Анкета

Въпрос: Светът днес*...

  • ... тъпче на едно място
    - 2 (4.9%)
    ... е в упадък
    - 15 (36.6%)
    ... е в подем
    - 9 (22%)
    Не мога да преценя
    - 0 (0%)

Общ брой гласове: 25

Автор Тема: Светът днес  (Прочетена 15544 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Светът днес
« -: Feb 02, 2009, 13:24 »
* Под "днес" да се разбира "в епохата на глобализацията", а не конкретно бушуващата финансова криза.

И за да стане по-ясно какво искам да кажа, ще цитирам един пасаж от филма "Контакт" (1997 г.):

Цитат
- Против технологиите ли сте?
- Съвсем не. Въпросът, който задавам, е: по-щастливи ли сме като хора? Светът става ли по-добър заради науката и технологиите? Сърфираме в Интернет, пазаруваме онлайн и в същото време се чувстваме по-празни, по-самотни и по-откъснати един от друг
от когато и да било. Превръщаме се в синтезирано общество, бързаме... Мисля, че е защото търсим смисъла. Но какъв е смисълът? Имаме безсмислени професии, прекарваме безумни отпуски. Отиваме в мола и пазаруваме на кредит в опит да запълним дупките в живота си. Чудно ли е, че сме загубили ориентация?

 ^-^
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Светът днес
« Отговор #1 -: Feb 02, 2009, 14:34 »
Разбира се, има много повече смисъл да умреш от грип...или защото някой  феодал е напсувал твоят феодал и ти си задължен да отмъстиш за това покрай другото което правиш за него. Или пък просто докато бачкаш на плантацията като роб. Но поне тогава човешките взаимоотношения са били истински и проклетата технология още не е покварила човечеството чак толкова:)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Светът днес
« Отговор #2 -: Feb 02, 2009, 16:22 »
Я обясни кога сме я имали тази ориентация и каква е била тя?
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Светът днес
« Отговор #3 -: Feb 02, 2009, 20:14 »
към лошо.. с тия наркотици при бая младото поколение, непукизъм и глобалното, кофти. За наркотиците - поне в БГ.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Светът днес
« Отговор #4 -: Feb 02, 2009, 20:41 »
Че какъв им е проблема на наркотиците, те са просто инструмент на естествения подбор. Който знае как да ги ползва, халал да му е. Който не - ми никой не му е виновен. Като вземат разни наркомани да се жалват какви жертви били, както и разни малоумници, които не знаят за какво говорят, да твърдят какво социално зло били, много смешно ми става.

Сигурно трябва да се затварят по затворите хората и да им се налага какво да правят със себе си, айде стига глупости. Повечето престъпления свързани с наркотици стават единствено защото се забранени и нелегални. Защото винаги се намират радетели за едно по-добро общество, които само осират нещата повече, отколкото са били преди. Ей например комунистите от доброто желание да отърват света от консуматорщината, затриха колко милиона души. В този смисъл разните борци срещу наркотиците са направили много по-големи проблеми, отколкото правят наркотиците.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Светът днес
« Отговор #5 -: Feb 02, 2009, 21:07 »
gate3ay, +1
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

Hapkoc

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2117
    • Профил
Re: Светът днес
« Отговор #6 -: Feb 02, 2009, 21:19 »
gat3way +2
Активен

Julian_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 85
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Светът днес
« Отговор #7 -: Feb 02, 2009, 22:26 »
gat3way президент!
Активен

зьцжб

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Светът днес
« Отговор #8 -: Feb 02, 2009, 23:03 »
Аз ако стана президент няма да ви легализирам наркотиците, не ми се яде лубут от американците :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Julian_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 85
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Светът днес
« Отговор #9 -: Feb 02, 2009, 23:21 »
gat3way Никой освен теб не е споменал тези думу 'наткотици' и 'легализация'  ;D .Поздрави!
Активен

зьцжб

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Светът днес
« Отговор #10 -: Feb 02, 2009, 23:26 »
Ааа, не съм споменавал "легализация" и не съм първият, споменал "наркотици" :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

sverdlov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 351
    • Профил
Re: Светът днес
« Отговор #11 -: Feb 03, 2009, 00:56 »
Zlatko, светът на всеки човек се върти в собствената му глава. Тоест, ако светът отива на зле - е време да направиш нещо по въпроса ;)
Активен

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Светът днес
« Отговор #12 -: Feb 03, 2009, 01:23 »
По-голяма тъпня от легализацията на наркотиците няма! Само пълен идиот може да е за такова нещо. Всеки който е виждал какво причиняват наркотиците никога не би и помислил за това! Никога.
За легализация мислят само лигльовци и дървени философи, виждали кокаин и приятелите му по телевизията. Както и разни тъпаци, които си мислят, че щом са опитвали трева значи са голямата работа.

"Който знаел как да ги ползва, халал да му е." - майкоо по-голяма простотия не бях чел скоро.

Пиша това случайно ако някой пъпчив тинейджър четейки тоя форум реши, че щом цигарките не му стигат да се прави на интересен, може да пробва нещо друго... и после да спре.
Няма такъв филм!
Спирането е след няколко години с игла във вената.

Малко по-емоционално, но пак е много меко предвид, че съм бил свидетел на такава трагедия.

Колкото до анкетата, едно време имаше една касетка с хумор и от нея помня този лаф:
"Прогноза за времето: Какво ще бъде времето утре, очаквайте да видим вдругиден." С други думи, дали светът върви добре или на зле ще кажат нашите внуци и правнуци. Ако ги има.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Светът днес
« Отговор #13 -: Feb 03, 2009, 01:33 »
Аз пък съм играл белот с човек дето впоследствие се зариби по покер-автоматите, разведе се и деградира, сега не знам ама май е в затвора. И по тая логика трябва да приритвам за забрана на картите или какво :)

Въобще, не виждам с какво право ти или който и да било трябва да определя по какъв начин живее някой си, особено щом не ти пречи (а ако просто се боде и се въргаля в някой коптор, не виждам как ти пречи).

Още повече че твоят познат е попаднал в тази ситуация при положение, че наркотиците са нелегални и притежанието и употребата им се преследва от закона. Според мен той просто си е търсил начин да си съсипе живота. Ако не са били наркотиците, щеше да е хазарт или някаква друга история. Съжалявам, че ти го казвам.
« Последна редакция: Feb 03, 2009, 01:35 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Oxy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 253
  • Distribution: Fedora / Gentoo / Debian
  • Window Manager: KDE (4.2/ 3.5)
    • Профил
    • WWW
Re: Светът днес
« Отговор #14 -: Feb 03, 2009, 02:12 »
Гейтуей +3

Дефакто всяко едно нещо може да ти съсипе живота... дори работата или пък ракията, която 90% от тук пишещите пият на вечеря... Всичко зависи от начина на употреба и прилагане... Аз също съм против легализацията на наркотиците, понеже 95% от хората които не се страхуват си нямат и на хабер за какво става дума, и биха издрусали света, само защото е позволено и нетипично... Аз пък познавам хора, които друсат за да работят по 20 часа на денонощие и да правят разни неща, за които всички чакат... странно нали? Да премахнем наркотиците с магическа пръчка и да видим същите тези като работят по 7 часа на ден как ще ги гледаме тия неща не след 1 а след 3 години.... :) По повод микис преди 2 или 3 години редовно пушех разни неща... и какво ? В момента и цигари не пуша, пия алкохол в компания... всичко се свежда до индивида в крайна сметка. Не можем да съдим когото и да е на база "народа/обществото"... Всичко е личностно, а закона е далеч от личностен :)  [_]3