Автор Тема: Идея за безплатна енергия  (Прочетена 58863 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #225 -: Dec 08, 2014, 13:59 »
То и много много евтина енергия да се открие, няма да настъпи рай. Пак ще го направят да струва колкото сега. Целта винаги е била да се изстиска максимално потребителя - толкова колкото може да държи. >:D
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #226 -: Dec 08, 2014, 14:24 »
Това е напълно нормално, никой не говори за него. За теб си потребител, за тях си клиент. Ти не искаш ли от твоите клиенти, максималното, което може да им вземеш? Икономиката трябва да се върти, иначе ще изпопукаме от глад,
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #227 -: Dec 08, 2014, 14:48 »
Икономика? Да не задълбаваме в темата, но тази дума няма ли си корен, който означава точно определено нещо. Никой не икономисва нито пари, нито ресурс. Потреблението расте в една много хубава линейна, надявам се прогресия все още и няма спиране. Та за да се распределят ресурси, не мисля, че трябва да има обменна валута за тях. Нито за енергия, нито за основните нужди. За лукса може да се измисли нещо. Някога хората са били добри и човечни и като им е чукал непознат пътник на вратата са му задоволявали тези нужди и са се разделяли като приятели. Храна, подслон, вода, топлина. Тези неща сега не можем да получим, колкото и да зависи животът ни от тях, ако не можем да платим. Сега се прибирам от "Света Ана". Приеха баща ми за операция и когато казаха какво ще струва и казаха, колко е важно да се плати утре, няма значение, дали можем да реагираме толкова бързо. Като попитахме не може ли други ден или нещо такова..... не мога да опиша реакцията на жената в болницата. Тонът беше .... аз където съм супер спокойния и търпеливия човек иначе, ми дойде да и шибна един шамар на момента, само за да млъкне и да не го чувам тоя тон. Та парите бяха най-важния въпрос за тях.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #228 -: Dec 08, 2014, 14:58 »
Разбира се, че са най-важният. За теб не са ли? Ако не ги намериш, баща ти ще продължи да страда (дано да е възможно най-кратко). Искаш неща без пари, но в тях да не се включва лукса. Ами да ти спомена само, че цигарите, алкохола, тока и автомобилите са лукс. Ще продължиш да плащаш за тях. Но я постой. Този дето отглежда жито, не ползва ли нафта? Нямаш идея дори колко. Хлебаря не ползва ли ток? Тия хора работници нямат ли, които да искат заплати? Ами всичко си остава платено. Нищо земно не е безплатно, а както научаваме от църквата, като идем да правим например кръщане и нищо божествено не е такова. За всяко нещо се поема отговорност, а в стопанството тя се измерва в пари, във войната с кръв, в отношенията със съвест.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #229 -: Dec 08, 2014, 15:03 »
"Ако работите за настоящето, вашата работа ще ви изглежда нищожна. Трябва да работите, имайки предвид само бъдещето" - Антон Чехов
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

lunarvalley

  • Гост
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #230 -: Dec 08, 2014, 15:37 »
4096bits,

да се оправя баща ти по-бързо!  [_]3

това което го описваш, е следствие на виждането че здравеопазването трябва да е бизнес. Което, съчетано с мафията в България, както и съвсем обикновено дебелоочие е нещо много противно.

нещастна работа
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #231 -: Dec 08, 2014, 16:04 »
Много сте ми интересни. Добре де, Лунар ти без пари ли работиш? Като дойде шефа при теб и ти каже, „ей младеж искам да вдигнеш оня сървър с такива и такива услуги“, ти му казваш „добре началник, нямаш грижи, но в края на месеца искам заплата“. Е що доктора да не яде бял хляб? Той да не е нещо по-малко от нас? Не може да изискваме безплатно материални блага, след като ние самите не предоставяме такива.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #232 -: Dec 08, 2014, 16:11 »
Аз за парите не говорех. Те бяха ясни, че ще трябват. Тона с който се поискаха на момента едва ли не да се дадат ме накара да избеснея почти до отказ.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #233 -: Dec 08, 2014, 16:11 »
не, просто по мое мнение е по-добре държавата да е социална

PS: go_fire, само да вметна, че аз с компютри не се занимавам.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #234 -: Dec 08, 2014, 16:38 »
M, да. У нас има всичко, но не и култура на обслужването. Специално за мед. сестрата я оправдавам. Горкичката работи за 350 кинта и се чуди как да оцелее, но по принцип не е извинително. Като искаш пари, ще го правиш културно.

Лунар социална държава означава повече разходи за теб. В момента държавата преразпределеля малко повече от половината доход. За да се случи това, едва ли не трябва да преразпределя всичко. А на какво основание вярваме, че държавата ще се грижи по-добре за нашите пари, от самите нас?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

NorthBridge

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: Slackware-current
  • Window Manager: Enlightenment E17
  • Mad Tinkerer
    • Профил
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #235 -: Dec 08, 2014, 17:07 »
Лунар социална държава означава повече разходи за теб. В момента държавата преразпределеля малко повече от половината доход.

