Автор Тема: LinuxMint - Два въпроса за Remastersys и Cairo-Doc  (Прочетена 4413 пъти)

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: LinuxMint - Два въпроса за Remastersys и Cairo-Doc
« Отговор #15 -: Mar 03, 2012, 07:23 »
you are welcome :)))
убаво си го докарал до тук, това е добре. ремастерсис е много полезен, мен поне ме е вадил от много тежки ситуации. гтк-то, искам да уточня, е само ГПИ /графичен потребителски интерфейс/ важно е, какво се крие зад него. и докато опитвах да ти помогна, аз също добавих хранилището на ремастерсис/ бях го премахнал, когато проекта беше изоставен/ и когато го инсталирах ми даде грешка, че не може да... балига, какво точно, но беше в конфликт с remastersys-gtk и се наложи да го деинсталирам, за да се конфигурира и инсталацията да завърши коректно. така, тези дни ще ми се наложи да правя резервно копие на системата си и тъй, като съм с "проблемната" версия на пакета ще споделя резултата. и едно уточниене: имал съм случаи, в които уж копието е коректно, емулирано с Qemu или друг виртуализатор то работи, но при инсталирането ми дава секакви еръри, препоръчвам преди да се впуснеш в инсталиране да тестваш диска с VirtualBox.
п.с. разбрах какъв дериват е Минт12 като го емулирах с Qemu, отворих Synaptic и видях версията на кърнъла :) казвам ти го, за да знаеш, че дори и да нямаш отговори на някои въпроси, то винаги можеш да ги потърсиш някак...
п.с.2 задавал съм безумни въпроси тук, преди години :))) ще се радвам, ако някога прочета твои отговори на нечий въпрос.
и накрая, благодаря за почерпката :) 
Активен