Автор Тема: Препоръчайте дистрибуция за web сървър + екстри  (Прочетена 5579 пъти)

daniel_vulchev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: NetBSD, Slackware, Debian
  • Window Manager: Console/Gnome
    • Профил
    • WWW
Ето затова писах на колегата да си сложи една лан карта на PCI  слота най обикновенна за 7-8-10 лв реалтек. То на всички е ясно убунту мубунту хич не я бива работата там. Пускъл съм доста слакове никога е нямало ядове но с мумбунту винаги нещо се осире особено с упдейти  ;D това е за студентите и учиниците да се учат на него  ;) както китайците правят клавиатури в час по трудово
Активен

NorthBridge

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: Slackware-current
  • Window Manager: Enlightenment E17
  • Mad Tinkerer
    • Профил
lspci + ifconfig + хвърли едно око на кернела на live CD-то с убунту да видиш там кой е, възможно е в дефолтския кернел на Cent-a да не е добавен още/активиран/нещо да са омазали точно в нея версия. Ако се окаже първото или последното, ето ти гайда за ъпгрейд.

Ако не се намери решение за хардуера - ползвайте си Ubuntu-server

Ако не се намери решение за хардуера - ползвайте си Slackware  [_]3

Марийка е по-добрият във всичко Мъсял и все пак не е достатъчно добър Мъсял, доколкото развитието на Мъсял изкуствено беше прекратено откак е оракулска собственост, а това спира и Мария, защото тя може да пере с „Бонукс“, но се придържа към съвместимост.

И как изведнъж от флагмана на оракулите скочихме към Мара? Това е от совалка да се прехвърлим на едно от тези самолетчета дето с тях НАП снима именията на кметовете.

Хм, в интерес на истината MySQL 5.7 имаше доста кирии добавени вътре, и солидно количество performance отгоре спрямо 5.4 (трябваха ми едни неща от геометричните типове, та се налагаше да врънкам системния един месец, докато го убедих да направи ъпгрейда - проблема беше че въпросното приложение седеше на един от двата сървъра в офиса, на който вървяха още хиляда неща  ;D ). Така че не бих казал че е баш като да са го заебали, но най-много да държат едно определено количество девс да пишат нещо колкото да не е без хич, точно както опенсорс тима за видео драйверите на АМД.

Един колега DBA ми каза веднъж, че от "безплатните играчки" единствената която става за нещо по-сериозно е PostgreSQL. От 3 месеца го ползваме на работа, и с чиста съвест мога да кажа че е поне няколко нива нагоре по всички параграфи спрямо MySQL/MariaDB. Че по някои даже и от MSSQL.
Активен

I did a 'zcat vmlinuz > /dev/audio' and I think I heard God...

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
И от мен един глас за PostgreSQL - не искам да звучи пресилено, но когато мога да го използвам - го използвам. Т.е. всичко ново го правя с постгре-то, а всичко старо го мигрирам при първа възможност. Няма място за сравнение...
Активен