Автор Тема: Как мога да си инсталирам програма за следене на трафика на целия ми VPS сървър  (Прочетена 2430 пъти)

foxigri

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
    • WWW
Здравейте,
търсих по нета програмка която да ми показва колко трафик прави сайтовете ми, ограничението ми е 5 Мбит. но искам да следя до колко достига трафика в пиковия, час. Просто казано искам да си следя трафика в сървъра, попаднах на няколко програми но най много ми хареса един то тях който се казва "vnStat" но просто не можах да го подкарам. Ще можели да ми предложите друга някаква програма и как се инсталира или да ми обесните как мога да инсталирам vnStat.

Благодаря ви.
Активен

vox

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: HP-UX, Solaris, AIX
  • Window Manager: console only
  • #!/bin/ksh
    • Профил
За трафик контрол съм ползвал mrtg. Помня брах ядове докато я подкарам, но се получи накрая и бях очарован, поне преди 5-6 години.
Активен

No Windows, no Gates only apache inside

foxigri

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
    • WWW
Ще може ли някой който е на ти с линукса да ми обясни подробно как мога да подкарам "vnStat", защото много ми хареса като графика.
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
А не е ли по-лесно да пуснеш snmp и да гетваш през известно време трафика на мрежовата(ите) карти и да си го записваш? И след това от този файл да си рисуваш каквито искаш графики?
Активен

0x2B|~0x2B

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Активен

vox

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: HP-UX, Solaris, AIX
  • Window Manager: console only
  • #!/bin/ksh
    • Профил
foxigri кажи с каква дистрибуция си ? аз разгледах това vnStat, инсталацията при мен премина изклчително леко, ако въобще може да се каже инсталация. Дай малко повече информация и вероятно ще мога да ти помогна.
Активен

No Windows, no Gates only apache inside

XsPiDeR

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 42
  • Distribution: CentOS 6
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
    • WWW
Наистина най-лесния начин е vnStat+vnStat PHP frontend.
Иначе имаш cacti, munin, smokeping, mrtg и всякакви други глезотийки (които са в пъти по-добри,
но по-трудни за конфигуриране).
Активен