Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 142355 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Големият проблем е,че голяма част от световните петролни запаси се
държат от диваци: Саудитска Арабия,Катар,Кувейт и т.н.
   И САЩисаните не правят нищо,за да намалят зависимостта
от горепосочените.
   А могат ...
« Последна редакция: Jan 16, 2019, 22:22 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Да, могат да нахлуят с войска. Те се се опитали да им вземат петрола преди доста време, но арабите са се усетили навреме, какво имат в ръцете си. А сащисаните не са толкова зависими. Имат собствени източници, но не ги ползват толкова. Предпочитат да купуват. А и откакто нападнаха Ирак не са спрели да воюват. Много петрол харчат.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Цитат
На кой изобщо му пука за бъдещето? Важно е днес. Всичко е ясно.

на теб със сигурност би трябвало да ти пука

Има нещо, на което му казват ирония. Макар, че това е поредния въпрос, който има две страни.  Другата страна е, че например на християните им се повелява да не мислят за бъдещето, за което има грижа някой друг. Кой е този друг зависи от това, в какво вярваш.

Християнина е на света, за да осъвършенства себе си, а не да оправя света. В този смисъл той е ученик. Но пък с всяко постижение да направиш себе си малко по-напред в божествения път, това неминуемо прави света малко по-добро място. За всеки случай това няма как лесно да бъде забелязано. На света съществува прекалено много зло. Философска тема.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Това от което искат американците е петрола и да   им налеят от тяхната "демокрация".

Демокрацията винаги е за предпочитане пред всичко друго, което е било до сега. И това е така въпреки всичко, което си изредил след това изречение.

Благата винаги са стигали в най-малка степен до бедните. Затова се наричат бедни. В този смисъл за бедните е все едно дали са във времената преди Чавес или в днешното мъдесто. Само по чависко имаха много блед лъч надежда.

Ще си останат бедни, но поне ще имат демокрация.

Макар, че това има обратна страна. Досегашните опити на САЩ да докарат демокрация силово се срутиха много зле. След тяхната намеса дойдоха дори по-лоши режими от предишните. Май наистина света не навсякъде е узрял за демокрация, щом я отхвърля.

А както е видно и у нас не всички я искат. Макар, че това означава диктатура. Колко ще са щастливи тогава?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Е да де, ама кажи-речи единствения клиент на Венецуела е САЩ. И когато САЩ реши, че не те харесва, намира начин да купува все по-малко от теб. А няма кой друг да купи в точно онзи регион. И ти фалираш.
Ако имаш петрол, няма как да нямаш и пазар за него. Имаше кой да купува петрола на ИДИЛ, нали?
А и въпросът не е вече толкова в петрола. По-важният аспект е, че ако една държава е достатъчно богата - независимо по каква причина - не взима и заеми. Т.е. може да избяга от влиянието на МВФ и така империалистите имат съвсем малко възможности да я натискат, та да им играе по свирката. Почти всяка една държава, която е независима в този смисъл е мишена.

То може и да иска друг да купува, но САЩ няма да го позволят. ЮА е задния двор на САЩ. Там друг не може да се разпорежда. Затова мъдестия е трън.

На ИДИЛ петрола го купуваше Турция. Турция беше съюзник на САЩ (на думи все още е). Турция и САЩ подкрепяха ИДИЛ, защото макар да имаха различни намерения, имаха общ враг. На това му казват ситуационно сътрудничество. Видя се, че, когато спря да дава плодове, то беше изоставено.

=*=

Богатството не е нещо сигурно. Знаеш ли, колко лесно се организира криза? Дори без криза, нещата винаги могат да се стекат зле за теб. Тъй, че това, че днес имаш нещо, изобщо не е гаранция за бъдещето.

