ползват този "евтин" български труд, причината е някъде другаде, а не в работодателите.

Тук си абсолютно прав!
Активен

edmon

  • Гост
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #50 -: Jul 05, 2012, 13:34 »
. Заплатите няма да се вдигнат, докато няма търсене. Докато предлагането е по-ниско от търсенето! Приеми факта, че труда е стока като всяка друга и за него важат същите пазарни закони.
Свръх предлагане - ниска цена!

Тук си абсолютно прав!

Тезата за търсенето и предлагането са за технически специалности с един семестър икономика!:)))
Търсенето и предлагането не винаги са в онази красива зависимост, защото влияяъ факторите държава и корупция!
Не е възможно да се увеличи предлагането, защото тези които предлагат в момента подтискат увеличаване на предлагането!!!!Казава се монопол!  В БГ има много монополи , лицензи и тн.!
Например до скоро подземната кабелна мрежа изградена от държавата чрез държавната фирма БТК на държавната земя бе използвана еднолично от частната фирма БТК-виваком! Дълго време мобилният оператор в БГ бе един ! Електорразпределителнтите дружества са само 3?????
Сигурен съм, че всеки от вас може да се сети поне за още един монопол!
Така че в БГ търсенето и предлагането не в онази зависимост в която ни се иска!
Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #51 -: Jul 05, 2012, 15:15 »
В тоя ред на мисли е добре всеки един да изчете това:
http://www.dnevnik.bg/analizi/2012/06/18/1848514_dobro_utro_nie_sme_decata_na_prehoda/

И да се присъедини към борбата, а тя не е лесна. 

 [_]3 http://www.youtube.com/watch?v=NiTXGswyAls&feature=related  [_]3
« Последна редакция: Jul 05, 2012, 15:25 от runtime »
Активен

nyakoy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 164
  • Distribution: Distrohopper
  • Window Manager: Gnome2, KDE4, OpenBox
    • Профил
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #52 -: Jul 05, 2012, 16:25 »
В тоя ред на мисли е добре всеки един да изчете това:
http://www.dnevnik.bg/analizi/2012/06/18/1848514_dobro_utro_nie_sme_decata_na_prehoda/

На мен текста от горната връзка ми прилича на поредното "Срам ни е от Вас" с всичките му последващи действия.

Не знам за децата на прехода, но нашето поколение първо плати за краха на комунизма, а сега плаща за краха на капитализма. Плащахме и ще плащаме.
Активен

Keep in mind, you did not learn Windows in a day, and it will take some time to learn Linux as well.

Slackware may be a dinosaur, but the main advantage of dinosaurs is it takes at least a meteor strike to take them out.

Isn't it enough to just "not use" something?