Автор Тема: redhat маха iptables !  (Прочетена 30736 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: redhat маха iptables !
« Отговор #45 -: May 15, 2019, 02:20 »
remo, в твоя модел няма 10-тия слой (някъде до към гушата)  най-едрия капитал/ световното правителство и извънземните.
Ама то съвършен модел няма.
A RH могат да преместят iptables/nftables в systemD-то или за по-благозвучно в Pulseadudio-то.
« Последна редакция: May 15, 2019, 02:22 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Sairos

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 77
  • Distribution: GNU Linux
  • Window Manager: Console
    • Профил
Re: redhat маха iptables !
« Отговор #46 -: May 15, 2019, 09:55 »
Понеже стана дума за "сертификация/сертифициране" няма как да не спомена тази информация (сега я видях).
Правя го със съжаление и без особено желание (става дума за загубени животи), но искам да покажа и някои реални резултати от съвременната сертификация  :(
Има една вероятно полезна система, но тя не е била включена като задължителна и отново се питам кои "специалисти" са я правили (сертификацията) и колко пари са взели за това  >:D
Обаче самолетите си се продават,, няма съмнение (бизнеса върви) !

https://news.bg/world/amerikanskiyat-regulator-opleskal-otsenkata-za-nadezhdnostta-na-737-max.html

PS: и нямам предвид само американците, а самата система за контрол на технически решения чрез финансови и/или политически цели/приоритети  >:(

Има стандарти и стратификация която гласи различни работа, в общия случай когато компанията ти спазва такива неща няма как да НЕ се пипа едно нещо, защото има дупки и прочие и тези неща трябва да се оправят , изпитаните методи от зората на 90-те щом работи нещо НЕ го пипай умират там!
Да не говорим че ако не спазват нещата, одитора просто няма да ти поднови сертификата след един определен период.

А това за Boing е по вина на правителството , което позволя на частна компания да се бърка на FAA и намалява техният бюджет , съответно качествени хора намаляват, има застаряващ персонал и основаният проблем тука че това е програмистка грешка на някой Индиец най-вероятно.
« Последна редакция: May 15, 2019, 10:00 от Sairos »
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: redhat маха iptables !
« Отговор #47 -: May 15, 2019, 10:39 »
Понеже стана дума за "сертификация/сертифициране" няма как да не спомена тази информация (сега я видях).
Правя го със съжаление и без особено желание (става дума за загубени животи), но искам да покажа и някои реални резултати от съвременната сертификация  :(
Има една вероятно полезна система, но тя не е била включена като задължителна и отново се питам кои "специалисти" са я правили (сертификацията) и колко пари са взели за това  >:D
Обаче самолетите си се продават,, няма съмнение (бизнеса върви) !

https://news.bg/world/amerikanskiyat-regulator-opleskal-otsenkata-za-nadezhdnostta-na-737-max.html

PS: и нямам предвид само американците, а самата система за контрол на технически решения чрез финансови и/или политически цели/приоритети  >:(

Има стандарти и стратификация която гласи различни работа, в общия случай когато компанията ти спазва такива неща няма как да НЕ се пипа едно нещо, защото има дупки и прочие и тези неща трябва да се оправят , изпитаните методи от зората на 90-те щом работи нещо НЕ го пипай умират там!
Да не говорим че ако не спазват нещата, одитора просто няма да ти поднови сертификата след един определен период.

А това за Boing е по вина на правителството , което позволя на частна компания да се бърка на FAA и намалява техният бюджет , съответно качествени хора намаляват, има застаряващ персонал и основаният проблем тука че това е програмистка грешка на някой Индиец най-вероятно.

Здравей @Sairos,

Закърпване на "дупки" и други промени по кода могат да се правят по много начини, не е необходимо/задължително да си сертифициран  :P
Хората си работят и без да са сертифицирани, ти и там където работиш имате избор/свобода да си правите каквото искате, да се ограничавате или не и там каквото решите.
Но това не Ви дава право да казвате на другите как и с какво да работят, вие си харчите Вашата заплата, другите също изкарват пари (за свършена работа) и също са свободни да работят както искат.
Съревнованието/конкуренцията е хубаво нещо стига да е поне малко с честни правила и методи !