Но въпреки това е все още рано да говорим за една империя. САЩ са най-силни с много обиколки пред останалите, но това също не е гаранция, че ще са крайния победител. Както и да е. Ще минат много векове до тоя момент. Няма да доживеем да видим, кой е бил прав.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
   Големият проблем е,че голяма част от световните петролни запаси се
държат от диваци: Саудитска Арабия,Катар,Кувейт и т.н.
   И САЩисаните не правят нищо,за да намалят зависимостта
от горепосочените.
   А могат ...

А дали могат? Преди малко писах как, след тяхната намеса обикновено настъпва пълен хаос и идват още по-големи диваци. Дори вече доста ясно се чуват гласове да бъде оставен света намира и да се занимават със себе си. В момента тези гласове си имат президент. Защо си мислиш, че САЩ не могат да се разочароват?

Аз затова харесвам либералната идеология (което не е едно и също с неолибералната). Там се казва така. Научи го. Дай му знание. Дай му достъп. Ако разбере, то той сам ще избере пътя на демокрацията. Не му я подарявай, защото няма да я оцени. Ако няма осъзнат избор, няма истински успех.

От друга страна на САЩ тези режими са им удобни. Когато имаш пълна диктатура, имаш ясни правила и много предвидим партньор. А това е нещо много важно в бизнеса.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

console

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 243
    • Профил
    • WWW
@go_fire - Първо за да имаш някъде демокрация трябва да имаш предпоставки за нея. В България примерно няма предпоставки за демокрация нищо че от телевизора ти говорат как народа бил избрал. Ако изборите решаваха нещо одавна да ги бяха забранили.

За да имаш демокрация ти трябва голяма каста от мислещи същества които да не разчитат на държавата да им оправя положението.Трябват ти иноватори ,трябва ти конкуренция държавата единствено трябва да ти служи като гарант че ако искаш да постигнеш нещо никой няма да те спира. Тука какво е положението уж е свободна пазарна икономика ама колко да е свободна? Основните сектори са монополизирани, за да се допусне друг играч трябва да отговаря на роднинските условия,а ако не отговаряш на тях рано или късно бизнеса ще ти бъде взет или ще бъдеш рекетиран по някакъв начин от самата държава.

Така че демокрацията е хубаво нещо но за нея трябва и труд, а не просто лозунги.
Активен

“Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail Better.”

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Да допълня към казаното от @конзол, в момента демокрацията е само един лозунг, изпразнен от съдържание (нещо като фалшиво знаме което се размахва).

И пак се връщаме на това да приемеш говоренето само като информация (потенциална истина/лъжа или нещо по средата) и да гледаш какво реално се върши, ако е обратно на говоренето явно те лъжат !

"Социалистическия експеримент" започва и е организиран от Западна Европа (основно Англия), знае се за влака с който е превозен Ленин от Германия, за парите с които е финансирана революцията, имаше и нещо за Троцки (май че е освободен за да може да се включи).
Голямата грешка на руския император (Николай) е че не е послушал призивите на двама интелектуалци - Лев Толстой и философа Соловьов - те са му писали да не убива атентаторите (убили баща му), но той не ги послушва и ги обесват. Това служи по-късно да го обявят са тиранин, злодей и т.н. и народа да го намрази.
Допълнително че се е противопоставил на плана да се създаде Руска емисионна банка и историята със златото на Русия ...

Този "експеримент" целенасочено се организира в страните от Източна Европа (без да засяга Западна и Средна Европа).
Експеримента започва "да се приключва" около 1981-82 г., с идването на Горбачов и съвместните действия на Англия/САЩ и Ватикана - началото е в Полша, Лех Валенса и "Солидарност".
Със силната и явна подкрепа на католическата църква/Ватикана и всестранно съдействие на САЩ и Англия по различни линии и средства (Средна европа по-скоро им приглася отколкото да е самия организатор и инициатор, както е и сега в почти всички наистина важни неща). Brexit също едва ли е нещо случайно точно в този момент !

