Автор Тема: Wi-Fi ADSL2 + Router  (Прочетена 12840 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Wi-Fi ADSL2 + Router
« Отговор #15 -: Mar 28, 2012, 03:01 »
Абе и аз в момента ползвам едно такова Пирели за суич и WiFi, останало наследство от предишния ми доставчик, но тези рутери са си бози от всякъде! Те за скапания нет на БТК не стават, па камо ли, да се пренастройват и да рутират!
Теоретически може и да стане, но на практика....... , да вземе да забива по няколко пъти на ден, ебати и нета дето ще ползвам от него!
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Wi-Fi ADSL2 + Router
« Отговор #16 -: Mar 28, 2012, 05:41 »
//оффтопик
ISP-то му е UNACS.Преди време и аз бях негов клиент ама не помня вече дали филтрираха.
Филтрират... май... Лятото (или по-предното?) сменях ланкарта, ама сега като се замисля, никакви спомени нямам как я конфигурирахме...  Иначе, при тях май има и значение какво ти е вътрешното IP - поне при мен, ако не забиех статично 192.168.1.XY, не ме пускаше през DNS-ите (а глупавото им DHCP ми пускаше различни адреси под Убунту и Дебиан!  ???). Това преди 2-3 години, така и не успях да разбера от "техническите лица" на какъв принцип им е системата и съм го оставила както работи, без да барам или да търся логиката.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Wi-Fi ADSL2 + Router
« Отговор #17 -: Mar 28, 2012, 08:24 »
Верно е, и устройствата на VivaCom не са много стока. И те са евтинджас поръчка. Ама за без пара - толкоз. Пък и няма да се ползват за пренасяне на сигнал на големи разстояния, или за някакви яки трафици да въртят. За там е ясно - купува се по-качествен и читав модел. Ама за едно офисче, за вкъщи - върши работа. Или поне я върши така, както би я вършил, ако си е част от broadband DSL системата на VivaCom.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: Wi-Fi ADSL2 + Router
« Отговор #18 -: Mar 28, 2012, 09:50 »
Пирелито един приятел го засича че на всеки 2Гб трафик забива и трябва рестарт.
Аз не се съм го засичал като трафик но когато прехвърлях филми в локалната мрежа всеки път забива. Пирелито е много скапан рутер.

Тези, са доста по-добре. Първия не ми е забивал.
http://www.bitak.net/uf/obiavi/352538-obiavi-ZXDSl_831_II.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/C9/EA/46364ed9d647c9ea.png

Откакто се прежалих за Микротик и се махнах от БТК, забравих че имам рутер :)
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

beliya

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
COMTREND CT-5367
« Отговор #19 -: Feb 21, 2013, 13:32 »
Здравейте!

Имам два модема COMTREND CT-5367 които искам да използвам като WIFI APта в дома ми. След прочитането на темата изпробвах начините, които са описани тук. Свързах се със модема, спрях му DHCP, зададох му IP на LAN от вътрешната си мрежа (понеже ще стои зад Linksys WRT54GL, който използвам като рутер). Зададох му GATEWAY (IPто на Linksys-а) и го рестартирах. Свързах се отново като WIFI клиент (със ръчно зададено IP) и имах връзка към модема (успешна идентификация),  но никакъв достъп към уеб интърфейса. Нито модема, нито рутерът можеха да бъдат достигнати с ping.
Бихте ли ми помогнали с повече информация относно това как мога да наглася единият LAN порт като WAN и дали мога да запазя DHCP функцията? Планирам APтата да стоят във VLAN.

Поздрави,
Стилян
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Wi-Fi ADSL2 + Router
« Отговор #20 -: Feb 21, 2013, 13:44 »
След като си му намерил паролата и си влязъл вътре, спираш му всички видове сервизи, променяш му ИП-то за връзка да е ип от вътрешната ти мрежа, за да можеш са си влизаш в последствие да си променяш настройките за WiFi, без никакви настройки за гетъуей и пр и той ще ти работи като суич само с wifi функционалност, а ип-та ще се получават от линксиса.

http://forums.data.bg/index.php?showtopic=2058304
Активен

beliya

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Wi-Fi ADSL2 + Router
« Отговор #21 -: Feb 21, 2013, 14:13 »
ЕЕЕ, супер.
Сигурно заради ръчната нагласа на гейтуей не се получаваше преди. Сега работи. Благодаря много за полезната информация. Когато имам повече време ще направя видео по въпроса, за да им е по-лесно на тези след мен.

 [_]3

Поздрави,
Стилян
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Router
Настройка на програми
Wiz 4 2235 Последна публикация Apr 19, 2004, 03:01
от XaugyTuH
Router
Настройка на програми
jm 1 1989 Последна публикация May 30, 2004, 10:21
от Йордан
Router
Идеи и мнения
Devilhunter 5 2638 Последна публикация Sep 13, 2004, 21:59
от XaugyTuH
Router
Настройка на програми
Devilhunter 6 2703 Последна публикация Oct 27, 2004, 16:45
от
ssh win>>lx router>>lx router>>win
Настройка на програми
carlitto 0 1464 Последна публикация Apr 27, 2005, 10:43
от carlitto