Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 99211 пъти)

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
   Лека корекция - човешкото око е най-чувствително към дължина на
вълната 555 nm - жълтозелено.
   По принцип,да,трябва подбора на цветове да е такъв,че
очите да се уморяват най-малко.


Браво, това трябва да се изследва. Аз понякога жълто - зелено слагах.

Е - го в на -


« Последна редакция: Jan 29, 2023, 10:52 от ЗибелтБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
от зелените букви на черен фон има и по хубава тема.

такава беше темата в турбо паскал за дос. циана е като това небесното синьото тук в линукс бг.




защо зеленото не е най добрия избор - ами защото е само един цвят и следователно има по малка яркост.


Резедата в природата е мехлем за очите, ама за екраните има синьо, и не е добре
циан на черен, и всякакъв фон.
Трябва да се изследва разбира се, но няма логика цианът да е добре поради синьото.

Е - го - в на -




Еми явно не е оптимално, ама го сравнявайте на еднаква яркост. Синьото е@ва.
« Последна редакция: Jan 29, 2023, 12:07 от ЗибелтБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Това последното не ми харесва.

Аз предпочитам по-топли тонове и бих сложил оранжево върху кафяво наприемр. Или жълто върху кафяво. Действа и успокояващо  или поне при мен.

Но общия принцип е да няма такъв контарст между цветовете. В тази връзка, в интернет има цели палитри от цветови комбинации създадени заради всичко това с много добре пасващи си цветове.

Да допълня, ако сте обръщали внимание, как сте се чувствали есенно време, ако гледате дървета или горски масиви с вече пожълтели листа. Покоят, който носят, като ги гледаш.
« Последна редакция: Jan 29, 2023, 13:34 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Ми да, по вкус, и по цвет.....
Важното е да има възможност всеки да си слага каквото си иска, и защо  да не го сменя - например според сезона, или мацката, или моментното настроение.

За мен догмата с контрастите не е вярна. Опита ми казва, че е пълен провал.
Когато си на абсолютно черен фон още повече намаляваш интензитета на текста - защо трябва да се облъчваш и с фон - догмата не е вярна.

За мен led дисплеите точно и за това са смотани.

Между другото в https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xodo.pdf.reader
Има такава възможност, чете и редактира микробози.

Това е зелен диод, на 3.4 волта, свързан през резистор за 20 милиампера ток през диода. Кабела е от стар срязан USB, за диода е запоен - допълнително да го охлажда, и фиксиран със изолираща лента за основния  двоен едножилен кабел - да удържа диода в направление в пространството. Пружинките са от някви момичешки флинтифлюшки от Лидел. Стои на рамото ми, и го насочвам към голяма площ от страницата.


Внимание - тая измишльотина не изморява в пъти очите от лампа с нажежаема жичка. За луминофорни led с Ra - 97% да не говорим, за ширпотребата да не обсъждаме. 8 месеца така чета нощем. Е, не всяка нощ.
Тоест - всичките теории, и цялата "наука" отиват в кошчето за боклука.
Милиарди хора са неграмотни. Изследвал съм и с rgb светодиодна лампа.
Един приятел ми даде мощен rgb светодиод 3.6 волта, 700 милиампера, да видим каква лампа ще спретна. Но без шибаните контролери. Муза чакам.

Допълнителният извод е, че чистият led не разкапва очите, за разлика от луминофорните такива. Милиарди хора са неграмотни.
"Учен", като ви каже нещо - по - скоро ви лъже!!!
Той Тесла се е изпокарал със всичките дъртофелници, та кой съм аз....
Това учените са абсолютно точно, като свещенниците - едни и същи догми си ломотят, накои, от които вярни, обаче.
За всичко лъжат, бе - как няма нито една област, в която да не лъжат.

Така манипулират простолюдието.

Те хората си  казват - ние съвременните хора сме нерелигиозни - нерелигиозни сте - ама друг път - религиозни сте пък - на.

Ооо, какво остава за политиката...




