Автор Тема: Мнения за KDE 4.5  (Прочетена 2768 пъти)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Мнения за KDE 4.5
« Отговор #15 -: Oct 08, 2010, 20:57 »
Както сме почнали за KDE-4 можете ли да ми препоръчате прозрачна тема за панела. Ако може да не е с пълна прозрачност, а да е малко по- тъмна или матова по добре. Досега не можах да оцеля такава, която да ми хареса и ползвам стандартната oxigen. Условието е панела да е прозрачен при изключени ефекти, защото свалях теми, които са прозрачни само при включени ефекти.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Мнения за KDE 4.5
« Отговор #16 -: Oct 08, 2010, 21:00 »
cybercop То ако ефектите са изключени прозрачността е фалшива в смисъл се припокрива с част от фона и така се постига прозрачност. А ти специално за КДЕ защо ще изключваш композишана то така се губи смисъла и плазмоидите изглеждат много кофти.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Мнения за KDE 4.5
« Отговор #17 -: Oct 08, 2010, 21:12 »
 Системни настройки-системен панел-прозорци-кварц-може да ти хареса...
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Мнения за KDE 4.5
« Отговор #18 -: Oct 08, 2010, 21:33 »
Borovaka, аз ползвам KDE-4 защото вече са кът дистрибуциите с KDE-3, а програми за нея май не се разработвах. Опитах Kubuntu с KDE 3, но там се получава страхотно мазало когато графичната среда ти е KDE 3, а всички програми са за КДЕ4. Не ме интересуват никави плазми и изключвам ефектите веднага след инсталацията. И портфейла, че не мога да го понасям. Не знам доколко ефектите товарят системата, но този навик ми е останал от гнома, където ефектите се състояха от безмислени анимации.
zibeltbg сега съм вкъщи и съм с xfce. Ако се опитваш да ми кажеш тема за прозорците, вече съм инсталирал Vista crystal, която ме задоволява напълно. На брат ми съм инсталирал същата и той много я харесва. За прозрачността на панела май ще трябва да разреша някой ефекти, иначе очевидно проблема няма да се реши.
« Последна редакция: Oct 08, 2010, 21:38 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: Мнения за KDE 4.5
« Отговор #19 -: Oct 08, 2010, 21:48 »
Voliate си спомням че стои доста добре на КДЕ4
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Мнения за KDE 4.5
« Отговор #20 -: Oct 08, 2010, 21:58 »
Има една тема "Опушено стъкло", която напълно ме устройва, но подозирам, че и тя ще иска включване на ефектите. а и не мога в момента да го проверя.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Re: Мнения за KDE 4.5
« Отговор #21 -: Oct 08, 2010, 22:39 »
KDE 4.5.1 върви чудно в сравнение с предишните версии, но за съжаление това не може да се каже за Gnome в Ubuntu 10.10, защото от време на време ми забива gnome-settings-daemon.
Иначе Oxygen + Klassik ми се струва добра комбинация. :)
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Мнения за KDE 4.5
« Отговор #22 -: Nov 09, 2010, 22:22 »
Пак почвам темата. Днес инсталирах на един приятел Kubuntu 10.10. Мисля, че графичната среда е KDE 4.5.1. Въпреки, че вървеше доста леко, когато пуснах "наблюдение на системата" се оказа, че само при включен интернет, без никакво друго натоварване, системата консумира около 330 MB от RAM паметта. В същото време Кубунту 10.04 ползваше не- повече от 230 MB, като през това време беше включен и ktorrent. Как смятате, на какво може да се дължи тази разлика. Не виждам някаква разлика във функционалността. Имам чувство, че всяка нова графична среда сваля работоспособността на системата.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Re: Мнения за KDE 4.5
« Отговор #23 -: Nov 09, 2010, 23:18 »
Аз лично предпочитам нещата, които ползва компа ми да са в РАМ-а :) Някакси РАМ-та ми е по-бърза от хард диска. Не знам при вас как е.

До KDE 4.5.2 в 4.5.х версиите имаха проблеми с KSharedDataCache може да е от него.
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

c111100101

  • Гост
Re: Мнения за KDE 4.5
« Отговор #24 -: Nov 10, 2010, 07:45 »
Макар, че съм фен на KDE от последните излязли версии съм разочарован. Затова сега си карам на Gnome поне докато не излезе една наистина добре работеща версия на KDE. На всякъде в интернет чета за многобройни бъгове. Както отбелязах и в други теми гадните проблеми с интелските видеокарти и KWin така и не са ги изчистили до сега.
Единствените свестни и стабилни версии за нормална работа с KDE са 4.3, 4.4.
Струва ми се, че в желанието си по-бързо да вкарват разни иновации в последните версии на KDE, разработчиците оставят доста бъгове след себе си.
С  нетърпение чакам новата версия на Gnome на пролет, надявам се новото Убунту да излезе вече с Gnome 3
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Мнения за KDE 4.5
« Отговор #25 -: Nov 10, 2010, 07:56 »
Мисълта ми е, че над 100 МБ разлика в консумацията между 2 версии е много. Някога имах компютър с 96 RAM. Откъде може да идва това натоварване. Лаптопа на който го инсталирах е с 3ГБ RAM и не го усети, но мен ме дразни да не знам причината. Защото ме съмнява функционалността на KDE 4.5.1 да е толкова по- голяма от KDE 4.4.4, че да съответства на консумацията.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Мнения за KDE 4.5
« Отговор #26 -: Nov 10, 2010, 09:04 »
Преди малко изключих семантичният работен плот Nepomuk, или нещо подобно. Не знам дали е от това, но в момента системата консумира 210MB от RAM паметта. процесорът е приличен и работи на 2-4%. Сега вече съм доволен. Дори, когато компютърът не е мой, държа всичко да е в ред.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Re: Мнения за KDE 4.5
« Отговор #27 -: Nov 10, 2010, 09:19 »
Аааа да. Nepomuk по-подразбиране е пуснат...

Идеята му е добра и доста са пари са вкарани в разработката му(17 млн евро), но на мен така ми товари системата, че си седи изключен. По-точно сървъра му е пуснат, но му е забранено индексирането, защото Dolphin крашва или зависа за малко докато му таимаутне заявката...
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Мнения за KDE 4.5
« Отговор #28 -: Nov 10, 2010, 10:39 »
От доста време му се каня на това KDE и вчера се реших .Отцепих 80Gb от харда та днес мисля да го инсталирам.И въпроса ми е какво ще ме посъветвате да инсталирам KDE или KDE-mod?
Активен

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Re: Мнения за KDE 4.5
« Отговор #29 -: Nov 10, 2010, 17:43 »
Според мен най-добре пробвай оригиналната версия. Никога не съм работил с KDE-mod, така че за него не мога да дам оценка. Ако има някой работил и с KDE и с KDE-mod нека да даде мнение :)
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg