Анкета

Въпрос: Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?

  • Да, понеже така смята партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Да, убеден(а) съм, че трябва да се строи
    - 29 (9.1%)
    Не, понеже така смята партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Не, убеден(а) съм, че НЕ трябва да се строи
    - 38 (11.9%)
    Няма да гласувам на референдума - така "каза" партията, на която симпатизирам.
    - 0 (0%)
    Няма да гласувам на референдума - не ща.
    - 7 (2.2%)

Общ брой гласове: 64

Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 35   Надолу

Автор Тема: За или против строежа на нова атомна електроцентрала?  (Прочетена 66383 пъти)

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Ако в България започне строеж на втора АЕЦ, ще емигирмам. Това е твърдо и вече взето решение.Това води ли се отстояване на мнение?

На обичните ми сънародници им пожелвам само успех и благополучие с новите гигавати, и дано както казват политиците - след 10-15 години, като имат нужда от тях, да си ги ползват със здраве!

Дойдохме си на думата. Като цяло темата с емиграцията не е пряко свързана с атомната енергетика, но и аз си мисля, че след като ще се пръкне нова АЕЦ в милата ми родина, нищо не ме спира пък аз да замина в чужбина, нали така?

И какво се оказва, хората в България намаляват по всякакъв начин (емиграция, демографски срив и т.н.), а ние си дигаме допълнителни мощности? И нали се сещате какво ще стане когато няма, кой да ги покрива тия мощности?
Щом съседите си направят АЕЦ-ите за които говорите, няма да имаме и на кого да изнасяме ток. И тогава какво правим?

Като цяло имам чувството, че този референдум иска да раздели по още един начин, и без това разделеното общество...
Какво толкова има да решаваме, за или против АЕЦ. Защо тия 240 глави, които уж ние сме избрали да мислят по тези въпроси,  питат нас хората без нужното количество образование в това отношение.

Толкова ли е трудно да се събере една голяма група от експерти (чудех се дали да не я сложа тая дума в кавички, защото в България знаете как е ...). И тези експерти да оценят икономическото състояние за следващите години. След това да оценят нуждата от подобвно съоръжение. И т.н. и т.н.

Всичкото това нещо е тяхна работа и то отговорна, а лошото е че те просто искат да си измият ръцете, и ако в последствие стане нещо - те да кажат: "Еми ние затова ви питахме, и вие казахте така и така".

Не че искам да политизирам въпроса, но то няма как, това решение си е държавно ( а.к.а. политическо).
Та ето още една причина, която ме кара да губя доверие като цяло по въпроса.
« Последна редакция: Dec 28, 2012, 01:20 от !ntel »
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Не че искам да политизирам въпроса, но то няма как, това решение си е държавно ( а.к.а. политическо).
Та ето още една причина, която ме кара да губя доверие като цяло по въпроса.

Имаме участник, познал точния резултат.  ;)

Белене е геополитически проект и икономическата обосновка е само повод, извинение, камуфлаж. Май с това трябваше да се започне.
« Последна редакция: Dec 28, 2012, 08:11 от Златко »
Активен

Без правила няма игра

gangov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 141
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
    • Профил
То проблемите най - лесно се решеват, като се махнеш от тях.... Евала момчета.
Активен

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
65 62 61 20 6c 75 69 62 6f 70 69 74 6e 69

Mitaka

  • Гост
Препоръчвам дестинация Франция.
Там всички са мутанти, и са облъчени - тъй като имат 50 АЕЦ-а.
Тъкмо ще им отиде свежа, необлъчена кръв!

И като ги гледам колко са зле французите.... ах, горките те!!!! Колко скъпо им излиза всичко с тия 50 АЕЦ-а.... майко мила :)
Активен

Mitaka

  • Гост
Колко от хората гласували за АЕЦ, биха отишли да живеят близо до него?
Колко от тези хора биха работили за централата като персонал (пазачи, секретарки и т.н.)?
Колко от тях биха работили като служители занимаващи се с отработеното гориво?

Аз.
Тъкмо ще работя по специалността си.
И като гледам из "белия" свят - рботещите с отработено гориво до един имат по 8 ръце и 4 крака, някои от тях - по 3 глави!
Защо все тук, в България има проблем с нещо, с което другите се справят, и то от много години?
Значи, на места може, тук - не?
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Там всички са мутанти, и са облъчени - тъй като имат 50 АЕЦ-а.

Май наистина са облъчени! Тва само болен мозък може да измисли такова национализиране на доходите дето те го въвеждат! 75% данък!
Активен

Mitaka

  • Гост
Цитат
Там всички са мутанти, и са облъчени - тъй като имат 50 АЕЦ-а.

Май наистина са облъчени! Тва само болен мозък може да измисли такова национализиране на доходите дето те го въвеждат! 75% данък!

75% наистина са много, в нормалните страни е около 50, у нас - 0 :) Все пак става въпрос за доходи над милиард евро на година, и на който не му изнася - се изнася.
Имам преки наблюдения как е в Канада.... там дори да помислиш, че може да скриеш нещо такъв ще ти го вкарат, че после ще искаш да им платиш десеторно....


Дори из повечето държави в ЕС налога въргу заплатите е близо до 50%, да вземем за пример Германия, Италия... където колкото повече взимаш - толкова повече плащаш. И там просто няма начин да "те осигуряват на минимална, пък да взимаш под масата"... т.е. има го де, ама никой не го прави, щото няма да се размине с 50 лева в плик, бутнати на проверяващия.
Ама ние сме далече, далече от нормална страна....


