Автор Тема: Да си поговорим за електромобили  (Прочетена 29884 пъти)

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Да си поговорим за електромобили
« Отговор #135 -: Sep 24, 2012, 00:34 »
тази статия

Между другото, какво стана с тая работа?
Единственото, което мога да кажа със сигурност е, че информацията ми по въпроса е пълна каша и колкото повече се ровя, толкова по-голяма каша става. Или се случва нещо наистина голямо, което, като всяко радикално нещо в историята, има нужда от някакво време, за да бъде осъзнато, прието, допуснато и използвано, или това е един от най-големите майтапи (отново времето би показало дали е със смешна или трагична основа) в съвременната ни история. Трудно ми е да навържа в разбираем текст всичката разхвърляна частична информация, до която съм се докопал до момента. Засега единствено мога да кажа, че продължаваме да чакаме някакви по-конкретни резултати. Погледите за такива резултати в момента са насочени към две места - към Youtube, където някога някой от получилите достъп до някаква по-подробна технологична информация може да качи клипче с презентация на това, което му е дадено от фондацията или което е сглобил сам, и към Африка, където в резултат от срещата на 06.09.2012 (на която били присъствали само представители от Африка и Южна Америка) трябва да започне подготовка и реализация на африканска космическа програма. Български представители от властимащите не са отишли и няма да отидат на никоя от текущо известните срещи, не е ясно дали е от незаинтересованост или от страх някой от съюзниците (основно САЩ) да не им се скара. Търсят се българи от народа, които живеят в Белгия или имат възможност да пътуват до там, които да отидат на следващите срещи (декември или началото на другата година). На някои места дори обмислят начини как безболезнено (демек, някой да не си ги присвои за себе си) да се съберат пари, които да се дадат на тези наши представители, защото това, което трябва да се вземе от Кеше, струва $20,000 (не са милиони, но на никого не му се вадят толкова пари самостоятелно), като към тях си трябва още някой и друг лев за пътуването (ако се наложи) и пребиваването там. Защо хипотетичните технологии не се разкрият в чист и подробен вид в Интернет... това е terra incognita, може да се попадне на обяснения като тези, че фондацията има нужда от финансиране, за да продължава разработките, или че през април властите в Белгия им били запорирали част от лицензите и им забранили да разпространяват директно и свободно тези технологии, но... лично на мен, като човек, свикнал да гледа през погледа на open source, тези обяснения ми изглеждат повърхностни. Продължавам в ежедневието си да мечтая и целя онази по-логична за мен реалност, а дали Кеше е част от нея... пак доброто старо време ще покаже :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Да си поговорим за електромобили
« Отговор #136 -: Sep 24, 2012, 00:55 »
Това за Каше-то ми звучи като Вятовската схема за лагерите.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: Да си поговорим за електромобили
« Отговор #137 -: Sep 24, 2012, 03:28 »
neter, специално за теб (и за гет-де-Кеш-е-енд-рън): http://www.lubopiten.com/436-naj-golemite-izmamnici-za-vsichki-vremena.html

От това което написа ми се наби едно число от 20000... сещай се. ;)
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Да си поговорим за електромобили
« Отговор #138 -: Sep 24, 2012, 08:34 »
Нуб не те разбрах, може ли малко разяснение?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Да си поговорим за електромобили
« Отговор #139 -: Sep 24, 2012, 13:37 »
Ветовските цигани навремето измислиха една схема с лагери.

Звъни ти далечен братовчед и ти казва "брачед - намерих едни лагери за 500 лева и човек на който да му ги продадем за 1500, ама не ми достигат 200-300 лв." и ти дава телефона на купувача.
Купувача - се намира в Сопот, Казанлък или нейде и ти казва "имам производство и тези лагери много ми трябват за да не ми се чупи машината, нови са около 4000 лева и съм навит да ги купя тези"

На финала схемата така се завърта че братовчеда се разболява, идва един и ти стоварва лагерите увити в опаковка, взема парите.

След което - братовчеда не си вдига телефона, купувача също, а ти се отзоваваш с лагери за 5 лева и ръждясали, а си броил няколко стотин за тях...

Съвременните схеми с докторите, прокурорите и т.н. са усъвършенствани схеми на ветовските измамници.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Да си поговорим за електромобили
« Отговор #140 -: Sep 24, 2012, 14:37 »
Ъ-хъ. Благодаря! То аз отдавна разправям, че тоя е измамник. Белгийското правителство му пречело да се разкрие. Поддържа го държава, която ще фалира, ако разработките са истински. Ей такива неща.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Да си поговорим за електромобили
« Отговор #141 -: Oct 15, 2012, 15:21 »
Във връзка с електромобилното събитие, за което споменах тук, за съжаление, поради някакви причини, случката не се случи така, както беше замислена, и в крайна сметка нямаше почти никой. На Витошка, встрани от уречения паркинг, беше спрян Peugeot iOn-ът на Societe Generale на аварийки и без шофьор. Две момчета (едното с колело, другото с тротинетка, и двете електрически) се повъртяха малко наоколо, а после, като видяха, че няма никой, си седнаха на раздумка на пейките. По едно време дойде някакъв бус с две колелета (предполагам на Drag), събраха се с двете момчета от преди това, и горе-долу това бяха дейните участници в събитието до малко преди 14:00, когато трябваше да си тръгна, че носихме храни за един приют, така че не мога да кажа имало ли е нещо по-стабилно след това. Нямам снимки. Единствено научих две новини на място - едната е, че Peugeot iOn-ът на Globul нещо се развалил, не щял да се включи, та затова не могли да го докарат, а другата е, че единият с колелетата бил попаднал на някаква барачка в кв.Хладилника тука, на която пишело "Производство на електромобили". Никой не се сети кои са, но после се сетих за едно банерче, на което бях попадал в Мрежата за електрически колелета родно производство на фирма Scoot, та всъщност става дума за тях. А къде се загубиха останалите, които бяха обещали да идват, е мъгла. Като гледах хората наоколо, групата на зяпачите май се състоеше само от мен, та не съм се наръгвал в тясната компанийка, която си заформиха около колелетата. Чакам да се появи някоя статийка по въпроса :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Да си поговорим за електромобили
« Отговор #142 -: Nov 20, 2012, 09:16 »
Формула Е  [_]3
Активен

Без правила няма игра