Намерих и професионален зелен светофилтър да сравня лампа с нажежаема жичка през зелен светофилтър със зелен светодиод.
Чакам, да ми дойде музата.
« Последна редакция: Jan 29, 2023, 17:34 от ЗибелтБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Ще ни кажеш. За кропната и орязана картинка предполагам че го правят и търсят.

Но за картинка в картинката, а и ако е завътряна (не под 90,180,270) а под произволен ъгъл - не мисля че ще дадът свободен достъп на простолюдието до това. Но има такива алгоритми и са много мощни.

Свалих картинка от нета, изрязах около 1/4 от нея произволно с KolourPaint и запаметих изрязаната част като нова картинка с ново име, единствено оставих разширението .jpg същото. tineye.com намери оригинала, от който е изрязана картинката, посочи два адреса, където е публикувана голямата картинка (единият е от който аз свалих първоначалната картинка, преди да я изрежа). Значи намира и по фрагменти. Не съм си играл да въртя изрязаното под ъгли.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
при белите светодиоди (и лед лампи) има още един параметър CRI color rendering index. това е нещо като равномерост на спектъра.
светодиод с калпав CRI <80 свети отвратително и дразни очите.

обаче бял качествен светодиод с CRI 95% и с цветова температура 4000K(посредата между синкаво и червеникакво)  а и с дифузор отпред дава много хубава и приятна светлина. зеленото по листата на растенията ги виждаш ярко чисто зелено, червеното си е червено а не кафениково, синьото си е синьо.

твърдя че такъв светодиод/лампа дава много по качествена светлина от луминсцентните лампи и от нажежаемите. те пък нажежаемите имат друг голям недостатък - не могът да докарат 4000К бяла светлина... най често е червеникаква.


дифузорите също са много важни. светлината става много мека и разпръсната. не случайно професионалните фотографи ги ползват... всички сме ги виждали едни бели чадъри и опънати бели "чаршафи"
« Последна редакция: Jan 29, 2023, 18:51 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
А нещо по темата - кой кого кога къде натворил, ще дадете ли?

Мои виждания по темата - странна война, наистина (ВСЯКА ВОЙНА Е ГАДНА). Все си мисля, че "он" че пуца с атомно ако вървят нещата "на зле" (а те така се завъртяха). ЗАЩО ЛИ - всичко, от започването, та до сега - НЕ ТРЯБВАШЕ НЕ ДА СЕ СЛУЧВАТ„ А ДАЖЕ И ДА НЕ МУ ХРУМВАТ НА НЯКОГО, но ....

В добавка - бях много зарибен по шахмата (руски термин) и естествено, къде да откриеш литература по въпроса - в руската книжарница. Та, не знаех толкова руски, но го научих, щом исках да науча нещо (не, шах-клубове и т.н. не вървят, аз съм си аз, самоучителят е най-добрият учител, така и с Линукса, де). И, не помня кой, но даваше пример как се "измисля" следващия ход в партията - анализираш, анализираш и ... "забиеш" некъв ход който най-малко си анализирал, щото немаш време.... и следват аплодисментите от публиката, щото точно така се случва (на непрофесионално ниво)... И, приложено към реалността - "кой варди вардяните", дето "спъват" атомний удар негде? Кой знае къв е тоя путинкой, кво става с него, кой  може го спря, и може ли.... (дано е така)?

П.П. И имаме "орки" и други епитети... Та тези орки мислят ли нормално, А, колко далеч са от нормалното рационално разумно мислене, вменявате им нормалност, НО - ИМА ЛИ ГО?!?!  :) Всеки нормален ("НОРМАЛЕН" ли казахте?) човек ще реагира еди-как-си... НО след като ТОЙ не е от нормалните - КВО ПРАВИМ?!   (Де беше това, нейде от новините съм го видял, с изкупуването на неква йод от аптеките, в началото на войната. Но едва ли ще помогне. Дългосрочно, де.)
« Последна редакция: Jan 29, 2023, 20:50 от malin1 »
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
при белите светодиоди (и лед лампи) има още един параметър CRI color rendering index. това е нещо като равномерост на спектъра.
светодиод с калпав CRI <80 свети отвратително и дразни очите.

