Автор Тема: Въпроси  (Прочетена 1859 пъти)

st_dimitrov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 102
    • Профил
    • WWW
Въпроси
« -: Nov 10, 2005, 13:41 »
Здравейте, от няколко дни нямам никаква М$ операционна система на компютъра ми, използвам само Slackware (10.2)

До голяма степен съм се справил със преминаването към тази ОС, но имам няколко въпроса, на които така и не можах да открия отговор....

1. дайте пример за най-лесен начин при смяна на преносимо устройство (CD, Floppy....) да се опресняват данните, а не да се виждат само тези които са били там от последното маунт-ване.

2. Запис на дискове ... к3б не ми намира записвачката, а неролинукс я намира, но казва че драйвъра който използвам не позволява запис върху дисков носител, да съм го сменил на едикакъв си ...

3. когато пиша на кирилица в конзолата, знаците ми излизат със въпросителни .....

4. Така и не можах да настроя подредбите ми да се сменят със Контрол+Шифт, и всеки път трябва да натискам знамето от KDE Keyboard Tool...

Ако някой може да ми помогне за някой от тези 'проблеми' моля да пише във форума.

Благодаря
Активен

  • Гост
Въпроси
« Отговор #1 -: Nov 10, 2005, 15:24 »
Цитат (st_dimitrov @ Ноември 10 2005,14:41)
Здравейте, от няколко дни нямам никаква М$ операционна система на компютъра ми, използвам само Slackware (10.2)

голям прас

Цитат (st_dimitrov @ Ноември 10 2005,14:41)
До голяма степен съм се справил със преминаването към тази ОС, но имам няколко въпроса, на които така и не можах да открия отговор....

стига бе
Цитат (st_dimitrov @ Ноември 10 2005,14:41)
1. дайте пример за най-лесен начин при смяна на преносимо устройство (CD, Floppy....) да се опресняват данните, а не да се виждат само тези които са били там от последното маунт-ване.

интересно, а пък аз като напиша ls /mnt/blabla и си показва новите ...

Цитат (st_dimitrov @ Ноември 10 2005,14:41)
2. Запис на дискове ... к3б не ми намира записвачката, а неролинукс я намира, но казва че драйвъра който използвам не позволява запис върху дисков носител, да съм го сменил на едикакъв си ..

прочети /usr/doc/cdrtools-2.01/README.ATAPI

Цитат (st_dimitrov @ Ноември 10 2005,14:41)
3. когато пиша на кирилица в конзолата, знаците ми излизат със въпросителни .....

напиши в browser-а "български slackware" и натисни бутончето [Search]

Цитат (st_dimitrov @ Ноември 10 2005,14:41)

4. Така и не можах да настроя подредбите ми да се сменят със Контрол+Шифт, и всеки път трябва да натискам знамето от KDE Keyboard Tool...

СТИГА !!! на мен вече ми писна от kxkb - вече на всеки трети ден някой плаче ...

Цитат (st_dimitrov @ Ноември 10 2005,14:41)

Ако някой може да ми помогне за някой от тези 'проблеми' моля да пише във форума.

Благодаря


О-х-х-х, пак някой не си е написал домашното ...
Активен

st_dimitrov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 102
    • Профил
    • WWW
Въпроси
« Отговор #2 -: Nov 10, 2005, 15:34 »
Слак-а е кирилиран така че не виждам какво ще ми помогне
Цитат
напиши в browser-а "български slackware" и натисни бутончето [Search]


След като ти е писнало от него защо например не кажеш какво и как ползваш?