В момента е в ход (реално) нова фаза на "световното управление", ерата на глобалната доминация (плутокрация = пари + власт).
И това съвсем видимо започва пак в бившите страни от Източна Европа - безспорни са тенденциите към авторитаризъм и някакъв вид диктатури (Полша, Унгария, Чехия, Румъния, България, Сърбия, Македония ...)
Обхвата на този план вече е цялата планета, като към различните страни и региони се подхожда по различен начин (според техните особености и с използване на различни средства - финанси, скрито финансиране на 5-та колона за постигане на дадени цели, военна сила където е възможно и необходимо, системна дезинформация и т.н.)
Съществува една карта на света, публикувана 1990 г. където е показна някакъв вид "крайна цел" на този етап. Има и други материали.

Тук се опитвам да покажа с факти това за което става дума в темата (световното правителство, според мен е по-точно: световното управление).

Могат да се кажат/покажат още много неща, но засега мисля да приключа.

PS: добра художествена илюстрация е трилогията (и филмите-4) за "Игрите на глада"/"Hunger games:Mockingjay", Сюзън Колинс - филмите са много добри поне според мен !
« Последна редакция: Jan 18, 2019, 13:10 от ray »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
В днешния свят много неща са фалшиви. Това не означава да спрем да опитваме да се усъвършенстваме. Ако го направим, прогреса просто спира. А това означава регрес.

Днешния ден е по-хубав от вчерашния. Той е по-хубав от оняденшния. Всеки следващ ще продължава да е по-добър, докато ние продължаваме да се опитваме. И това е въпреки всички настоящи кривини. И те са по-малко от преди.

А относно мрънкането, че имало някакви беди (че даже и световно спускани, че дори от САЩ), трябва да се каже нещо. Всяко зло е безсилно, ако не му съдействаме. Нещо, каквото и да било (добро или зло), може да стане единствено с нашата подкрепа. На всеки един поотделно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

console

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 243
    • Профил
    • WWW
В днешния свят много неща са фалшиви. Това не означава да спрем да опитваме да се усъвършенстваме. Ако го направим, прогреса просто спира. А това означава регрес.

Е че то ние сме в регрес от 30 години, и на всичкото отгоре му се кефим. Ние не правим абсолютно никакво усилие за развитие защото просто не искаме. Това ни е заложено исторически. Ние сме народ поробван два пъти и оцелял и при двата случая. Сега обаче механизмите са други и май от третия път ще успеят да ни затрият. Ние просто си се топим като народ и ми се струва че е необратима ситуацията. Ние не можем да си извоюваме бъдещето в момента просто защото не искаме.

Виж аз не съм фен на социализма или на комунизма аз съм против това хората да са равни просто защото когато можеш повече трябва да получаваш повече, но не съм и сляп за да видя какво направи едната система за 30 години и какво направи другата за същото време.Дори съм готов да се обзаложа че постигнатото от социализма в България и след 100 години няма да бъде достигнато от сегашната система.

Аз съм фен на капитализма в класическия му вид, индустриялния капитализъм. Това което в момента Тръмп се опитва да спаси.Са вярно това е малко по сурова система, защото там оцеляват само тези които могат, но това гарантира прогрес не само на даден народ но и на човечеството като цяло.
« Последна редакция: Jan 19, 2019, 10:20 от console »
Активен

“Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail Better.”

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   За съжаление наистина нивото пада,вкл. и в образованието,имам
познати учители,които споделят за ширеща се неграмотност,и от година
на година положението става все по-зле.
   Трябва да се направи нещо,но това е практически невъзможно при
сегашните управляващи ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
*Първо да припомня, че това са теми за чешане на езици. Те не ангажират никого и не са с цел да обиждат някой.*


Е че то ние сме в регрес от 30 години, и на всичкото отгоре му се кефим. Ние не правим абсолютно никакво усилие за развитие защото просто не искаме.

Абсолютно не съм съгласен. Но може и да се съглася. Това зависи от това, какво разбираш под регрес. В следващите цитати от теб ще се опитам да позная, преди да си уточнил.

