Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 25   Надолу

Автор Тема: Проект - Q4  (Прочетена 147243 пъти)

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Проект - Q4
« Отговор #180 -: Mar 05, 2013, 21:34 »
Аааа то за ПЕЛ ли говорим. Аз чак сега зацепих. Мислех, че тия са някакви жици с изолация. Такава жица имам бая в къщи. Трябва само да видя как ще я оголвам. Варианта със свеща и спирта ме устройва. Между другото скоро гледах едни горелки на газ в конрад - 4лв струват. Мисля, че си за служава, особенно поради факта, че един флакон газ е 2лв.
Активен

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Активен

фонокартен телефонен апарат

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Проект - Q4
« Отговор #182 -: Mar 07, 2013, 19:36 »
Това дали ще върши работа ? Иначе тел има бол в къщи.
Активен

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Проект - Q4
« Отговор #183 -: Mar 08, 2013, 21:35 »
Купих си горелката, да ви кажа честно тая седмица се "офльорцих" каквото и да значи това  ;D ;D . Утре ще пробвам с тел да видя как е работата, и ако става.. се сещате какво ще следва :D . Иначе честит празник на мацките !  [_]3
Активен

dev_urandom

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 114
  • Distribution: Slackware
    • Профил
Re: Проект - Q4
« Отговор #184 -: Mar 09, 2013, 18:20 »
<cut>Трябва само да видя как ще я оголвам. Варианта със свеща и спирта ме устройва. <cut>

Аспирин (обикновен) решава проблема с оголването. Обаче много дразни очите и дихателния тракт :)
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Проект - Q4
« Отговор #185 -: Mar 09, 2013, 19:32 »
Аспирин (обикновен) решава проблема с оголването. Обаче много дразни очите и дихателния тракт :)
Да, много е ефикасен, но е добре да се избягва - остава по спойките и с влагата от въздуха се получава киселина, която разяжда проводниците.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Проект - Q4
« Отговор #186 -: Mar 09, 2013, 20:17 »
Да, много е ефикасно наистина. Преди време запоявах с аспирин и ставаше добре. Обаче има една смес.. не знам точно от какво се прави, май е ръждопреобразувате, може да запояваш с нея дори и стомана. Един приятел на баща ми я правеше.
Активен

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: Проект - Q4
« Отговор #187 -: Mar 09, 2013, 23:31 »
Да, много е ефикасно наистина. Преди време запоявах с аспирин и ставаше добре. Обаче има една смес.. не знам точно от какво се прави, май е ръждопреобразувате, може да запояваш с нея дори и стомана. Един приятел на баща ми я правеше.
Казва се цинков хлорид. Или гасена солна киселина. Проблема е същият като с аспирина - кородират спойките. А желязо си се пои и със шкурка и як поялник + нишъдър (амониев хлорид)
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Проект - Q4
« Отговор #188 -: Mar 10, 2013, 16:57 »
Попаднах на златна мина - намерих една тел 0.5 с изолацията и с тая горелка се голи страхотно, и лесно се калайдисва. Остава само да си набавя цокли, щото първоначално мислех да ги поя направо ама ако пък нещо изгори.. всичко отива. Пък иначе, доста работа поизкочи, занимавам се и с един инкубатор и сега бая неща трябва да правя. Дано ми остане време. Пък и взе нещо да ме мързи, което хич не е на добре  :D.
Активен

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Проект - Q4
« Отговор #189 -: Mar 11, 2013, 15:52 »
Мързи-не мързи запоих останалата част от паметта, с тая жица. Получи се доста добре, отначало я горях с пърлячката, ама после се оказа, че става и без нея. Само дано не се е прекъснала някъде, че не ми се запояват тънки жици наново.Сега почвам АЛУ-то обаче се оказа че съм купил само 2 буфера. Трябва да купя още и скоро и то ще е готово. После следва гадната част - регистъра.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Проект - Q4
« Отговор #190 -: Mar 11, 2013, 16:01 »
Ами така са ТНТМ-тата. Има играчка, нерви, мамата - няма как иначе.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: Проект - Q4
« Отговор #191 -: Mar 11, 2013, 19:19 »
Хе-хе
Благодаря Ачо,
върна ме мноого години назад... когато пак се шегувахме с ТНТМ-то:

Каца първият американски астронавт на Марс и гледа там едно малко зелено човече. И какво да го пита.. решил да се самоизтъкне
- Да са идвали тук други преди нас?
- Дойдоха, отговорило човечето.
- Какви/кои бяха?
- Не знам.
- Е как да не знаеш.
- Ами ей така на: кацнаха, постояха известно време и си тръгнаха...
- Е барем нещо не казаха ли?
- А! да казаха: През цялото време отвътре се повтаряше все едно и също съобщение.
- И какво бе то?
- Мамата бравата... Бравата мамата.. (От ТНТМ-то ще да си били)

П.П. Също се шегувахме и че първият човешки крак стъпил на Марс няма да е голям и бял ами ще има много и ситни едни такива малки жълти стъпчици... и от Холивуд стига са снимали че дозареждат гориво от стари руски космически станции (дето изпопадаха) от старите китайци още знам че ще дозареждат от стааара китайска космическа станция и то само ако им разрешат китайците  ;)
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Проект - Q4
« Отговор #192 -: Mar 11, 2013, 19:57 »
Ама така е колега, баш ТНТМ и кръжочна работа са си тия неща с поялника, уреда, платките и така. Всички ентусиасти сме минали по тоя път, за старите години говоря. Младите момчета сега няма къде да го видят това. Ама как сме се радвали, като ти тръгне машинката накрая и си заработи нормално. Очите ти светват.

Затуй това младото момче, дето се занимава, и си играе да си гори ръцете, да чете много и да се учи на електроника- чест и почитания. Истински електрончик ще стане, с много опит, знания и практика. Поздрави.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3396
    • Профил
Re: Проект - Q4
« Отговор #193 -: Mar 11, 2013, 20:27 »
.... баш ТНТМ и кръжочна работа са си тия неща с поялника, уреда, платките и така.

И професионална работа да правиш - някой прототип в началото пак трябва да се мине през платки, поялник, уреди ..ръчно опроводяване, промени и т.н.

тъй че това не е само за учене и гъдел ами и за изпитване.
Например има идея .. правиш някаква схема, смяташ я... Може да симулираш със Spice.. И си мислиш, че всичко си предвидил и сметнал.......Да ама като я налепиш сума ти работи изникват, дето си ги пропуснал.


Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Проект - Q4
« Отговор #194 -: Mar 21, 2013, 14:58 »
Здравейте,
много конТроллни се събраха наведнъж.. заради това не писах много, пък и отделно имам още няколко проекта - повечето са игри така, че и тях ги разработвам. Не мислете, че се отказвам или че бездействам - правя тук-таме някой модул, просто не казвам, защото не е сигурно дали работи  ;D. Трябва да сглобя основните части и чак тогава да го пробвам. Освен това - да това със разликите в софтуера и в реалната платка и вярно. Симулираш - тръгва кефиш се, и после правиш го на платка - консумира повече, влияе се доста и куп проблеми..
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 25   Нагоре
« назад напред »