Автор Тема: За световната политика, Украйна и българското общество  (Прочетена 39564 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Известно време не сме спорили за икономика и политика, а светът се тресе ли, тресе! Освен тропането на железария се води и една голяма медийна война от все "независими" медии които все различни приоритети и позиции защитават. От една страна медиите на страните членки на ЕС, в това число и нашите, а от друга страна про руските, но истината е някъде по средата между редовете или в това което не казват.
Чудех се как да си озаглавя темата и, ако администраторите измислят по-добро заглавие, моля да го променят.
Не е тайна, че меко казано не симпатизирам на гъзолизците от ЕС и съм за излизане от съюза. Доста често спорим тук и на теми за икономика и за отношенията работник-работодател, но днес гледах един документален филм за Путин и задкулисието от който бях доста впечатлен и веднага направих аналогия със споровете които сме водили тук и преобладаващото мнение, че бил диктатор и се сравнява днешна Русия със СССР и пр. глупости.
От една страна, като е силна държавата и си отстоява интересите излиза, че е диктатура, а когато е беззаконие и управляват парите е демокрация, но в същото време, всеки който е малко по-заможен е едва ли не крадец и мошеник!
Нетер на няколко пъти ме обвинява в крайности, но в крайна сметка, къде е нашия интерес в тази цялата ситуация? Интереса на нас малките, които няма да станем свърх богати и се борим за един нормален живот.
Мисля, че е крайно време да се обединим около някоя национална кауза и да престанем с постоянното противоборство от което печелят други за наша сметка.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Пак ли еврейско-англосаксонския заговор над чистата славяно-татарска раса бе аман. Заклевам се, повече ме кефят англосаксоните, щото не дрънкат глупости за чисти раси и древни обичаи, светът е шарен в крайна сметка. Вече като един заклет масон, евреин и илюминат съм заклет привърженик на конспиративната идея, Русия и богатият й православен свят и култура, с дълбоката славянска душа и тем подобните езотерични простотии, просто трябва да бъдат елиминирани и премахнати за доброто на планетата.