Не знам откъде идва това "самочувствие" да се обявява нещо за "умряло", сегашното състояние на компютърната индустрия да не е паднало от Марс.
Не е имало самолети и космически полети и още безброи други неща. Според мен човек трябва да е благодарен на тези които са ги направили (въпреки пропуските и грешките им)  8)
Досега не е имало нищо читаво и сега вече нещата тръгват както трябва. Смешки  ^-^

Ти да не работиш за правителството или за FAA, иначе това за индиеца ми прилича на гледане в кристално кълбо (някакви вероятности в мислите ти).
Извинявам се ако си се почувствал обиден, но такива свободни предположения мисля че не са сериозни !
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8769
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: redhat маха iptables !
« Отговор #48 -: May 15, 2019, 12:43 »

П.П. грешката на Гогата е че е започнал от по-долния, но и върви надолу ...а е трябвало да почне от върха, или поне да вървеше нагоре, а той... от икономист към компютърджия, ей, съвсем го опропастихте туй момче  :P

Отново прегледах връзките в темата. Явно се намира в някоя от връзките към Фликър или тубата, ако не съм ослепял съвсем. Тези връзки не съм ги отварял, едно защото Фликър се зарежда по половин час и ми расте брада, а клипче от тубата, след като премахнаха 3gp, най-ниското качество е 50 Кб (формат 249) опус за звука и 256x144 mp4 (формат 160), които общо се теглят за около тройно време за продължителността на клипа. Освен това не винаги има 249 и тогава се налага m4a, а той е поточен и става още по-бавно.

Но иначе си прав. Нищо не става от икономист влюбен в компютрите. Само моля те не го споменавай на бъдещите ми работодатели. Преди половин час минах едно кошмарно интервю.

още малко и атом (текст. редактор) ще си инсталира - т'ва е егати извращението, наскоро не ми стигна мястото на една виртуалка и го разкарах (атом-а) и ми освободи към 1Гб място


А не, такива изчадия благодаря. В интерес на истината съм обмислял ползването на две атомарни приложения. Едното е FreeTube, модерно, ново и безопасно. Но то върви с подходяща връзка към Интернет. Освен това харесвам, че ползва y-dl, но не харесвам, че не ползва mplayer или mpv, а html5 video tag. То и Латерна магика май ползва същото.

Другото приложение, което щях да искам поне да разгледам, беше Figma, модерна алтернатива на Гимп. Но ме домързя.

Покрай Протон, за който знам от теб (забавно, защото е европейски) ми се искало да пробвам неща като Tutanota и Mailpile, за които пък знам от Википедия, когато проучвах, какво точно е Протон. Обаче нямам пощенски сървър.

Не като да не съм се замислял в някакво далечно, по-добро бъдеще (което няма да дойде) да не експериментирам с неща като SandStorm или FreedomBox, защото нашия модератор от далеч преди да стане такъв ме натиска да пробвам NextCloud. Ама и да го направя след хиляда години, онлито пак няма да го бъде. Е чак толкова не се предавам

Но засега успявам да устискам на новото.

Връщайки се към началото, само който не е работил с Вим или Емакс не знае, колко корави са тези програми всъщност. Няма задача да им се опре. Не съществува толкова голям файл, с който да не може да се работи спокойно и бързо. А количеството на възможностите им не може да се изучи за един живот. Поне аз не мога. Някой от вас тук спецовете, сигурно може, но за ламер е невъзможно.

п.п. Даже обратното, мислел съм да пробвам GhostText. А за Мозила отдавна има добавки за вграждане на прозорци на Вим и Емакс като заместители на текстовите полета. Но и тях не съм пробвал. Докато не убиха Геко ползвах дълго време Конкуерор, а сега мисля за Next. Но ми се вижда с малко възможности, а и клавишните комбинации не съвпадат, макар да са близки до тези на eww. Засега се задоволявам с Ungoogled Chromium, макар да има много лицензни проблеми с него.
« Последна редакция: May 15, 2019, 13:01 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Sairos

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 77
  • Distribution: GNU Linux
  • Window Manager: Console
    • Профил
Re: redhat маха iptables !
« Отговор #49 -: May 15, 2019, 16:04 »
Понеже стана дума за "сертификация/сертифициране" няма как да не спомена тази информация (сега я видях).
Правя го със съжаление и без особено желание (става дума за загубени животи), но искам да покажа и някои реални резултати от съвременната сертификация  :(
Има една вероятно полезна система, но тя не е била включена като задължителна и отново се питам кои "специалисти" са я правили (сертификацията) и колко пари са взели за това  >:D
Обаче самолетите си се продават,, няма съмнение (бизнеса върви) !

https://news.bg/world/amerikanskiyat-regulator-opleskal-otsenkata-za-nadezhdnostta-na-737-max.html

PS: и нямам предвид само американците, а самата система за контрол на технически решения чрез финансови и/или политически цели/приоритети  >:(

Има стандарти и стратификация която гласи различни работа, в общия случай когато компанията ти спазва такива неща няма как да НЕ се пипа едно нещо, защото има дупки и прочие и тези неща трябва да се оправят , изпитаните методи от зората на 90-те щом работи нещо НЕ го пипай умират там!
Да не говорим че ако не спазват нещата, одитора просто няма да ти поднови сертификата след един определен период.

