Автор Тема: Филми, които ни вдъхновяват ♥  (Прочетена 51634 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #15 -: Jun 23, 2021, 07:33 »
их значи как можахме да забравим баш секцийката за футбoлните запалянковци и пр. кръчмарски истории, бой, .... и кой к'вато музика там слуша

Avengement (2019)
между другото за първи път тоя карък (в гл. роля) да ми хареса


Ip Man (2008) също така и 2,3 и 4
както и повечето филми с Дони Йен (изкл. Уиковите)
Chasing the Dragon (2017)
Special ID (2013)
Flash Point (2007)
Kill Zone (2005)
« Последна редакция: Jun 23, 2021, 07:36 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #16 -: Jun 23, 2021, 16:24 »
The war of the Worlds TV Series 2019
https://www.imdb.com/title/tt8001226/
Сценарият на този сериал е най-близък, от всичките филми на тази тема, до сюжета на книгата, написана в края на 19 век.
« Последна редакция: Jun 23, 2021, 16:27 от Nik123 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #17 -: Jun 24, 2021, 09:53 »
   Отново на тема: "Истински ли е светът,в който живеем ?".

Много добър филм,за съжаление недооценен: "Ванила скай" от 2001 г.
с Том Круз,Кърт Ръсел и Камерън Диас.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #18 -: Jul 21, 2021, 07:43 »
днес попаднах на нещо интересно
Whatever Works (2009)
360 (2011)
..и това последното незнам защо ми напомни и за нещо побългарено:
Светът е голям и спасение дебне отвсякъде (2008)
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #19 -: Jul 21, 2021, 11:07 »
Споменахте ли сагата за Джейсън Борн?
Много ми харесва внушението - не се ебавай смен  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #20 -: Jul 24, 2021, 07:51 »
на мен пък ми харесват филми дето имат поне малко реализъм в тях (още Хитлер го е разбрал това и министъра му на пропагандата, че да продадеш добре една лъжа трябва да има и доза истина вътре)

напр. този
Lost Bullet - Original title: Balle perdue (2020)

нарочно не споменавам сагата Ф 9 сезона...ъ-ъ-ъ така де епизода (вие ме разбрахте), щото като се сетя за последния епизод и все си представям стадо индийци/китайци или там където се е рендвало, изплезили езици как се борят с физичния енджин само и само да прецакат сър Нютон и закона му за гравитацията  :P

което ме присети за ScumSoft и пратите на Пестулон  как ги гърбеха да пишат софтуер ..с камшици
а... секретарката им направо чупи годзиломера (па знам ли.. може и некой меринджей да е то в днешно време всичко е унисекс)



On the depiction of the ScumSoft offices in Space Quest III
Scott Murphy: But it’s also a reference to the evil side of what Sierra was becoming at the time, which is evidenced by the cubicles and catwalk scene in Space Quest 3 showing Ken Williams and his then henchman (Rick Cavin). They’re both shown walking along the catwalks cracking whips on the people in the extremely tiny cubicles below.
« Последна редакция: Jul 24, 2021, 08:15 от remotexx »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #21 -: Jul 24, 2021, 12:09 »
От руските:
Екипаж (2016)

Любимые женщины Казановы
Kомедия.
Обаче филма го рекламират още и като Невеста напрокат Това е често срещана практика в 'руския' нет. Да му измислят някакво съвсем друго име, та да не си личи кой е истинския филм.
« Последна редакция: Jul 24, 2021, 12:16 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #22 -: Jul 26, 2021, 21:58 »
Elysium, в случай че някой не го е споменал вече..
https://www.imdb.com/title/tt1535108/
Активен

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #23 -: Jul 27, 2021, 16:43 »
Като стана въпрос за индийците и гравитацията - https://www.youtube.com/watch?v=qqSzDNXBPxE  ;D
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #24 -: Aug 03, 2021, 20:44 »
Като ученик гледах на лятно кино "Сюркуф, тигърът на седемте морета". Така и не го намерих после тоя филм из торентите. Тогава беше много впечатляващо, голям екран, абордажни схватки. Но прочетох след това  кой е бил Робер Сюркуф :)

п.п. Другият филм, на морска тематика, който ми хареса, е този:
https://en.wikipedia.org/wiki/Michiel_de_Ruyter_(film)
Холандците са направили невъзможното през тяхната война с англичани и французи, 1672 година, били са на границата пак да ги заличат като държава.
« Последна редакция: Aug 03, 2021, 20:49 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #25 -: Aug 03, 2021, 21:08 »
Какво ще кажете за G.O.R.A?
Рядко съм гледал толкова забавна щуротия.  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #26 -: Aug 03, 2021, 23:44 »
Като ученик гледах на лятно кино "Сюркуф, тигърът на седемте морета".

https://www.youtube.com/watch?v=8fIcInDejf0

Извън темата:
Гледах случайно ТВ, та човекът написал "Капитан Петко Воевода" ще издава книга за хайдутина, вдъхновение на БГ-иманярите. Малко съм на градус, за да дам точните имена.
« Последна редакция: Aug 03, 2021, 23:53 от malin1 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #27 -: Aug 04, 2021, 04:54 »
и от мен още един - така и така минахме към комиците
Zona Zamfirova (2002)

