Автор Тема: Dual core cpu  (Прочетена 6952 пъти)

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Dual core cpu
« Отговор #15 -: May 22, 2007, 00:09 »
Зависи от приложението. В общи линии наблюдаваме нормалния memory wall тренд -- процесорите удвояват производителността си на всеки 18 месеца, а скоростта на главната памет се удвоява на всеки десетина години.
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

Invincible

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 115
    • Профил
Dual core cpu
« Отговор #16 -: May 22, 2007, 09:04 »
Като цяло, по-голямата част от програмите са едно нишкови, при това положение според мен няма начин как да се разпредели работата на една нишка върху двете ядра, обаче ако по някое време програмата пустне още някоя нишка, предполагам, че ОС-то ще я пренасочи към другото ядро.
Ако кернела на Линукса е написан като хората би трябвало да разпределя различните процеси в ОС-то и нишки и по двете ядра, т.е. всяко едно ядро да работи по 50% от процесите които са активни в момента.
Активен

Аз съм българче обичам нашите планини зелени и да пиша на кирилица е чест за мен.

bnight

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 313
  • Distribution: Ubuntu 8.10
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
    • WWW
Dual core cpu
« Отговор #17 -: May 22, 2007, 10:16 »
реално влизат нови технологии в производство но софтуера още не ги ползва пример прословутите 64-битови процесори все още нямат никаква софтуерна подръжка. Пример с Дебиан-а ми макар и 64-битов 90% от 32-битовите приложения не искат да се разберът с библиотеките ми. Даже препоръчват да се прави chroot за да тръгват такива приложения. Под Windows обаче полужението е дори по-трагично. И това за процесори излезли още миналата година. Dual Core за домашни компютри се появи едва преди няколко месеца. Нормално е подръжката от към софтуер да е нижтожна. От всичко изложено по-горе не виждам особен смисъл от такива процесори тип 64 бит или DualCore дори да има смисъл на този етап той не е за домашните потребители а за някой компютърни гурата който ползват компютрите си за други работи.
Активен

Registered Linux user: 473460
http://skyhost.bg - Хостинг и Домейни