А това за Boing е по вина на правителството , което позволя на частна компания да се бърка на FAA и намалява техният бюджет , съответно качествени хора намаляват, има застаряващ персонал и основаният проблем тука че това е програмистка грешка на някой Индиец най-вероятно.

Здравей @Sairos,

Закърпване на "дупки" и други промени по кода могат да се правят по много начини, не е необходимо/задължително да си сертифициран  :P
Хората си работят и без да са сертифицирани, ти и там където работиш имате избор/свобода да си правите каквото искате, да се ограничавате или не и там каквото решите.
Но това не Ви дава право да казвате на другите как и с какво да работят, вие си харчите Вашата заплата, другите също изкарват пари (за свършена работа) и също са свободни да работят както искат.
Съревнованието/конкуренцията е хубаво нещо стига да е поне малко с честни правила и методи !

Не знам откъде идва това "самочувствие" да се обявява нещо за "умряло", сегашното състояние на компютърната индустрия да не е паднало от Марс.
Не е имало самолети и космически полети и още безброи други неща. Според мен човек трябва да е благодарен на тези които са ги направили (въпреки пропуските и грешките им)  8)
Досега не е имало нищо читаво и сега вече нещата тръгват както трябва. Смешки  ^-^

Ти да не работиш за правителството или за FAA, иначе това за индиеца ми прилича на гледане в кристално кълбо (някакви вероятности в мислите ти).
Извинявам се ако си се почувствал обиден, но такива свободни предположения мисля че не са сериозни !

Здравей @Ray,
Не се обаждам водим нормален разговор, надявам се и ти така да го приемаш.

Доста си скаран със сигурността като гледам какво пишеш, заради такива хора дето НЕ пипай то работи има "ботнет мрежи" , вируса че дори някой фирми ги ограбиха, защото локалните Админи дигнали майл сървър в зората на 90-те и НЕ пипай защото работи до днес.
Кажи на одитора като мине покрай вас че няма да пачвате, защото има и други начини, после като останеш безработен, защото са ви взели сертификата друга песен ще пееш.
Относно парите това не знам как намери място в разговора, само ти си го разбираш.
Виждам че не си запознат и с проблема на Boing, по интересувай се малко и после ми пиши.

Май май най-малкият проблем тука е nftables :)
« Последна редакция: May 15, 2019, 16:08 от Sairos »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3194
    • Профил
Re: redhat маха iptables !
« Отговор #50 -: May 15, 2019, 16:10 »
Специално за Гого
https://www.pelicancrossing.net/netwars/2019/03/layer_nine.html

9-Layer OSI Model a.k.a. 'you are here' t-shirt

А дано вече се отвори, че не ми се сваля снимката че после пак да я качвам...
« Последна редакция: May 15, 2019, 19:43 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8769
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: redhat маха iptables !
« Отговор #51 -: May 15, 2019, 20:26 »
Това е познатия, теоретичен, седемслоен, мрежов модел на Циско. С времето все повече издиша, както всяка друга ботаника, която се опитват да натрапят на компютрите. Прекалено са млади, за да подлежат на каква да е класификация. Учените да си гледат работата.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: redhat маха iptables !
« Отговор #52 -: May 15, 2019, 21:21 »
Може и да издиша ама последните два слоя отгоре са верни.
Аз обаче бих добавил най-отгоре още един слой.: ЕГО-то.

Като те засърби егото ни пари играят ни политика. Всичко се решава само и само за това да си наложиш мнението и да си начешеш крастата.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: redhat маха iptables !
« Отговор #53 -: May 15, 2019, 21:33 »
   А бе хора,пишете "оффтопик" където трябва,че ще обършат темата.