познат още и като - Zamfir's Zona..
https://moviefit.me/titles/50166-zamfir-s-zona
https://www.netflixus.co/streaming-zamfirs-zona-2002-full-movie.html
сниман в стара българска къща от 1850 г. в Пирот (на която навярно само дуварът и е по-стар от некой нови държавици дето едвам сега се сещат че black lives метъра)

А сега некой от северозапада да ми каже филмът български ли е или не - според мен наречието не е нито македонско нито сръбско та за мен това е най-добрия български филм  ;D ;D ;D (като нямам предвид това че е сниман в БГ /освен ако тая BOYANA film Company най-най-накрая в надписите не е нек'ва сръбска/ - щото нашите все едни тежки,  все прекаляват и ги развалят и.. то май освен тримата глупаци на Доньо Донев нищо свястно няма)

и не знам защо се сетих за следния виц - да разведрим малко обстановката, не че... а бе тя тая май се оказа най-културната тема, оказва се че можело да водим и смислен диалог без да се изпокараме още на първата страница

Забранили на затворниците да играят карти и им препоръчали тихи и интелектуални игри: шах, дама, "Не се сърди, човече". Надзирателите следели дали забраната се спазва. Минава надзирател покрай една килия и чува - шах, шах, три пешки метъра и целата килия е капо.

а някой го знаят и така
https://www.vesti.bg/vicove/advokati-lekari/4755-V-zatvora-zatvornicite-igraeli-n
« Последна редакция: Aug 04, 2021, 04:56 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #28 -: Aug 04, 2021, 09:29 »
Разбирам, че за американците, където кабелната телевизия е изключително скъпо удоволствие, Нетфликс е някаква манна небесна. Но за мен Нетфликса е излишен лукс, който не мога да си позволя. А съм чувал, че съдържа DRM. Даже бил някакъв особен дето само на IE сработвал да пусне четири к-ъта и се превъзбуждат някакви хора с монитори дето са по-скъпи от колата ми.

Мисля, че съм го казвал, но покрай мангата (жанр в комиксите) установих, колко много не знам английски. А в един комикс езика е съвсем прост и делничен. Между ежедневния и техническия английски език няма почти никаква пресечна точка.

Та за съжаление, не мога да отговоря на въпроса къде е сниман този филм. Аз с българското кино приключих някъде около „Трака-трак“. Не, че не се попилях да се смея на него. Сигурно като активно пътуващ с българските железници след осемдесет и четвърта, много присърце ми е дошъл. А по времето, когато е излязъл съм бил второкурсник в техникум извън Видин до който ходех с влак и живеех на квартира.

Не се е променило много. И на сегашната си работа ходя с влак.

Последния филм, който съм сигурен, че е сниман тук е „Шивачки“. Децата бяха малки и бяха затворили градската градина, та нямаше къде да ги водим на разходка. Според мен, като всичко останало в българското кино, това беше тъпотия и не го гледах.

То и тук цялото нещо беше връзкарщина. По това време се снимаше филм до два у нас на година. А министър на културата беше моя съгражданка, съпругата на това корумпе проф. Балтов дето най-после го изгониха от Пирогов. Ха познайте защо снимаха филма тук.

По-късно около тринадесетта някъде подопечните на Цветан Василев решиха да снимат и сериал тук. Носеше претенциозното заглавие „Дървото на живота“. Има даже списък с епизоди. Такова нещо бях виждал повечето чуждни сериали, но не и на български език. И тази гнусотия не я гледах.

Всъщност от тая идиотия „Дунав мост“ насам има два наши сериала, които са ми допаднали много.

Първия не мога да се сетя, как се казваше. Беше на ЬТВ, участваха Ципурата, Мая Бежанска и Татяна Лолова. То прякора му излезе точно от този сериал. Беше нещо като сорта на „Дамашен арест“, ама не мога да се сетя точно. Има някои наистина гениални серии в които съм се попикал (за радост не буквално). Има си и българските тъпотии, но не са много.

Втория е нов и те първа ще му почва втория сезон. Казва се „Съни бийч“ и само заради идиотското му заглавие не би трябвало изобщо да го погледна. Не съм го гледал целия. Хванал съм едва няколко серии докато съм бил на гости. Даваха го по някоя от кабеларките им, не по основния. Но от малкото дето видях, се спуках от смях. Мила, родна картинка. То само по заглавието човек трябва да се сети, че олигофренията извира там.

Ако някой има желание, мога да съставя списък на български, игрални филми от последните години, които по реклама са ми допаднали, но така и не съм попаднал в салона да ги гледам, което може би е било грешка. Обещавам, че сред тях не са „Дамасцена“, „Love.net“ и онова новото на иначе прекрасната Яна Маринова с Ицо Хазарта.
« Последна редакция: Aug 04, 2021, 09:33 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #29 -: Aug 04, 2021, 09:54 »
на която навярно само дуварът и е по-стар от некой нови държавици дето едвам сега се сещат че black lives метъра

Израза е, че кенефът в 'двора на баба ми' е по-стар от въпросната/те държави.

---
Като стана дума за (стари) бг. филми. Много ми харесва Мера_според_мера_(1981)
с Руси Чанев. На този това му е звездната роля.

Има и разширена 7 серийна tv версия...И по спомени е по-хубавата. Имаше някакви интервюта в началото на всяка серия. Ама много добре бяха направени, не съвременни а исторически, героите разказваха за събитията.
« Последна редакция: Aug 04, 2021, 10:36 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.