Значи, как е у нас: хем искаме да не плащаме, хем искаме на нас да ни плащат, и държавата да дава и да дава... е, не може.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Препоръчвам дестинация Франция.
Там всички са мутанти, и са облъчени - тъй като имат 50 АЕЦ-а.
Тъкмо ще им отиде свежа, необлъчена кръв!

И като ги гледам колко са зле французите.... ах, горките те!!!! Колко скъпо им излиза всичко с тия 50 АЕЦ-а.... майко мила :)
А в Австрия всички са българи! Как може такива работи да правят!? :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Mitaka

  • Гост
Ако искаме да ни уважават, трябва да правим така:

http://news.ibox.bg/news/id_43135540

Нека те знаят, че имаш 50 ядрени бойни глави, и си достатъчно луд, за да ги използваш.... пък да видим дали няма да те уважават :)
хАмериканците нали са радетели за свобода, права и разоръжаване? Нали разоръжиха Ирак, сега се гласят на Иран... защо някак си подминават братята ни от Северна Корея? Защото на ония малко им трябва, и ще изпукат де що имат ракети.... той и Садам ако имаше - съм сигурен, че щеше да ги използва.
Активен

Mitaka

  • Гост
Препоръчвам дестинация Франция.
Там всички са мутанти, и са облъчени - тъй като имат 50 АЕЦ-а.
Тъкмо ще им отиде свежа, необлъчена кръв!

И като ги гледам колко са зле французите.... ах, горките те!!!! Колко скъпо им излиза всичко с тия 50 АЕЦ-а.... майко мила :)
А в Австрия всички са българи! Как може такива работи да правят!? :)

КАК МОЖЕ!!!
АЕЦ-А Е ОПАСЕН!!!! КАК МОЖЕ ДА ПУСКАТ ТУРИСТИ ВЪТРЕ?????????? АМИ АКО СЕ ОБЛЪЧАТ??????

Едит:
Австрия... ток по-евтин от българския... австрийска заплата? Ми ОК бе :)
Иди кажи на една баба със 140 лева пенсия как в Австрия/Гърция/Италия/Португалия взимат по 1000 евро, ама те реално са по-зле от нас :)
« Последна редакция: Dec 28, 2012, 10:09 от Mitaka »
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Надеждата е в термоядрения синтез. Другото са празни приказки и игра с огъня.  [_]3
Активен

Без правила няма игра

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Препоръчвам дестинация Франция.
Там всички са мутанти, и са облъчени - тъй като имат 50 АЕЦ-а.
Тъкмо ще им отиде свежа, необлъчена кръв!

И като ги гледам колко са зле французите.... ах, горките те!!!! Колко скъпо им излиза всичко с тия 50 АЕЦ-а.... майко мила :)
А в Австрия всички са българи! Как може такива работи да правят!? :)

КАК МОЖЕ!!!
АЕЦ-А Е ОПАСЕН!!!! КАК МОЖЕ ДА ПУСКАТ ТУРИСТИ ВЪТРЕ?????????? АМИ АКО СЕ ОБЛЪЧАТ??????

Едит:
Австрия... ток по-евтин от българския... австрийска заплата? Ми ОК бе :)
Иди кажи на една баба със 140 лева пенсия как в Австрия/Гърция/Италия/Португалия взимат по 1000 евро, ама те реално са по-зле от нас :)


Цитат
Атомна централа в Австрия е туристически хит
Централата в Цвентендорф дълго бе символ на провал на стойност 1 млрд. евро. Строителство й бе спряно, когато австрийците се отказаха от ядрената енергетика с през 1978 г.


Митак не знам какво става, баце?!? Хем твърдиш, че AEЦ е безопасен, хем даваш пример АЕЦ, която не работи като символ на безопасност! На всичкото отгоре в страна ОТКАЗАЛА се от АЕЦ преди 40 години!


П.П

Специално за теб:
Austria‘s Anti-Nuclear Crusade

П.П 2
Цитат
Австрия... ток по-евтин от българския... австрийска заплата? Ми ОК бе :)

Да по евтин е, защото политическата класа не е продажна пасмина като нашите цунигъзи с извити езици за максимално удоволетворение на руския свинктер!
« Последна редакция: Dec 28, 2012, 10:20 от shoshon »
Активен

gangov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 141
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Митачето си вкара автогол точно с тази статия, ама го подкрепям за АЕЦ. Австрииците, не мисля че са направили правилен избор. Ама те в крайна сметка са в централна европа. Ток има отвсякъде и за тях няма да е проблем. Въпросът е НИЕ какво ще правим.
Активен

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
65 62 61 20 6c 75 69 62 6f 70 69 74 6e 69

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Въпросът е НИЕ какво ще правим.

Като си знаем народа, референдума ще мине. Твърде много са червените бабички и хората, които жертват разума за сметка на комплексите си. Нямаме гащи на г*за, ама трябва да сме енергиен център на Балканите.  >:D
« Последна редакция: Dec 28, 2012, 10:35 от Златко »
Активен

Без правила няма игра

Mitaka

  • Гост
Цитат
Митачето си вкара автогол точно с тази статия, ама го подкрепям за АЕЦ
Извинявам се за израза, ама що сте такива кухи лейки?
Това е единствения форум, в който не разбирате иронията.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 35   Нагоре
« назад напред »