Автор Тема: Проблем с настройките на езиците БГ , БГ фонетика  (Прочетена 749 пъти)

vencislav1994

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Здравейте :) имам проблем с писането на кирилица или БГ фонетика не ми се зарейда с пускането на компютъра и имам само латиница понеже ще ме питате какъв ми е линукса имам Кменю и терминал : баш . Ако някои може да ми помогне ще съм му много благодарен
Активен

morbid_viper

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 266
  • Distribution: (Open)SUSE since v5.3 (1999)
  • Window Manager: KDE ориентиран
    • Профил
Не даваш много информация, но ако наистина имаш kmenu, то най-вероятно си с KDE.
От менюто се избира „Системни настройки“ (Configure Desktop) и там в секцията „Хардуер“ има „Входни устройства“. Вторият подпрозорец на настройките на клавиатурата се казва „Подредби“ и от там вече би трябвало да знаеш какво да направиш. Като добавка в подпрозореца „Разширени“ можеш да добавиш желаната отметка в „Клавиш(и) за смяна на подредбата“.
Активен

-------------------------------------------------
Blessed are we to taste this life of sin!
-------------------------------------------------
Registered Linux user #251276

vencislav1994

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Да прав си но аз съм с българско меню и немога да намеря на български Configure Desktop как е ако може да ми помогнеш :)
Активен

vencislav1994

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Намерих го :) спокойно :)
Активен

morbid_viper

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 266
  • Distribution: (Open)SUSE since v5.3 (1999)
  • Window Manager: KDE ориентиран
    • Профил
Всъщност като отвариш менюто и започнеш да пишеш в полето за търсене независимо от езика, обикновено получаваш това, което търсиш…
Отделно бях написал как е на български и в скоби (за всеки случай) на английски.
 ::)

… все пак щом си оправил хавата — браво…
Активен

-------------------------------------------------
Blessed are we to taste this life of sin!
-------------------------------------------------
Registered Linux user #251276