Засега приемам, че съм несъгласен. Защо? Защото социализма сам по себе си беше регрес. Беше регрес спрямо западното общество. Не беше регрес спрямо това преди него. Спрямо него беше голям прогрес.

Човека от изтока нямаше свобода. Човека от запада имаше. Лошото е, че днешния западен човек върви към източния от тогава.

На материално равнище беше същото. Изтока боравеше с по-стара технология и изоставаше постоянно. Може да сравниш Лада 7 с Golf 1. Това са съпоставими по клас коли. Телевизор Велико Търново и Sony Trinitron просто няма да ти го причинявам.

И това беше на всяка крачка. Аз все още живея в панелен блок. Такива днес се строят само в Китай (вярно небостъргачи). А дори тогава не се строяха на запад.

Това ни е заложено исторически. Ние сме народ поробван два пъти и оцелял и при двата случая. Сега обаче механизмите са други и май от третия път ще успеят да ни затрият.

Не ни е заложено. С нас не се е случвало нищо по-различно от това, което се е случвало с много други народи. В историята навсякъде има епизоди на голям напредък, последван от голям спад.

Ние просто си се топим като народ и ми се струва че е необратима ситуацията. Ние не можем да си извоюваме бъдещето в момента просто защото не искаме.

Не се топим. В смисъл не измираме. Просто емигрираме. Това също не е нещо нито ново за света, нито за нашата история. През последните две хиляди години ни се случва постоянно, а сме още тук. Разселването не е повод за тревога. Поводи са други неща.

Виж аз не съм фен на социализма или на комунизма аз съм против това хората да са равни просто защото когато можеш повече трябва да получаваш повече, но не съм и сляп за да видя какво направи едната система за 30 години и какво направи другата за същото време.Дори съм готов да се обзаложа че постигнатото от социализма в България и след 100 години няма да бъде достигнато от сегашната система.

Какво разбираш под постижения на социализма, също следва да уточниш. За мен например тежката индустрия не е постижение, а екологична катастрофа. Тя продължава и до днес. Тиквони може да си е колкото иска мафиот. Може да е окрал толкова милиарди, колкото не може да преброи. Може да е убил повече хора от всеки друг. Но той не може да е виновен и за това.

Научните ни постижения също се оказаха балон. Остатъците от тази наука днес са единственото жизнеспособно, което е било. Твърде малко. Някой тия дни спомена космически храни. Могат да се кажат още няколко и това е.

Образованието е голяма мъка. Ако желаеш да откриеш нова тема за това, с радост ще се включа в нея. Там има много за казване и преди, и днес.

Но най-важното оставям за накрая. Каквото и да е постигнал социализма, то е било възможно, защото ние бяхме колониална държава. Нашата колония се казва СССР. Той не беше само наша колония. Беше колония на всички страни от СИВ. Така работеше СИВ. И при това положение, каквото и да кажем, че е постигнато: малко е.

Аз съм фен на капитализма в класическия му вид, индустриялния капитализъм. Това което в момента Тръмп се опитва да спаси.Са вярно това е малко по сурова система, защото там оцеляват само тези които могат, но това гарантира прогрес не само на даден народ но и на човечеството като цяло.

Аз пък изобщо не съм му почитател и няма да стана. Този капитализъм роди класовата борба. Заради този капитализъм бяха убити невероятно много хора. Този капитализъм не беше хищнически, не беше дори паразитен. Беше сатанински.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Говорите за политическиия строй/система? Или говорите за условията за живот и възможностите пред отделния човек.?
Двете са съвсем различни неща. Добри условия за живот може да има при всяка система. Или пък лоши. Всичо това е игра на думи. Нали уж сме демокрация и има върховенство на закона. Признаха го дори от ЕС, след като смъкнаха мониторинга. Но и те, и ние знаем, че не е така. Ако недоволствш от живота тук, ти казват, че е демокрация, че си свободен да се развиваш или да отидеш другаде. Да, но ако решиш да се развиваш, тогава разбираш, какво означава демокрация тук. Ако отидеш другаде, разбираш, че демокрацията може да означава и съвсем друго. Впрочем и при двете "демокрации" хората нямат избор за какво да се харчат парите им. Не мисля, че англичаните например ще се съгласят повече от шестдесет милиарда паунда да се харчат за войни и въоръжение. Както и американците. Само със парите за войната в залива може да се ликвидират сърдечносъдовите заболявания. Разбира се, точно за тези е нужно време.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