Даже и толкова не знам дали преразпределя. Ела да видиш например как е в Дания - на първите 2000 крони които получиш за месеца (към 500 лева) имаш 8% данък. За всичко нагоре ДОД ти е 39% в добрия случай. Ако по някаква причина си забравил да уведомиш данъчните, може да скочи и до 80%, и си ги взимат със задна дата. За сметка на това обаче това което получават обратно е просто умопомрачително - инфраструктура, здравеопазване, образование, социални помощи и още какво ли не се поема от държавата. В сравнение с България всички взимат луди пари заплата, плащат луди пари данъци, харчат луди пари всеки месец и държавата също може да си позволи да харчи луди пари, защото икономиката й се движи. Минусът е че при такова положение кажи-речи няма богати-бедни - всичко живо се води средна класа, и на никой не му дреме как е другия. Плюсовете са очевидни - а освен това системата е самоподдържаща се, защото ако на теория пристигне някой от нашите политици и почне да краде както си е свикнал, за няколко часа ще го намерят и ще го удушат с голи ръце. В България това няма как да се случи - нито имаме икономика дето да генерира някакви приходи, нито има нещо кой знае какво че да се краде, нито пък хората взимат кой знае какви пари - съответно всеки като докопа някой лев, и го къта за да има утре нещо за ядене, ако остане без работа. Политиците и те правят схеми на дребно, на които сме свикнали да не обръщаме внимание, парите не се въртят, а живота си тече. И като гледам нивото на общата култура и образование, ще си остане така още доста време. После що сме били бедна държава. Аз поне прост и богат човек не съм виждал досега  [_]3
« Последна редакция: Dec 08, 2014, 17:09 от NorthBridge »
Активен

I did a 'zcat vmlinuz > /dev/audio' and I think I heard God...

lunarvalley

  • Гост
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #236 -: Dec 08, 2014, 17:42 »
Цитат
За сметка на това обаче това което получават обратно е просто умопомрачително - инфраструктура, здравеопазване, образование, социални помощи и още какво ли не се поема от държавата.
именно! За това, обаче трябва работеща икономика, производство и работеща държава. Както и редица други работещи неща.

поздрави  [_]3
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #237 -: Dec 08, 2014, 23:13 »
Значи за да функционира по какъвто и да било начин една държава, трябва да има ред. Този ред не обезателно означава прозрачна съдебна система или пък крумови закони или контрол и набиване на канчета. Примерно в много от ислямските държави пребиват с камъни на стадиона за кражби и изневери, бесят, колят, при все това тези неща продължават да се случват с пълна сила, просто защото тия хора не могат да приемат модела със силната ръка дето бие и шамари, какво остава за независимото прозрачно правосъдие. Тия пичове създават стабилни общества само когато религиозното промиване на мозъци и пълното унищожаване на образователната система работи с пълна пара. Просто когато хората са такива, нещата никога не се получават с революция, стават си по еволюционен път. Ей сега брат ми се върна от Китай и ми разправя неща дето бяха доста противоположни на това което съм чувал - каза че по-корумпирана държава от тази не е виждал никога и че България е направо цвете, там корупцията е толкова дълбоко заложена във абсолютно всяка сфера на живота, че не е възможно да се отстрани по никакъв начин. Това напротив на това което бях чувал за новия им там лидер дето бил взел доста насериозно проблемите с корупцията и яко набивал канчета. Та в Китай го има момента с вождизма, донякъде същото като с Русия. Там върховенство на закона реално погледнато няма, има силния пример и силната тъка и тези неща с върховенството на закона традиционно са бутафория. Сега не мога да кажа че последните две държави не функционират, те си функционират, но социалният модел е тотално различен и всякакви такива опити са просто като някакво изкуствено лустросване колкото да се впишат в общоприетата (за тяхна жалост от западната култура) картинка. Ако тези хора ги поставиш в условията каквито примерно са налице в Дания, те съвсем нарочно и умишлено ще саботират системата, докато не я превърнат в това което са свикнали. Интересното следствие от цялата работа можеш да я видиш примерно в излиянията на руската пропагандна машина примерно, те ти обясняват за силната ръка на вожда, радват му се на 80-процентния рейтинг, говорят ти за някакви странни ценности, за гейове, имигранти и други там провали на "либерастията" - което с други думи е тяхното виждане за липсата на силната ръка.

По същият начин, ако човек от Дания отиде примерно в Русия, ще се сблъска с толкова различна реалност, че ще му се струва крайно ненормално това което вижда. Също както брат ми и неговия сблъсък с особеностите на китайската култура.

Ние сме нещо странно смесено между вождизма и силната бащица и насила наложена идеята за работеща правосъдна система и необходимостта всеки да си поеме гражданските отговорности там. С елементи на балкански феодализъм както обикновено. Аз това съм го виждал в няколко форми - за малко във социалистическият си вид, който не беше устойчива система и рухна в момента в който финансирането от СССР секна, виждал съм го за малко в пост-социалистическия си мутренски вид където всичко се налагаше със сила - това изглеждаше донякъде устойчиво, обаче също рухна, а сега вече го виждаме и в по-рафинирания си вид, който през цялото време си мислех че ще е ултимативната форма на обществено устройство тук, достигнала равновесния момент така да се каже, обаче изненадващо и това се срина доста впечатляващо в последните 1-2 години.
« Последна редакция: Dec 08, 2014, 23:20 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #238 -: Dec 08, 2014, 23:41 »
А ве щом мутрата сдаде културата, значи нещо наистина се случва, ама пък другата мутра си е още на третият пост в държавата и няма да го сдаде.

Сега въпроса е какво ще бъде, но като гледах днес обсъжданията за бюджета, никак не съм вдъхновен. 8 млрд. нов дълг срещу… нищо. Накрая дори излезе онзи устатият водещ от Скат да го защитава. Ей това вече не го издържах. По между другото искам много да се срещна с лицето Василев, дължи ми едни два млрд. и другото Цецо Минев, дължи ми два пъти по толкова. Мамка му, при Виденов не е било такова крадене.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Идея за безплатна енергия
« Отговор #239 -: Dec 08, 2014, 23:48 »
Според мен то краденето вече е в минало време, тия олигофрени просто се опитват да запълнят дупките от кражбите на гърба на данъкоплатците, щото така или иначе няма друг вариант. Но иронично по-голямата част от правителството е най-малкото съучастник в това крадене в минало време, та все пак българите не сме чак толкова еволюирали :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon