Автор Тема: Проблем при стартирането на Dovecot  (Прочетена 2380 пъти)

dhtodorov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Здравейте, надявам се да можете да ми помогнете... защото гугъл май само глупости каза или просто аз не съм намерил нищо читаво там.

Инсталирал съм Postfix и инсталирах и Dovecot, но като тръгна да го стартирам довекот ми дава следната грешка.
Error: ssl_cert_file: Can't use /etc/ssl/certs/dovecot.pem: No such file or directory
Fatal: Invalid configuration in /usr/local/etc/dovecot.conf

Така... по кофига не съм пипал нищо, защото просто не намерих читаво обяснение, а за този сертификат... нямам идеа как точно да стане. Поради тази причина се обръщам към Вас и се надявам да можете да ми помогнете.

Мерси предварително!
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем при стартирането на Dovecot
« Отговор #1 -: Apr 08, 2009, 18:21 »
Трябва да си направиш SSL сертификат за Dovecot-а. По принцип, в пакета на Dovecot има един файл doc/mkcert.sh (давам ти и линка за сваляне, ако случайно го нямаш), с който можеш да си направиш сертификат. Генерираният сертификат се плесва точно като /etc/ssl/certs/dovecot.pem по подразбиране, както ти пише и в грешката, така че не се налага да променяш после пътя в /usr/local/etc/dovecot.conf. Когато Dovecot се инсталира чрез пакетен мениджър, нужният сертификат се генерира автоматично, но ти в случая не си използвал пакетен мениджър.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

dhtodorov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Re: Проблем при стартирането на Dovecot
« Отговор #2 -: Apr 08, 2009, 18:24 »
Трябва да си направиш SSL сертификат за Dovecot-а. По принцип, в пакета на Dovecot има един файл doc/mkcert.sh (давам ти и линка за сваляне, ако случайно го нямаш), с който можеш да си направиш сертификат. Генерираният сертификат се плесва точно като /etc/ssl/certs/dovecot.pem по подразбиране, както ти пише и в грешката, така че не се налага да променяш после пътя в /usr/local/etc/dovecot.conf. Когато Dovecot се инсталира чрез пакетен мениджър, нужният сертификат се генерира автоматично, но ти в случая не си използвал пакетен мениджър.

През портовете съм го инсталирал... Ако ми каже къде точно би трябвал да се намира... да проверя дали е там ?
« Последна редакция: Apr 08, 2009, 18:41 от dhtodorov »
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем при стартирането на Dovecot
« Отговор #3 -: Apr 08, 2009, 18:34 »
Свали си файла, който ти дадох, вместо да си играеш да го търсиш - файловете са еднакви. Не знам къде точно се пръсват файловете от портовата система, аз ползвам tarball-ове ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

dhtodorov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Re: Проблем при стартирането на Dovecot
« Отговор #4 -: Apr 08, 2009, 18:41 »
Свали си файла, който ти дадох, вместо да си играеш да го търсиш - файловете са еднакви. Не знам къде точно се пръсват файловете от портовата система, аз ползвам tarball-ове ;)

Ето какво ми връща като стартирам файла който ми даде :

error on line -1 of dovecot-openssl.cnf
6794:error:02001002:system library:fopen:No such file or directory:/pcbsd-build/cvs/7.0.2-src/secure/lib/libcrypto/../../../crypto/openssl/crypto/bio/bss_file.c:122:fopen('dovecot-openssl.cnf','rb')
6794:error:2006D080:BIO routines:BIO_new_file:no such file:/pcbsd-build/cvs/7.0.2-src/secure/lib/libcrypto/../../../crypto/openssl/crypto/bio/bss_file.c:125:
6794:error:0E078072:configuration file routines:DEF_LOAD:no such file:/pcbsd-build/cvs/7.0.2-src/secure/lib/libcrypto/../../../crypto/openssl/crypto/conf/conf_def.c:197:
Активен