Автор Тема: slackware въпрос за пакетите  (Прочетена 3362 пъти)

astronom

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 254
    • Профил
Re: slackware въпрос за пакетите
« Отговор #15 -: Jun 21, 2009, 14:55 »
1.доколкото четох за слака трябва пакетите да са tgz a ne tar.gz тегля си опен офис и той е или второто или deb ! как да го инстална и от каде да изтегля каквото трябва моля помогнете.

В новата версия (13) пакетите ще могат да се архивират с различни архиватори и по този начин разширенията ще могат да бъдат .tgz (GZIP), txz (XZ), tbz (BZIP) и tlz (LZO). Изтегли си го от тук и инсталирай. Винаги търси пакети и не инсталирай на ръка или от други пакетни системи (deb, rpm и т.н.).

2.дръпнах си флаш плеар за фаер фокса мъчих се мъчих се накрая тръна да се инсталира чрез някакъв скрипт но ми иска директорията кадето е инсталирана мозилата а не съм я слагал аз и не знам каде е беше си с слака направо. какво да правя изрових всичко.

Отново търси пакет. Аз скоро ще почна да правя, но за сега ползвай този от LinuxPackages.

3.с кде 3.5 съм порових се и видях че има 4.2 как да си го сложа какво да прочета моля помогнете.

Патрик е описал как точно да се инсталират пакетите, но ще трябва да минеш на -current. Затова те съветвам изчакай новата версия.

За openoffice погледни тук http://vestnik.hbcom.info във последният брой на вестника съм описал подробно как става.

Пакети за Slackware правя от > 3 години. Не мога да разбера, защо някой би инсталирал на ръка или компилирал. Пакетния мениджър на Slack не е толкова напредничав, но поне с него системата се поддържа по-лесно.
Активен

Г. Д. Сотиров

ivoborgir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Re: slackware въпрос за пакетите
« Отговор #16 -: Jun 21, 2009, 15:19 »
еми тва беше збозах графичната среда :) ще реинстална и ще го мисля пак
Активен

Ivshti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 322
  • Distribution: Linvo 2010.3
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: slackware въпрос за пакетите
« Отговор #17 -: Jun 21, 2009, 16:31 »
Можеш да буутнеш в конзола (runlevel 3), да монтираш диска със слакуера, и да преинсталираш всички пакети без да форматираш дяла, в смисъл да си губиш настройките.

cd /mnt/TOCHKA_NA_DISKA/slackware
upgradepkg a/*.tgz ap/*.tgz l/*.tgz n/*.tgz t/*.tgz x/*.tgz xap/*.tgz kde/*.tgz kdei/*.tgz
и другите нужни категории така

Това не ти е уиндоус да преинсталираш. По същия начин става ъпгрейда към карънт, ако не е със slackpkg. И после правиш същото, но вместо tgz слагаш txz. Идеята е първо да ъпгрейдне всичко дето е tgz (като pkgtools, xz), и след това ъпгрейдваш всичко останало.
« Последна редакция: Jun 21, 2009, 16:33 от Ivshti »
Активен

ivoborgir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Re: slackware въпрос за пакетите
« Отговор #18 -: Jun 21, 2009, 18:20 »
докато прочета и вече преинсталнах както и да е вече ще знам. и така да си дойда на думата ъпдейтнах пакетите от 12.2 мирара пак сложих си драйверите изтегли мозила 3.11 бг флаш плеара и опен офиса пакетирани от кадето ми показахте. сега как да ги инстална. много ще съм щаслив ако някой обясни със стъпки как да ъпдейтна до кърънт всъщност какво е това има ли смисал и защо има 12.2 и кърънт. кърънт не значи ли сегашен, последен всъщност нали 12.2 е последен не ми стана ясно от сайта на слака.  и може ли да ми препоръчате някакво пакетче да мога да гледам филми и пакетиран скайп :) благодаря наистина много ми помогнахте до тук :)
Активен

ivoborgir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Re: slackware въпрос за пакетите
« Отговор #19 -: Jun 21, 2009, 18:47 »
всъщност разбрах как да инсталвам тгз-то :) но въпроса за кде остава :)
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: slackware въпрос за пакетите
« Отговор #20 -: Jun 21, 2009, 19:04 »
Пич вчера си update-нах Slack-a от 12.2 до Current. И след update-a нямах KDE 3.5.10, a KDE 4.2
Код:
# pico /etc/slackpkg/mirrors
махни '#' на
ftp://mirrors.unixsol.org/slackware/slackware-12.2
И ще преименуваш slackware-12.2 нa slackware-current. Натискаш CTRL+X, после натискаш Enter.
И после изпълняваш следните команди:
Код:
#slackpkg update
#slackpkg install xz
#slackpkg update gpg
#slackpkg upgrade tar
#slackpkg upgrade-all
#slackpkg install-new

И само не ми казвай, че няма да стане, за да не ти показвам снимки на desktop-a си.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Ivshti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 322
  • Distribution: Linvo 2010.3
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: slackware въпрос за пакетите
« Отговор #21 -: Jun 21, 2009, 19:12 »
current е версията, която в момента се разработва, а 12.2 е последната стабилна (така се нарича, а не че current е нестабилна) версия.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Slackware help
Хардуерни и софтуерни проблеми
Emooo 2 3538 Последна публикация Oct 02, 2003, 10:14
от
Slackware 9.1 и кирилица?
Настройка на програми
pantalej 8 5223 Последна публикация Oct 02, 2003, 21:11
от nikoni
slackware 8.1
Настройка на програми
Roni 2 3198 Последна публикация Nov 25, 2003, 12:51
от sebastianz55
Slackware 9.1 & VPN
Настройка на програми
Icar 2 3337 Последна публикация Dec 01, 2003, 20:28
от Icar
Как да инсталирам Slackware
Настройка на програми
aIrCrASh 10 5039 Последна публикация Jan 18, 2004, 02:59
от