обаче бял качествен светодиод с CRI 95% и с цветова температура 4000K(посредата между синкаво и червеникакво)  а и с дифузор отпред дава много хубава и приятна светлина. зеленото по листата на растенията ги виждаш ярко чисто зелено, червеното си е червено а не кафениково, синьото си е синьо.

твърдя че такъв светодиод/лампа дава много по качествена светлина от луминсцентните лампи и от нажежаемите. те пък нажежаемите имат друг голям недостатък - не могът да докарат 4000К бяла светлина... най често е червеникаква.


дифузорите също са много важни. светлината става много мека и разпръсната. не случайно професионалните фотографи ги ползват... всички сме ги виждали едни бели чадъри и опънати бели "чаршафи"
[/quote

CRI = Ra
Аз пък твърдя, че с Ra 97% са по - добри, и пак дразнят очите. Просто народа е загубил ориентация с тия екрани, и диоди навсякъде. Жичката е по комфортна. Доста хора го потвърждават. Отдавна има схеми с плавен пуск, дето удължават живота на жичката. Аз съм наслагал в къщи от преди 20 години халогенни автомобилни лампи с захранване на 11.5 волта - изпилил съм чернилката. Съвсем забравих, коя кога съм сменял. От 5 години наслагах с Ra 95 - 97 - провалиха се като алтернатива - явно халогените не дразнят, и са по - комфортни. Да, за тоалетната, и коридора са добри. Не оправдаха надеждите. На едно тъмно място, дето мия чиниите мисля да върна халогенката, ама ме мързи. В стаите имам и от двата вида, и пак пускам жичката. Светът върви към прогрес друг път.
« Последна редакция: Jan 30, 2023, 02:11 от ЗибелтБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
А нещо по темата - кой кого кога къде натворил, ще дадете ли?

Нарочно отвличам темата, щото е много тежка, и така по - добре се анализира - като се отстраниме някак си.

Еми хората гледат за Лека нощ деца 

Авторский канал "Саня во Флориде"
Аналитика, обзоры и сводки.

https://t.me/sanya_florida
Алтернативите не са много.
Какво става добре казва Стрелков

Это официальный канал Игоря Стрелкова

Другие ресурсы:
https://t.me/iistrelkov
https://t.me/strelkov_vk
https://vk.com/iistrelkov
https://bastyon.com/igor_strelkov
https://www.brighteon.com/channels/igorstrelkov
https://www.tiktok.com/@strelkov_ii
https://t.me/strelkovii

https://www.brighteon.com/c73de61e-b1c8-4154-81f2-1ac2904190ce

Катасонов -
https://svpressa.ru/economy/article/247511/?ysclid=ldhl8yud6r417825522

https://youtu.be/4DojEuBl000

Пропагандата в медиите е за идиоти - орки, не знам кви си...

Анализите са му и за западният капитализъм на икономическо ниво

https://stalingrad.life/

Западните анализи по принцип в най добрият случай вървят след руските, другото е буламач, нищо, че Западът командва Путин като куче на каишка

По написаното се вижда, че търсиш истината, но нямаш информация.

Аз допускам тактически ядрени удари - вече имаше по Сърбия. Не изключвам, и ограничени стратегически - украинските и руски баровци ще се излежават дружно на някой остров от другата страна на планетата с американските баровци.
А ще тегли капиталистическият европейски роб.
Всичко това, защото тъпите руснаци не щат още да върнат Сталинския СССР.
Ужасът ще продължава, докато им дойде акъла в главата, а не като сега 10 -15% - не знам точно.
И да, западният човек в повечето случай е зомби, и не знае нищо за Сталин. Някои възрастни западняци знаят, и ценят. Някъв площад в щатите се казвал Сталинград. Цяла Европа е осеяна с площади, и улици с името на Сталин.