console

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 243
    • Профил
    • WWW
@go_file ти направо ми направи дисекция на изказването  ;D

Аз ще бъде малко по кратък.

44-та година България е с над 70% селско население. Идват комунистите начело на държавата и за около 25-30 години я прават урбанизирана градска държава по съветски образец (това е повече от ясно).Ако не се лъжа я класират някъде между 30-35 икономика в света.

Ето това е прогрес и развитие. Да вярно постигат го с големи жертви на всякакво ниво но го прават целта е постигната.Работата е свършена.

Относно каква индустрия е имала България била тя тежка или някаква друга ми се иска да те попитам а каква индустрия има сега, и можеш ли да посочиш развита западна държава без тежка индустрия? Аз не се сещам за такава.

А това дали ще те манипулират през телевизор велико търново или през Panasonic няма абсолютно никакво значение. И двете ти предават една и съща информация  ;D

Но ти посочваш много правилно основния проблем на социализма и това че той не обръща внимание на нормалното човешко същество и неговите персонални нужди. Това разби социализма като система а не САЩ.

При социализма е нещот от сорта на "Get it done no matter what". Имаш задача и трябва да я направиш без значение какви жертви ще дадеш.

Междо другото Демократическата партия в САЩ са социалисти до мозъка на костите и дори искат да прокарат идеята за равенство между хората там но разбира се срещат голяма съпротива както се вижда.

А регрес е да вземеш една развита индустриялна държава и вместо да продължиш да я развиваш я разрушаваш като правиш някой хора милионери а милиони ги изхвърляш на улицата и ги правиш емигранти. Ето това е регрес.
« Последна редакция: Jan 20, 2019, 08:42 от console »
Активен

“Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail Better.”

GermanecaBG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: openSUSE Tumbleweed
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Тайни общества ще съществуват винаги. Това е съвсем нормално. Когато група от хора, които имат сходно ниво на интелекта, разума и знанията дори да се намират на другия край на света те си общуват на непонятен за другите език. Никой на сила не ги кара да се сдружават, а това е един нормален процес. Ето пример е този форум. Има хора, които не знаят и не предполагат, че съществува този форум и това какво обсъждаме. Значи ние сме тайно общество. Още от древността хората са се здружавали на гилдии и сега продължава по този начин. Вземете за пример полицайте. Случвало ми се е да попадам в компания на полицаи при организирани банкети в хотели. Тези хора просто си имат техен общ живот и ги вълнуват неща различни примерно от някой предприемач. Сигурен съм, че съществуват хора с неверятни за нас умствени способности, които разсъждават по коренно различен начин от 99% от хората населяващи планетата. И друго нещо. Да вземем атомната бомба. Това е запас от могъщество управляван от шепа хора. Представете си само ако всяка държава по света притежаваше атомни бомби. Нали някой ненормален Диктатор ще му хрумне да я хвърли по съседите си защото са му противни. По същия начин където, живеем не всички сме в добри съседски отношения и ако имаме някаква по-голяма власт не ни ли се е искало да ги разкараме, Ето за това трябва да има и има такива общества за наше добро.
Не бях много подробен, но мисля, че това е достатъчно.  [_]3
« Последна редакция: Jan 20, 2019, 12:19 от GermanecaBG »
Активен

Равноправие по възможности и йерархия по резултати.
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 70   Нагоре
« назад напред »