   Благодаря на ray за поясненията за т.нар. "сертифициране".
Ами така си е. Меринджейте осират нещата и после ние инженерите
трябва да оправяме бакиите.
Дрисльовци с МВА диплома си вирят носа до небето,самочувствие без покритие ...
« Последна редакция: May 15, 2019, 21:35 от spec1a »
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1256
    • Профил
Re: redhat маха iptables !
« Отговор #54 -: May 15, 2019, 23:30 »
Това е познатия, теоретичен, седемслоен, мрежов модел на Циско. С времето все повече издиша, както всяка друга ботаника, която се опитват да натрапят на компютрите. Прекалено са млади, за да подлежат на каква да е класификация. Учените да си гледат работата.

Cisco друг път. И не издиша.
Активен

the lamer's team honourable member

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: redhat маха iptables !
« Отговор #55 -: May 16, 2019, 02:39 »
Понеже стана дума за "сертификация/сертифициране" няма как да не спомена тази информация (сега я видях).
Правя го със съжаление и без особено желание (става дума за загубени животи), но искам да покажа и някои реални резултати от съвременната сертификация  :(
Има една вероятно полезна система, но тя не е била включена като задължителна и отново се питам кои "специалисти" са я правили (сертификацията) и колко пари са взели за това  >:D
Обаче самолетите си се продават,, няма съмнение (бизнеса върви) !

https://news.bg/world/amerikanskiyat-regulator-opleskal-otsenkata-za-nadezhdnostta-na-737-max.html

PS: и нямам предвид само американците, а самата система за контрол на технически решения чрез финансови и/или политически цели/приоритети  >:(

Има стандарти и стратификация която гласи различни работа, в общия случай когато компанията ти спазва такива неща няма как да НЕ се пипа едно нещо, защото има дупки и прочие и тези неща трябва да се оправят , изпитаните методи от зората на 90-те щом работи нещо НЕ го пипай умират там!
Да не говорим че ако не спазват нещата, одитора просто няма да ти поднови сертификата след един определен период.

А това за Boing е по вина на правителството , което позволя на частна компания да се бърка на FAA и намалява техният бюджет , съответно качествени хора намаляват, има застаряващ персонал и основаният проблем тука че това е програмистка грешка на някой Индиец най-вероятно.

Здравей @Sairos,

Закърпване на "дупки" и други промени по кода могат да се правят по много начини, не е необходимо/задължително да си сертифициран  :P
Хората си работят и без да са сертифицирани, ти и там където работиш имате избор/свобода да си правите каквото искате, да се ограничавате или не и там каквото решите.
Но това не Ви дава право да казвате на другите как и с какво да работят, вие си харчите Вашата заплата, другите също изкарват пари (за свършена работа) и също са свободни да работят както искат.
Съревнованието/конкуренцията е хубаво нещо стига да е поне малко с честни правила и методи !

Не знам откъде идва това "самочувствие" да се обявява нещо за "умряло", сегашното състояние на компютърната индустрия да не е паднало от Марс.
Не е имало самолети и космически полети и още безброи други неща. Според мен човек трябва да е благодарен на тези които са ги направили (въпреки пропуските и грешките им)  8)
Досега не е имало нищо читаво и сега вече нещата тръгват както трябва. Смешки  ^-^

Ти да не работиш за правителството или за FAA, иначе това за индиеца ми прилича на гледане в кристално кълбо (някакви вероятности в мислите ти).
Извинявам се ако си се почувствал обиден, но такива свободни предположения мисля че не са сериозни !

Здравей @Ray,
Не се обаждам водим нормален разговор, надявам се и ти така да го приемаш.

Доста си скаран със сигурността като гледам какво пишеш, заради такива хора дето НЕ пипай то работи има "ботнет мрежи" , вируса че дори някой фирми ги ограбиха, защото локалните Админи дигнали майл сървър в зората на 90-те и НЕ пипай защото работи до днес.
Кажи на одитора като мине покрай вас че няма да пачвате, защото има и други начини, после като останеш безработен, защото са ви взели сертификата друга песен ще пееш.
Относно парите това не знам как намери място в разговора, само ти си го разбираш.
Виждам че не си запознат и с проблема на Boing, по интересувай се малко и после ми пиши.

Май май най-малкият проблем тука е nftables :)

Здравей @Sairos,

Дотук е видно че общо взето сме на донякъде диаметрално противоположни мнения/гледни точки, няма лошо  :D
Възнамерявам да бъда кратък, и имам едно предложение към теб.
И то е следното, имаш ли желание да видиш и една друга гледна точка или не ?

