Автор Тема: Проблем с настройването на резолюцията  (Прочетена 933 пъти)

cm8391

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 93
    • Профил
Имам Ubuntu 7.04 с графична среда Gnome. Инсталирах си драйверите на видео-картата, която е Nvidia Ge Force 7100 с Automatix2. Влизам на System->Настройки->Разделителна способност, но там не открих резолюцията, която искам - 1440х900 пиксела. Влязох на Applications->Системни инструменти->Nvidia drivers и от там избрах резолюцията и натиснах Apply. Обаче след като рестартирах компютъра - резолюцията се върна на 1400х1050. Отидох и пак по същия начин, Apply и Save to xconfig - и ме предупреди, че файла, който се намира на /etc/x11/xorg.conf ще бъде променен и аз се съгласявам. Но след рестарт - пак същото резолюцията е по-малка и пак трябва да отида на Nvidia и там да дам резолюцията. В System->Настройки->Разделителна способност - желаната резолюция се показва, чак като дам от Nvidia drivers - резолюцията. От System->Настройки->Разделителна способност съм пробвал с Make default for this computer (********-desktop) only и пак не става. Desktop Effects съм ги изключил, защото като дам да бъдат включени и като съм с тази резолюция, само виждам стрелката на мишката. Пробвах с Рестарт на Графичната среда, но като вляза в нея - пак ми излиза с 1400х1050, а не с тази, която е за монитора.

Малко дългичко, ама надявам се да ми помогнете.
Активен

alabal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2173
  • cat /earth/europe/bg/sofia | grep Nacamura
    • Профил
Проблем с настройването на резолюцията
« Отговор #1 -: Sep 27, 2007, 02:24 »
Братко!!!!!!!!!!!!
Тази тема, където malone ти е дал точния отговор трябва да ти напомня нещо, защото ти си я писал.
Просто на този ред
Цитат
Depth 24
Modes "1680x1050" "1024x768" "832x624" "800x600" "720x400" "640x480"
EndSubSection

В началото вместо "1680x1050" напиши "1440x900"!
Освен това, също можеш да прегледаш неизброимите страници ето тук!
Темата ти определено преповтаря ето тези теми:
1
2
3
Та, братко, кажи ми кога ще прочетеш правилата на форума (една страничка с няколко упътвания към нея) и ще започнеш да се съобразяваш с тях?!
Активен

It makes you awful glad that you were born a man.