Та това ми е мнението, с други думи простотия родена от простотията.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Гейт, въпроса който се опитвам да поставя и явно не си ме разбрал или аз не съм успял да се изразя възможно най-правилно съвсем друг!
Икономиката и различните виждания и разбирания за нея сме ги обсъждали нееднократно. Дали да укриваме доходи и дали да плащаме данъци и как се разходват парите от данъците ни също. Че работодателите били изедници и печелели незаслужено много на гърба на работника и тем подобни глупости също. За качеството на образованието, за демокрацията която не предоставя избор на пушачите и още куп други неща.
Сега въпроса ми е съвсем друг! Не веднъж съм пускал тук какви глупости се опитва да ни наложи ЕС. За педерастията, за цялостния нравствен упадък до който водят тези глупости. Че реално законите не работят, че нормативната база и изисквания които се приемат в ЕС и са задължителни и за нас с годините увеличават безработицата, обезценяват труда ни и за масовия човечец живота става все по-труден, а от другата страна е човека който разби олигархията и извоюва държавността от нея. Човека който възражда църквата и добродетелите които проповядват основните религии. Човека който открито се обявява срещу еднополовите бракове и разврата който се опитват да ни наложат! Човека който осъзнава, че всичко това което проповядва ЕС води до духовна разруха и се опитва да го спре. Човека който се опитва да наложи регионалните конфликти да се разрешават само по международното право и правов ред и законност.
Та, двете крайности са абсолютно несъвместими и кое от двете е по-добре за нас. Ние, малките хорица в тази държава, а и за малката ни държава която е в сянката на техния конфликт.
Някой от вас, вижда ли бъдеще за себе си и децата си, ако това което идва от ЕС не се спре, а ние като членове на ЕС, трябва да го приемем или да напуснем, защото ние не можем да им повлияем е да го спрем.
Мисълта ми е, че трябва да се обединим около едната кауза, а не да продължаваме да бъдем манипулирани.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
И аз имам проблем да разбера някои неща, които се случват, просто защото главата ми е индоктринирана по някакъв начин, колкото и да се опитвам да се абстрахирам от това. Ти обаче имаш много сериозен проблем с това. Не ти е виновен никакъв европейски съюз, още по-малко пък еврейски и англо-саксонски заговори. Това си е чисто и просто пропастта между поколенията. Ако не можеш да свикнеш с това, мога да ти дам една не дотолкова приятна идея: и ти, както и всички, които мислят като теб след 20 години най-вероятно няма да съществувате или ако същестувате, ще сте музейни експонати. Тези, които мислят по омразния обратен начин обаче съвсем няма да са в това положение. Затова свиквай. Времето в което ви е било отредено да променяте нещо, е преминало безвъзвратно. Имам предвид и моето е отминало. Та така. Радвай се на стечението на обстоятелствата и недей да се опитваш да пикаеш срещу вятъра, смисъл няма.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Добре бе Френд, ти не си кой знае колко по-млад от мен, па може и да си с не повече от 5 години, но имаш дъщеря която тепърва ще навлиза в живота. Да ти е жива и здрава и утре и тя ще гради семейство, а ти ще чакаш внуци!
http://www.youtube.com/watch?v=Z4fV2UgDNg8&feature
http://www.youtube.com/watch?v=NfGhLf4W35k&feature
https://www.youtube.com/watch?v=_s7Zr0Grgm0
Този живот ли и пожелаваш? Изгледай ги клиповете, но в последователността в която съм ги постнал! Това, че благодарение на доходите си ще и осигуриш образование, а може и жилище дори, дали е достатъчно или единственото и най-важно нещо?
Ама аз също съм индоктриниран! Просто протестирам срещу нещо което не виждам как може да се спре без да излизаме от ЕС! Протестирам срещу определени неща които са далеч от българската култура и начин на живот! Не еднократно съм заявявал, че нямам нищо против сексуалните им забавления, но не и да ми ги натрапват! Да си ги държат в спалните! Кой закон в БГ или ЕС им забранява или ограничава правата, заради това, че били обратни, за да имат претенции за някакво равенство? 
Това не е единственото срещу което протестирам, а само най-фрапиращото! Този проблем толкоз незначителен ли е за теб?
Ами, ако административната система на ЕС е толкоз добра, защо от години безработицата расте и качеството на живот се влошава, а не се оправя? Като там е толкоз добре, защо швейцарците не се натискат за членство?
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Не случайно наричат Европейския Съюз „Еврейски Съюз".  ;)

http://www.youtube.com/watch?v=1_LjvSIBKVc

Ако не сте чували за "мерзостта, която води към запустение (мерзостта на запустението), е, вече сте. Имаме мерзостта, скоро ще дойде и запустението. Всъщност в България то вече е дошло в много села и региони, а като цяло страната също запустява, защото младите я напускат (или мрат), а старите креят, както се казваше в един известен филм.
« Последна редакция: Mar 06, 2014, 08:58 от Златко »
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
"Толкоз незначителен" не е. Но виж сега, това е класическа пропаганда, обслужваща официалната политическа реалност в Русия. Всички тези клипчета са с руски произход или свързани с Атака, която е дефакто про-руската партия тук. Русия си има някакви търкания с евросъюза и Путин трябва да оправдае по някакъв начин позицията си. По същата причина човек трябва да има едно наум като чете глупости от сорта на как цяла Русия се друса с крокодил, как ниската продължителност на живота там може да се обясни чисто и просто с масово пиянство, как корупцията е начин на живот и няма как едва ли не да пръднеш без да снесеш на някой или пък как ако имаш някаква позиция противна на официалната, задължително ще те арестуват, пребият и захвърлят в Сибир. Имам предвид сигурно има примери за това, но на база нечия логорея да си градиш генералната идея за Русия където това става масово и постоянно е малко тъпо.

Но като изключим това, педерастията си я има много отпреди Путин да се пръкне, а въпросния морален "упадък" е точно въпросната разлика между поколенията. Виждал съм много такова мрънкане от много различни епохи и нищо не се е променило - което ме навежда на мисълта че този проблем съществува предимно в главата на застаряващите хора.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Виждал съм много такова мрънкане от много различни епохи и нищо не се е променило - което ме навежда на мисълта че този проблем съществува предимно в главата на застаряващите хора.

