Автор Тема: Въпрос за игри за Debian 6.0 (squeeze)  (Прочетена 3026 пъти)

xkp

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте, аз съм един напълно нов потребител на линукс почнах преди няколко дни и всеки ден пробвах различна дистрибуция докато не се спрях на Debian 6.0 :)
Причината да мина на линукс е че искам да работя със последните ъпдейти за играта counter-strike (става въпрос за сървъри) и да се развия в областта на php&mysql (html,css).
С известни усилия успях да си го пригодя горе-долу като уиндолса на външен вид (да ми е удобно), сложих скайпа и общо взето едно по-едно оправих всичките ми претенций.
Но ето че вече стигнах до последните две неща който са ми критични за използване, две от най-популярните игри Counter-Strike и Дота(Warcraft3),
Първо пробвах с wine1.2 на старата дистрибуция(Ubuntu-go 11.01) играта тръгваше от 5/10 опита и графиката беше доста омазана (60fps).
Сега реших че ще излъжа линукса ако може да се каже така и сложих една програма за виртуална машина (Oracle VM VirtualBox), след това сложих един windows sp2 и свалих Counter-Strike опитах да го стартирам, но както можете да се досетите играта ми даде проблем че не можело да стартира с openGL а само в Software режим. Примирих се и я оставих така... възможно ли е да ми помогнете да подкарам игри във виртуалната машина на windows или някакси да подкарам въпросните две игри(counter-strike,warcraft3+garena) на линукс (debian 6.0)
Активен

kiko_99319

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 41
  • Distribution: openSuse 11.4
  • Window Manager: Gnome 2.32
    • Профил
Re: Въпрос за игри за Debian 6.0 (squeeze)
« Отговор #1 -: Feb 20, 2011, 19:54 »
... възможно ли е да ми помогнете да подкарам игри във виртуалната машина на windows или някакси да подкарам въпросните две игри(counter-strike,warcraft3+garena) на линукс (debian 6.0)

А защо не подкараш Дебиана на виртуална машина под уиндоус ???
Активен

nigl

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Въпрос за игри за Debian 6.0 (squeeze)
« Отговор #2 -: Feb 21, 2011, 10:04 »
Аз нямам афинитет към игри и не мога да гарантирам, че това ще сработи, но инсталирай си последните версии на wine, winetricks, playonlinux и няма причина да не го подкараш директно на Дебиан 6. Преди да стартираш с процеса запознай се с наличното инфо за тези приложения в мрежата. При видеото имай предвид, че ускорението трябва да работи коректно.
« Последна редакция: Feb 21, 2011, 10:42 от nigl »
Активен

ivasdimitrov

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
  • Distribution: Debian Lenny
  • Window Manager: Gnome
  • Горянин
    • Профил
Re: Въпрос за игри за Debian 6.0 (squeeze)
« Отговор #3 -: Feb 25, 2011, 00:37 »
С playonlinux ще подкараш игрите и без уин във виртуалка, както ти писа nigl
Това чудо ми подкара IE6 и то така, че се държи както в Win98 и 2000.
А за желанието ти да се развиваш като уеб програмист, опитай KomodoEdit 6 от:  http://www.activestate.com/komodo-edit/downloads
Активен