Как се дава "Свободно" на западните лидери начело със САЩ:

https://www.youtube.com/watch?v=0MKycNoO0eM

А не, като Путкин - покорно да превежда във федералният резерв на САЩ.

Разбираш, ли какъв идиотизъм са всичките приказки за орки, Путин, и т.н.??
Обаче човечеството не знае историята, защото е зомбирано. Ще я научи, ако трябва на ядрена цена.
И на ядрена цена ще разбере, че комунизмът е безалтернативен. Ама не както беше - разни мурдари да  се правят на комунисти, а да имат фирми със западняците още от едно време. Комюнитито е купон за доброто на всички. А не, всеки да си живее за собствения си капиталистически гъз, какъвто е принципа на капитализма.
Злините ще продължават, докато човечечтвото се научи.
Тия, руснаците, и украинците вместо с военните дрехи да отидат в гората, да запалят един огън, и да раздуват за есетри, и глигани - се избиват. Това на лайняният капитализъм плодовете.

Щото много важно било всеки да има западна тачка, и т.н. Е, като искат всички западни тачки - война.
Добре си бяха с москвичите, и запорожците, и девочките.

Е сега ни тачки, ни девочки - падат 150 милиметрови - летят крайници - щото много яко било със Запада, или с Путин. Вместо да разтрелят Пороховия, Зеления, и хунтата, и същото от другата страна. Имаха 30 години. Ама робът си е роб.
Гражданската война е въпрос на време.
И като думне там капитализмът, и тук ще думне, и готово.

Силно видео:

https://youtu.be/d8FEej9h0dE
« Последна редакция: Jan 30, 2023, 15:44 от ЗибелтБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
понеже споменахте Гиркин...

https://www.youtube.com/watch?v=XnIP2yeN6QM
Путин против Гиркина - а вие на кого ще заложите?

Удар по иранским военным объектам | Публичная драка за власть между российскими фашистами

П.П. какво е за теб раят?
« Последна редакция: Jan 30, 2023, 09:21 от remotexx »
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
понеже споменахте Гиркин...

https://www.youtube.com/watch?v=XnIP2yeN6QM
Путин против Гиркина - а вие на кого ще заложите?

Удар по иранским военным объектам | Публичная драка за власть между российскими фашистами

П.П. какво е за теб раят?

Не харесвам много Гиркин, защото е монархист.
Обаче им изкарва всичките капиталистически лайна на сегашната власт в Русия, и казва, какво трябва да се прави.
И взе Крим - който е РУСКИ, и насра укровермахта, щото той беше МОЗЪКЪТ в 2014!!!
Вземането на Крим влиза във всички военни учебници!!!
Умрел ти е Гиркин да стреля по граждански самолети!!!

Ма нормално, цялата пропаганда е куку!!!

Е, и аз бях идиот - направих си експеримент да гласувам за царя, а преди това за СДС.

Л - няма да гледам, да си губя времето. Имам глава на рамене


Украинците са станали боклуци!!!
Долу Украйна!!!
- Украйна е само таран - за унищожение на Русия, след това на самата нея, и след това на България.

Долу Украйна!!!
Долу фашисткия режим на Порошенко - Зеленски!!!
Да живее Русия, и България!!!
Украйна - само, като част на Русия, или СССР!!!




https://www.youtube.com/watch?v=lfXD14AvZcc
« Последна редакция: Feb 16, 2023, 00:07 от ЗибелтБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Зевсе, недей така с лични нападки, грозно е.
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Зевсе, недей така с лични нападки, грозно е.

За което съжалявам, обаче ми писна от идиотизми. Да е жив, и здрав, и умен, и всичко най хубаво за него, и семейството му, и да живее 150 години!
« Последна редакция: Jan 30, 2023, 23:14 от ЗибелтБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Зевсе, недей така с лични нападки, грозно е.