Сигурно имаш предвид оня текст от римско време, дето оплаква упадъка на морала и как младите се развращавали? :) Да, ама да си спомним, че малко след това самата Римска империя рухва.  ::)
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Кой е този текст?
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6201
    • Профил
Специално за легализирането на педофилията и възпитанието на децата, че да не си гей е нормално..... Не гледах филмчетата, а част от тях, защото пуснах и други, които предложи тубата, та в едно от тях, поотраснало дете попитало единия от бащите си, щото нямало "мама", дали е нормално да се сключи брак с жена? Такова изкривяване в съзнанието на човек, не го намирам за нормално. Другото, което е, че на институциите се дава неимоверна власт, да правят каквото си поискат относно децата ни. Ние тихомълком отминахме този въпрос. Занимават ни с разни други "сериозни" проблеми в медиите. Все си мислех, че бъдещето е с най-висок приоритет на всеки човек. И как ще градиш бъдеще, в което нямаш думата? Невъзможно.

В миналото хората са се събирали водени от недоволство и заедно са постигали целите си. Свобода, по-голямо равенство, социални придобивки, права, няма значение за какво. И са го постигали. Тези извоювани с действия блага, по-късно за били гарантирани със закон и съдилища. Става така, че с времето хората вече започват да разчитат, че "законът", може да им осигури това, което желаят. Става така, че борбите вече се водят в съдилищата. От отделни хора. Какво става обаче, когато законът започва да отнема права и свободи. И то изконни права, които са били даденост хилядолетия. Като например грижата на родителите за децата им, Свободата да вземат те решения за възпитанието им, според жизнения си опит?

Интересно е, защото преди полицията е спирала пред домовете на хората, за да извежда престъпници и някак това е вкоренено вече като представа в главите на хората. И когато пред дома ти спре полиция и ти вземат детето. ти вече си асоциален. Престъпник. Не е ясно на съседите, защо това се е случило, но те вече знаят, че ти си престъпник. 

Не зная на кой друг му е хрумвало това, но не мисли ли някой, че тези неща са тенденция вече. Смятам, че има хора, които усилено работят върху промяна на съзнанието на хората. Отглеждат ни. Вземете една Германия. Дисциплината на хората, правилата там, са я направили това, което е сега и то след съсипваща война и невиждана инфлация. Хората разчитат изцяло на тази система, защото се е доказала. Но ясно е, че изцяло затворени системи няма и започват да се промъкват ето такива неща. Хората обаче продължават да разчитат на системата.

Тези неща са възможни само в "цивилизованите" държави, където "правната" система работи гладко. Където можеш да излезеш на улицата да протестираш заедно с хиляди или десетки хиляди други, защото имаш право на това. Ако нямаш това право, полицията има правото да те арестува, защото се бориш за правата си. Правото да възпитаваш и да се грижиш за децата си. Правото да имаш семейство.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Но виж сега, това е класическа пропаганда, обслужваща официалната политическа реалност в Русия. Всички тези клипчета са с руски произход или свързани с Атака, която е дефакто про-руската партия тук. Русия си има някакви търкания с евросъюза и Путин трябва да оправдае по някакъв начин позицията си.

Гейт, чудя се, дали наистина си толкоз заблуден или просто тролиш!
Не съм поддръжник на АТАКА и съм твърдо против крайния национализъм, но във всяка партия има и по 1-2-ма свестни и депутата при Кеворк ти дава факти които могат да бъдат проверени!
Чудя се, всички ли са вече стигнали до там, да мислят само ден за ден!
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Че какво общо има АТАКА с крайния национализъм? Според мен е на обратния полюс или да речем нека е краен национализъм, но не български, а руски.

И в коя държава са легализирали педофилията, че не мога да се сетя. Ако може не според руски източници. Руската медийна пропаганда стига до откровена дебилщина и е далеч по-зле и от CNN преди инвазията в Ирак. Поредният пример за това го видях преди 5 минути:



Новината е че някакъв украински кораб, връщащ се от Сомалия, дезертирал. Като доказателство за това е тази снимка, на която са строени моряците. Те не били строени във формата на "UA", а на "VП", което идва от "Vладимир Путин". Латинското V било защото украинците нямали "В" в азбуката (което е вече откровена простотия). Това като ти го сервират в някоя официална медия почваш сериозно да се чудиш кой идиот се връзва на тези глупости.

Та така според мен и с легализираната педофилия. Пак питам къде това? :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6201
    • Профил
Все още никъде. Но ще се случи.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop