Автор Тема: дали негласуващите разбраха: негласуване = преразпределение, нищо повече  (Прочетена 15512 пъти)

edmon

  • Гост
дали негласуващите разбраха: негласуване = преразпределение, нищо повече

и бат Сали става депутат от Банско, примерно ?!?!?!
Активен

abozhilov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 31
    • Профил
И си прав и не си прав. Апаратът на ДПС например, така работи че дори всички да отидем да гласуваме, тези пак ще са в парламента и вероятно отново ще са в управлението. На последните избори дори умишлено са спряли вотът за тях, за да не станат втори. Просто трябва да има промени в избирателните закони. Хора които нямат минимум средно образование и хора, които не живеят в България да нямат право да гласуват. Може това да е дискриминация и т.н, но такова е положението тук, че трябват драстични мерки за спасяване на тази държава!
Активен

wizard

  • Гост
« Последна редакция: Oct 21, 2014, 12:32 от wizard »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
дали негласуващите разбраха: негласуване = преразпределение, нищо повече

и бат Сали става депутат от Банско, примерно ?!?!?!
И, примерно, и фактически си е точно така. Не гласуваш - подаряваш гласа си на гласувалият. Респективно - на този, който си е купил такъв глас. Купуваш един глас - получаваш в бонус и този на овцата, която не е гласувала.
А, овцете нека спят. Ножът е наточен, касапите ги извеждат една по една и ги колят.
Нещо да се чува за задължително гласуване от тези добри хорица, които сега се чудят в каква пропорция да си разделят 4-5 милиарда от кредита, които ще вземат, а ще го плащаме ние ?
И, не ми говорете, че нямало значение, освен, ако не ви плащат за това.
При задължително гласуване с гласовете на 10 % от народа, държава няма да може да се управлява, както е в момента.
А, с въвеждане на принцип на отседналост  от 6 месеца, тези 10 % ще станат 5%.
Всеки, който живее в тази държава има право да бъде представляван. Но, трябва да бъде изпълнено първото условие.
« Последна редакция: Oct 14, 2014, 20:50 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
дали негласуващите разбраха: негласуване = преразпределение, нищо повече
Много години наред интелигентният човек мислеше, че Земята е плоска, и наричаше невежи всички, които не знаеха като него... докато не откри, че всъщност е кръгла.

Не забравяйте, че границата на Вселената не съвпада с хоризонта на вашия поглед ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Малко се съмнявам, че са разбрали нещо.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А ве тия мръсници учените разправят, че не била кръгла. Първо викаха елипсовид, после рекоха геоид, утре нещо друго ще измъдрят.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Разбира се, с което ограничеността на погледа за пореден път се потвърждава :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
А ве тия мръсници учените разправят, че не била кръгла. Първо викаха елипсовид, после рекоха геоид, утре нещо друго ще измъдрят.
Ами, трудно ще докараш кръгла форма с Марианската падина (11км. под морското равнище) и Еверест (9 км. над морското равнище. Общо - 20км. разлика от едната точка до другата.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

stealth01

  • Гост
Внимание - 3 нови отговора бяха публикувани докато ти преглеждаше тази тема.
пийваме пред компютъра тая вечер, а? наздраве! [_]3
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Бах, не мога да я разбера тази масова заблуда че тези хора дето не гласуват ако гласуваха, щяха да гласуват точно за добрите, не за лошите. Първо аз ако не исках да гласувам, нямаше да го направя въпреки евентуалната глоба. А и да го направя, ще го направя с невалидна бюлетина. Вариант 3 - за възможно най-пародийната партия, примерно бирената партия. Последната като събере парламентарно мнозинство ще ги видя и комунисти и милиционери и псевдотурски корпорации и популистични човечета какво ще правят...
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Бах, не мога да я разбера тази масова заблуда че тези хора дето не гласуват ако гласуваха, щяха да гласуват точно за добрите, не за лошите. Първо аз ако не исках да гласувам, нямаше да го направя въпреки евентуалната глоба. А и да го направя, ще го направя с невалидна бюлетина. Вариант 3 - за възможно най-пародийната партия, примерно бирената партия. Последната като събере парламентарно мнозинство ще ги видя и комунисти и милиционери и псевдотурски корпорации и популистични човечета какво ще правят...
Кои са лошите ? Тези, които с 30 лева, купуват гласовете на докараните до просешка тояга от самите тях ли ?
Ако е така - те са гласували. Даже в повече, отколкото им се полага.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Внимание - 3 нови отговора бяха публикувани докато ти преглеждаше тази тема.
пийваме пред компютъра тая вечер, а? наздраве! [_]3

М-да, вече съм на трета обиколка  O0

Нздрв за всички от квартала дето биха казали младите!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ми примерно. Според мен ако имаше някакъв начин магически негласувалите да гласуваха, крайният резултат щеше да възпроизведе сегашния. Аз и не мисля че задължителното гласуване ще обезсмисли платения вот в крайна сметка, партиите ще продължат да купуват. Вероятно дори ще падне цената.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Ми примерно. Според мен ако имаше някакъв начин магически негласувалите да гласуваха, крайният резултат щеше да възпроизведе сегашния. Аз и не мисля че задължителното гласуване ще обезсмисли платения вот в крайна сметка, партиите ще продължат да купуват. Вероятно дори ще падне цената.
А, според мен - не. Крайният резултат щеше да е по- различен. И, този, който управлява, нямаше да го прави с мисълта, че на следващите избори, отново ще си купи 200 000 гласа с които ще реши съдбата на няколко милиона.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png