Автор Тема: cPanel вдига цените - доста  (Прочетена 15121 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
cPanel вдига цените - доста
« -: Jul 25, 2019, 10:21 »
Не зная, как да го пусна като новина, та ако някой иска, да го направи
Ето линка - цък
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8769
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: cPanel вдига цените - доста
« Отговор #1 -: Jul 25, 2019, 10:56 »
Тези хора сравняват локва с океан. Изобщо не е коректно това. Поздравявам ги, че мислят варианти и слагат пари в тях, но двете неща нямат почти нищо общо. А това е подвеждащо. На всичкото отгоре ми разправят как, ако доброволно мина от нещо повече на нещо по-малко, ще го направят без да ми искат повече пари. Това вече граничи с наглост.

И накрая правят нещото, което е записано с огромни червени букви да не се прави. Искат паролите на клиентите си. Това ги прави едно към едно с телефонните измамници.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: cPanel вдига цените - доста
« Отговор #2 -: Jul 25, 2019, 14:40 »
Поздравления за усилията им да направят алтернатива, но от край време има алтернативи на cPanel, но по една или друга причина хората го предпочитат. Предполагам, че инвеститорите са наясно с това и като истински такива, предпочитат да изкарат някой друг долар. Разбира се доста мирише на монополизиране на пазара, имайки предвид че собственик на cPanel и Plesk е един и същ.

Определено поскъпването е огромно, особено за хостинг компаниите. За крайните потребители ползващи споделен хостинг, предполагам че определено няма да е рентабилно да си наемат човек, който да се справи със задачата без контролен панел, та пак ще им излиза по-евтино и с поскъпването сигурно.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8769
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: cPanel вдига цените - доста
« Отговор #3 -: Jul 25, 2019, 14:46 »
Притеснителното в случая е друго. Ако е вярно, че 80% от приходите отиват за лицензионни отчисления, а 20% за всичко останало, то този бизнес трябва и скоро ще бъде закрит. Той е във фактически фалит.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: cPanel вдига цените - доста
« Отговор #4 -: Jul 25, 2019, 14:54 »
Притеснителното в случая е друго. Ако е вярно, че 80% от приходите отиват за лицензионни отчисления, а 20% за всичко останало, то този бизнес трябва и скоро ще бъде закрит. Той е във фактически фалит.
Да, наистина звучи странно, но определено не ме изненадва. Пазара на въпросните услуги доста се промени в последните години. Споделен хостинг не знам за какво точно се ползва освен сайтове визитки.
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: cPanel вдига цените - доста
« Отговор #5 -: Jul 25, 2019, 15:34 »
Притеснителното в случая е друго. Ако е вярно, че 80% от приходите отиват за лицензионни отчисления, а 20% за всичко останало, то този бизнес трябва и скоро ще бъде закрит. Той е във фактически фалит.
Ми не е вярно, но реално след промяната на ценовата политика на цпанела, ще се доближи до "вярно". Имаше едно мнение мисля в на цпанел форума - ще перифразирам:
Добре де, аз имам един цпанел сървър, който го използвам само за днс мениджмънт. Реално на него има 2к празни акаунти. Колко ще плащам? ... :) (това се надявам да отговори и на въпроса за какво освен визитки се използва)

Реално погледнато цпанел е може би най-допринесъл за това да имаме евтин споделен хостинг в момента. Но както горе се спомена монопола е лошо нещо. По спомен цпанел има около 70% дял при този пазар и като прибавиш това на плеск, става страшно. За наша радост обаче вече взеха да се мобилизират и алтернативите и скоро цифрите ще са други.

пп: Сега се сетих какво е най-доброто заглавие на тази новина: cPanel въвежда плосък данък на клиентите си  ;D
« Последна редакция: Jul 25, 2019, 15:37 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: cPanel вдига цените - доста
« Отговор #6 -: Jul 26, 2019, 02:03 »
Има обаче някой факти които ланкащите тук не знаят и си съчиняват фантасмагории.

1. "In December 2015 Plesk became a separate business entity,[8] which has since been acquired by Oakley Capital.[9]"
Линк: https://en.wikipedia.org/wiki/Plesk

2. "On August 20, 2018 cPanel announced[11] it had signed an agreement to be acquired by a group led by Oakley Capital (who also own Plesk and SolusVM). While Nick sold his interest in cPanel, he will continue to be an owner of the company that owns cPanel. cPanel will keep its business customer and support focus."
Линк: https://en.wikipedia.org/wiki/CPanel

-=-

Реално никой не пречи на никого да си използва каквото си иска за контролен панел. Има си предостатъчно алтернативи - DirectAdmin, Kloxo (един форк де), WebMin и т.н.

Обаче една компания е видяла възможност да монополизира пазара и да направи кинти.

И още нещо което не знаете - има поне 2 български контролни панела. Единия е на ZettaHost, другия се казва Hepsia. Но се използват за техни си проекти.

Линукс е толкова напреднал, че всичко което ви трябва го има във Virtualmin/Webmin.

Това което не ми харесваше във Cpanel беше, че нямаше деинсталация. Той толкова навътре бърка във всичко, че единствения вариант за премахването му е преинсталация.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8769
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: cPanel вдига цените - доста
« Отговор #7 -: Jul 26, 2019, 09:35 »
Със SPanel стават три.

Клоксото не се ли гътна, след като се гътна (гътнаха го) индиеца, чиято компания го правеше? Това си беше бая отдавна, още аз се занимавах.

Понеже Бек-ин-блек, който хал хабер си няма от нищо ползва повече от успешно WebMin, то залагам на него. Но вдигането на цените, все още не означава, че ще получи пазарен дял. Преди няколко коментара изразих мнение, че този бизнес е мъртъв. Съжалявам за което. Хич не съм почитател на облаците.

А ве не пуснахте ли скоро наоколо новина, че тия от cPanel си пуснали собствена вариация на тема „контейнери“?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: cPanel вдига цените - доста
« Отговор #8 -: Jul 26, 2019, 13:34 »
"Well, some would say, that’s how capitalism works, bigger companies sometimes purchase smaller ones. If we have to be accurate here, a capitalist economy by its characteristics “distributes goods and services according to the laws of supply and demand” and also requires free competitive markets.
Is a market competitive if a single company hold the biggest two companies in a particular sector?"

https://www.awardspace.com/blog/cpanel-price-increase/


-=-

Клоксото е мъртво ама има един форк който се бута - kloxo-mr
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

growchie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
    • Профил
Re: cPanel вдига цените - доста
« Отговор #9 -: Aug 06, 2019, 13:26 »
Поредният меринджей който е решил, че сте стане милиардер за 2 месеца като вдигне цените. Никога не съм харесвал ЦПанела и ще е добре да дойде конкуренция на пазара. За съжаление и тук се наблюдава уиндолз ефекта - хората са си свикнали с интерфейса  и не им се занимава да учат нещо ново.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
cPanel
Настройка на програми
empty 9 4844 Последна публикация Jul 02, 2004, 18:23
от empty
Необясним за мен спам [cpanel, exim ...]
Идеи и мнения
tolostoi 6 4205 Последна публикация May 10, 2013, 22:27
от tolostoi
Free web cpanel ?
Идеи и мнения
bILLY 6 4213 Последна публикация May 22, 2014, 17:14
от bILLY
ПРЕМЕСТЕНО: Free web cpanel ?
Настройка на програми
neter 0 1623 Последна публикация May 17, 2014, 03:12
от neter
Активиране на отдалечен MySQL достъп без cPanel?
Настройка на програми
NikolayDONG 2 2589 Последна публикация Nov 25, 2014, 00:24
от pennywise