Автор Тема: Изтриване на rpmdrake пакетите  (Прочетена 484 пъти)

cartman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 288
    • Профил
Здравейте,като начинаещ потребител току-що направих една глупост,която не знам как да поправя.Ползвам Mandrake 10.1,2.6.3.mdk.Опитвах се да допълня urpmi с различни пакети,които не бях инсталирал първоначално.Обаче ми даваше грешка и реших да махна всички подобни,след което да ги инсталирам наново и да съм спокоен,че е ок.Е,да,но когато ги изтрих вече не можеше да ползвам пакетния мениджър.През конзолата пробвах,но ми дава хиляди команди,които аз не мога да разбера все още.Дали някои може да ми помогне(по възможност без подигравки) лесно да възстановя Rpmdrake-a?Много ще съм благодарен!
Активен

old:Mandriva 2007.0, kernel 2.6.17-5mdv, Qt: 3.3.6,KDE: 3.5.4
current:Mandriva 2008.0,kernel 2.6.22.9-desktop-1mdv, Qt:3.3.8,KDE:3.5.7, gcc: 4.2.2

PhobosK

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 282
  • Distribution: Ubuntu, Mandriva, Gentoo, Slackware, Fedora, SuSe
  • Window Manager: KDE, GNOME
    • Профил
    • WWW
Изтриване на rpmdrake пакетите
« Отговор #1 -: Mar 26, 2006, 01:37 »
От поста ти не ми стана много ясно какво точно от "пакетният менаджер" си изтрил. Предполагам, че говориш за целият rpmdrake.
Така,че ако urpmi ти работи все още, пробвай да си сложиш rpmdrake с:
Примерен код
urpmi rpmdrake


Ако не стане поради факта, че urpmi не го намира в базата си данни, то тогава оправи настройките на urpmi (виж тук и тук )

Ако пък urpmi не работи изобщо или е премахнат, то си го инсталирай от инсталационните дискове с командата:
Примерен код
rpm -Uvh --force urpmi-.......rpm
Активен

...I could drown in your eyes,
 Die in your arms,
 Live for these moments,
 Here in the dark
 I don't know where I end,
 Not sure where you start,
 When we're body to body...

CableNut

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 87
    • Профил
Изтриване на rpmdrake пакетите
« Отговор #2 -: Mar 27, 2006, 00:55 »
По същия начин направо си инсталирай и gui-to,което се казва gurpmi.Търси ги на CD1.
Активен