Автор Тема: Boot на debian 40r0  (Прочетена 2361 пъти)

lincha

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Boot на debian 40r0
« -: Apr 29, 2007, 02:16 »
Изтеглих powerpc на тази дистрибуция.Но не мога да го бутна как да го направя.Благодаря предварително.
Активен

MarineForce

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 367
    • Профил
Boot на debian 40r0
« Отговор #1 -: Apr 29, 2007, 03:12 »
Еми твоята машина powerpc ли е или е x86 ?
Активен

'If your reality begins with your dreams, your dreams will become your reality!'

lincha

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Boot на debian 40r0
« Отговор #2 -: Apr 29, 2007, 14:10 »
Да powerpc е.
Активен

metal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 414
    • Профил
Boot на debian 40r0
« Отговор #3 -: Apr 29, 2007, 15:35 »
Цитат (lincha @ Април 29 2007,15:10)
Да powerpc е.

без да съм виждал powerpc (и начините му на буутване) - iso-то като файл ли го записа или чрез burn from image?
Активен

Gentoo 2007.0 - 2.6.23-r3
Debian testing - 2.6.22-3

lincha

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Boot на debian 40r0
« Отговор #4 -: Apr 30, 2007, 20:27 »
Записах го както трябва.Теглих го 3пъти.След това пробвах и с vmware workstation и ми изписва че няма boot. В папката инстал има файлове боот но не ги разпознава.За първи път се занимавам с debian.И отскоро с линукс.Извинете ме за некомпетентноста ми,и моля помогнете.
Активен

metal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 414
    • Профил
Boot на debian 40r0
« Отговор #5 -: Apr 30, 2007, 22:29 »
Цитат (lincha @ Април 30 2007,21:27)
Записах го както трябва...

Без да се засягаш, но това не е отговор. Естествено, че според теб ще е както трябва, в противен случай нямаше да го направиш така, за това казвай какво си направил, а не давай оценки на собствените си действия, защото ако всичко беше както трябва, нямаше да питаш тук. Лошото е, че си с powerpc и трудно ще намериш друг комп да пробваш дали там ще буутва, но грешката едва ли е в Дебиан. Правил ли си друг път bootableCD-та, защото за друг проблем не се сещам. Провери ли md5 сумата на изтегления файл и контролната на сървъра (макар, че на мен лично никога не ми се е случвало да се различават, но все пак)?
Активен

Gentoo 2007.0 - 2.6.23-r3
Debian testing - 2.6.22-3

Mitaka

  • Гост
Boot на debian 40r0
« Отговор #6 -: May 01, 2007, 00:46 »
За powerpc и изобщо за всички компютри на Apple вариантите с които аз работя за избор на boot disk са два:

Или от System Preferences->Startup Disk избирам CD-то, или след като CD-to е поставено в устройството - рестарт, и задържаш "C".

Ако не е тайна, защо ти е притрябвало да махаш Mac OS-a и да слагаш Debian?
Едва ли ще работи както трябва на този компютър... виж, ако имаш PowerMac или нещо друго с Интел-ски процесор нещата стоят по друг начин, ама за powerpc просто няма смисъл.
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Boot на debian 40r0
« Отговор #7 -: May 01, 2007, 09:15 »
Цитат (lincha @ Април 30 2007,21:27)
Записах го както трябва.Теглих го 3пъти.След това пробвах и с vmware workstation и ми изписва че няма boot. В папката инстал има файлове боот но не ги разпознава.За първи път се занимавам с debian.И отскоро с линукс.Извинете ме за некомпетентноста ми,и моля помогнете.

При условие че vmware е за x86 архитектура как очакваш нещо за power да тръгне на нея. И каква е точно машината?
Активен

0x2B|~0x2B