Автор Тема: Принтера изрязва началото на страницата  (Прочетена 1636 пъти)

iskren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 185
  • Distribution: Fedora Core 8
  • Window Manager: KDE3
    • Профил
    • WWW
Здравейте,

Имам вързан xerox phaser 3117 към щайгата ... и като цяло се държи добре. Сложил съм драйвери за Samsung ML-1710 (както пише в OpenPrintingDatabase). Когато печатам през firefox-a началото на всяка страница е изрязано - т.е софтуера се опитва да сложи страницата твърде високо (даже мисля над самия лист) и понеже принтера не може да печата по абсолютно целия лист не се вижда първия ред. Интересното е че print preview-то изглежда доста добре, даже принтирано в PS пак изглежда добре, но даже когато дам PS-файла да се изпечата пак ми изяжда първия ред. Сега забелязах, че ако принтирам PS-файла до PDF и после изпечатам PDF-а тогава се държи добре (т.е слага нормални граници и всичко ок).

Значи въпроса ми е защо по дяволите в kghostview-то документа изглежда нормално, но след изпечатване се изрязват първите няколко сантиметра, но ако предварително изпечатам файла във pdf и след това изпечатам pdf-a всичко е ок. Мисля че съм настройл големината на страницата правилно, колкото до margin-ите - каквото и да слагам там няма никакъв ефект.

Ползвам cups версия 1.3.7, ghostscript 8.61.
« Последна редакция: Feb 07, 2009, 18:01 от iskren »
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Виж някъде по настройките на драйвера, дали няма отметка за машабиране по големината на страницата, при мен има, но съм с друг принтер.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

iskren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 185
  • Distribution: Fedora Core 8
  • Window Manager: KDE3
    • Профил
    • WWW
Има такава отметка - Ignore scaling and shrink to fit page width. Пробвах с и без нея - без особен резултат. То при мен по-скоро проблема е по дължина. Тъпото е че дъното на страницата стои празно (т.е очевидно слага твърде нагоре content-a и затова долу стой празно).
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Пробва ли да настроиш границите (margins)?


Активен

nov_chovek

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 536
  • Distribution: Ubuntu 8.10 по принуда
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Виж типа на хартията - по дефолт обикновено е избрано US Letter, смени го на A4
Активен

iskren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 185
  • Distribution: Fedora Core 8
  • Window Manager: KDE3
    • Профил
    • WWW
Мерси на всички отговорили!

@vstoykov - маргините са по дефоулт, даже пробвах да сложа огромен горен маргин - без особен резултат (т.е без никакъв резултат)
@nov_chovek  - във firefox не може да се изибра размер хартията (поне при мен) - има само вид (normal, bond, card stock ...). Аз обаче чак сега се сетих и : от about:config настроих print.postscript.paper_size на A4 и вече поне ми излизат първите редове... обаче пак са твърде високо.

Печатам в ps, след което слагам на 100%. Когато наложа страницата върху монитора е 1:1. Текста на страницата абсолютно съвпада с текста на монитора. И пак започва с около 2 сантиметра по-нагоре, от колкото трябва. Нямам линиика да измеря точно колко е, но мисля че нещо постскриптския документ не се изпраща като хората към принтера. Защото ако изпечатам първо в pdf на пръв поглед изглежда абсолютно същото (т.е визуално, на монитора изглеждат еднакви документите), обаче като го изпечатам (вече pdf-а) първият ред си започва от където трябва - т.е като наложа страницата върху монитора е (почти) перфектно.
Активен