И за да внеса и малко развлекателен елемент (ала "ремо") бих перифразирал въпроса си така:

Ако искаш да видиш и една друга "реалност"/гледна точка избери "червеното хапче" ако искаш да си останеш в своя свят избери "синьото хапче" ! Дано не бъркам с цветовете, но мисля че разбираш за какво иде реч  ;D
Тук съвсем не искам да кажа че това ще е някаква "истинска реалност", само друга гледна точка към общата за всички ни реалност.

И все пак си мисля че ако избереш "синьото" за мен ще бъде по-лесно а вероятно и за теб.
Егоизъм какво да се прави  >:D (ала @Naka)
« Последна редакция: May 16, 2019, 02:42 от ray »
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: redhat маха iptables !
« Отговор #56 -: May 16, 2019, 03:31 »
ray и 2та пишете за уж едно и също, ма не е. Sairos пише "когато" си по ИСО, ти пишеш "не е нужно" да си по ИСО. Спорът ви е  излишен, понеже спорите за различни неща. Мен много често не ме разбират хората поради подобни причини и затова реших да ви споделя.
« Последна редакция: May 16, 2019, 03:42 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: redhat маха iptables !
« Отговор #57 -: May 16, 2019, 05:36 »
@makeme: благодаря за намесата и уточнението, възможно е да си прав, наистина  :o

от моя страна писах по-скоро следното:
"Закърпване на "дупки" и други промени по кода могат да се правят по много начини, не е необходимо/задължително да си сертифициран"

И на тезата че когато нещо "работи" не се пипа (това било "умрял" принцип) и примера с бъгав софтуер който е бил хакнат и трябва да се пачне/фиксне не смятам че тази формулировка - работи е пълна и точна.
По памет принципа е следния "Когато нещо работи добре, не се пипа" !
Къде тук е добрата работа когато има възможност за хакване и това вече се знае, това не е нещо което работи, а нещо което работи "зле"/неправилно и трябва да се оправи !
И въпроса е само как точно да се фиксне, сертифицирано и по стандарт или както иска/може/прецени даден човек/хора.

И тъй като с голямо основание постави въпроса за изясняването на темата и обекта на даден спор ще дам и четирите толтекски споразумения (това включва третото от тях).
1.винаги казвай истината ...
2.никога не приемай нещата лично ...
3.не прави предположения, изяснявай нещата ...
4.винаги прави най-доброто на което си способен ...

Тук съм леко притеснен как ще бъдат разбрани в тази най-кратка форма, но пък разбрани помагат много в живота. Почти всички изискват допълнително уточняване и обяснение  8)
Активен

Sairos

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 77
  • Distribution: GNU Linux
  • Window Manager: Console
    • Профил
Re: redhat маха iptables !
« Отговор #58 -: May 16, 2019, 06:35 »
//off-topic

@Ray

Човече, отиди до най-близката апатека и си вземи спешно успокояващи.

@makeme 

И аз стигнах до този извод в този форум, малко са хората дето разбират за какво говориш.

@ddantgwyn

г-н Модератор време е да почистите, тема стана много зле.
« Последна редакция: May 16, 2019, 06:47 от Sairos »
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1256
    • Профил
Re: redhat маха iptables !
« Отговор #59 -: May 16, 2019, 09:34 »
//off-topic

@Ray

Човече, отиди до най-близката апатека и си вземи спешно успокояващи.

@makeme 

И аз стигнах до този извод в този форум, малко са хората дето разбират за какво говориш.

@ddantgwyn

г-н Модератор време е да почистите, тема стана много зле.

Не, но ще я затворя. Поне за известно време.
Активен

the lamer's team honourable member

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Официални представите на RedHat в BG
Настройка на програми
ngogo 1 2807 Последна публикация Apr 17, 2005, 10:29
от romeo_ninov
RedHat 9.0
Настройка на програми
overclocked 1 2809 Последна публикация May 18, 2005, 08:45
от spawnman
Дефиницията на RedHat за рекурсия
Хумор
Naka 0 2190 Последна публикация Jan 04, 2006, 12:48
от Naka
Iptables - iptables-restore: line 36 failed
Сървъри
sianbg 5 5997 Последна публикация Nov 26, 2013, 13:04
от petar258
ПРЕМЕСТЕНО: redhat маха iptables !
Настройки на софтуер
go_fire 0 10602 Последна публикация Oct 25, 2019, 18:08
от go_fire