И после какво е това отношение ... никой не се е родил научен, и съм търсил във форума и в гугъл преди да постна темата.
Ето защо праса е голям!
Мерси за помощ-та и добрия тон който се очаква да се спазва в този форум все пак ':huh:'
Активен

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
Въпроси
« Отговор #3 -: Nov 10, 2005, 16:01 »
Кураж братко и търпение, това е което върши рабита в този случай. Помощ можеш да получиш и в клубовете на дир.бг.
Но по-добре търси из този .....
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Въпроси
« Отговор #4 -: Nov 10, 2005, 16:11 »
st_dimitrov, "не си го слагай на сърце". Случват се и такива неща. Рядко - уверявам те. Ще има и полезна информация. Успех!
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

  • Гост
Въпроси
« Отговор #5 -: Nov 10, 2005, 16:37 »
rpetrov, не виждам пък на теб какво толкова ти писна, не за пръв път се държиш по този начин. Като не ти харесва нещо, просто направи забележка и толкова. Ама изрази от сорта на СТИГА показват, че май нямаш много работа, четеш всеки един постинг и се чудиш с кого да се заядеш. В крайна сметка не виждам сила, която да те държи насила постоянно закачен за форума. Или може би трябва навсякъде да изтъкнеш що за спец си в областта на линукс?!
Активен

  • Гост
Въпроси
« Отговор #6 -: Nov 10, 2005, 17:42 »
//offtopic

Хайде да му помогнем на човека вместо да се впускаме в безмислени спорове  'B)'

С Уважение:

Luda_Glawa  ':crazy:'
Активен

rpetrov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 571
    • Профил
    • WWW
Въпроси
« Отговор #7 -: Nov 10, 2005, 18:24 »
Цитат (st_dimitrov @ Ноември 10 2005,15:34)
Слак-а е кирилиран така че не виждам какво ще ми помогне
Цитат
напиши в browser-а "български slackware" и натисни бутончето [Search]


След като ти е писнало от него защо например не кажеш какво и как ползваш?

И после какво е това отношение ... никой не се е родил научен, и съм търсил във форума и в гугъл преди да постна темата.
Ето защо праса е голям!
Мерси за помощ-та и добрия тон който се очаква да се спазва в този форум все пак ':huh:'

казал съм го http://roumenpetrov.info/articles/bg_in_sw_10.1.bg.html
и Валентин го е казал http://d.interbild.net/vstoykov/linuxdoc/bg-howto/index.html
и Георги Чорбаджийски го е казал (4 позиция при търсене "кирилица slackware" google)
и Антон Зиновиев го е казал  (5 позиция при търсене "кирилица slackware" в google)
...
и поне още 5 добри документа написани на български за това кой/как ...
Активен

rpetrov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 571
    • Профил
    • WWW
Въпроси
« Отговор #8 -: Nov 10, 2005, 18:41 »
Цитат (Guest @ Ноември 10 2005,16:37)
rpetrov, не виждам пък на теб какво толкова ти писна, не за пръв път се държиш по този начин. Като не ти харесва нещо, просто направи забележка и толкова. Ама изрази от сорта на СТИГА показват, че май нямаш много работа, четеш всеки един постинг и се чудиш с кого да се заядеш. В крайна сметка не виждам сила, която да те държи насила постоянно закачен за форума. Или може би трябва навсякъде да изтъкнеш що за спец си в областта на линукс?!

phantomlord Изпратено на: Ноември 08 2005,01:47
съветва например http://www.linux-bg.org/cgi-bin....3;st=10

ДОРИ НЯМА ТРИ ДНИ
Активен

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Въпроси
« Отговор #9 -: Nov 10, 2005, 19:34 »
Точно така. По въпрос 4 виж тук
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...

st_dimitrov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 102
    • Профил
    • WWW
Въпроси
« Отговор #10 -: Nov 11, 2005, 07:04 »
Благодаря ви  за отговорите, дори след промяната на xorg.conf пак трябва на ръка да си сменям подредбите ;( контрол+шифт не зацепва нещо, и кирилицата в конзолата (когато пиша аз) излиза със въпросителни...
Активен

  • Гост
Въпроси
« Отговор #11 -: Nov 11, 2005, 21:44 »
Сложи си един Гном или нещо друго да ти е мирна главата...
Активен