За което съжалявам, обаче ми писна от идиотизми. Да е жив, и здрав, и умен, и всичко най хубаво за него, и семейството му, и да живее 150 години!
Не е идиотизъм.
Първо, хората, които си правят труда да обясняват, са малко. Още по-малко са тези, които могат да обяснят така, че да ги разбереш. Затова и не си правят труда. Или просто защото писането в интернет на повече от пет реда е трудоемка работа. Аз пиша бързо например, но почти всички около мен са много зле в това отношение. Накарай такива да седнат и да напишат нещо повече и виж как ще те изгледат.

Второто е, че за да седне някой да ти обяснява нещо, трябва да види разлика в гледните ви точки. Да я усети каква и в какво е. Иначе дори не би могъл да формулира нещо за старт на разговор, ако решим, че иска такъв.

Третото е, че за много хора самолюбието и достойнството са много нагоре в списъка на личностната им характеристика. Себеоценката и запазването ѝ пред останалите е изключително важно и дори когато виждат, че си прав за нещо или че не могат в момента да те оборят с нищо, че може би мненито им е грешно, те не могат и не желаят да признаят това. Защото си мислят, че в днешния свят, да се съгласиш с някого, с когото преди това си спорил и сте имали противоположни становища, е признак и проява на слабост. Много малко хора биха го допуснали и това е дори вече и подсъзнателна реакция у много народ. Пред себе си дори не признават. А дори и отказват да видят, чуят, разберат, само усетят ли, че може някъде да бъркат и това да ги постави в "неудобно" положение и да трябва да признават, че отсрещната страна може би има право. Донякъде  :D

Четвърто, твоята реакция само ще накара човека отсреща да заеме отбранителна позиция, а това не води никога до нищо, освен до насилие, ако спорът продължи достатъчно дълго по такъв начин. Което също рядко води до положителни резултати. Само в специални случаи.

Пето, такова изказване се събира в две думички които горе-долу са в смисъл "майната ти" и с последното ти изказване, че ти писнало от такива, на практика казваш, че няма да се занимаваш с  "идиоти", както ти се изплъзна.  ( Че повечето хора са идиоти, съм се убедил лично, но това е съвсем отделен въпрос. ). По този начин тотално елиминираш каквато и да е възможност за бъдещ диалог и каквото и да кажеш вече, няма да те слушат. Достойнство... Тук вече и пред очите им да се случва това, за което им говориш, те ще го отричат. Пред теб.

Шесто... Шестото е вече повече от морална гледна точка, но има и практическа страна. Никога не нападаш директно хората. Никога. Можеш да оборваш мнението им, приказките им, дайствията им, но човека - не. Защото направиш ли го, вече става лично. Стане ли лично, както казах и по нагоре, никакви аргументи, никакви доводи, никакви доказателства нищо няма да ти спечели спора или дискусията, или каквото ще да е там. Няма начин. Вече е лично и човека има да ти връща и ще ти го върне, ако може. Дори пасивно, като просто не говори с теб, игнорира те и само ще каже "Тоя ли, бе!". На практика, ти храниш в момента лошя вълк и той става по-силен. От това полза няма никой, а само се изостря противопоставянето или най-малко позицията му се вкаменява и не можеш и с хидравличен чук да я разбиеш. Щях да кажа нещо за уважение, обаче в последните години съм на принципа, че на никого не дължа повече уважение от елементарното като към друго човешко същество. За нещо повече от това, ще трябва да си го спечели.

Та общо взето, озъбването предизвиква озъбване.

Знаеш ли, как се печели в такъв спор? Спираш, като видиш, че почвате да се повтаряте и че на никъде не върви, прегръщаш другия през рамото и го водиш, да го черпиш една бира. След това ще имаш нещо като приятел, а може би и приятел. След това, ако той греши в миналия ви спор, сам ще ти го каже. Ако има съмнения поне, ще го подхване отново, но вече ще те слуша, като му говориш. Но поне ще имаш другар.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Не е идиотизъм.
Първо, хората, които си правят труда да обясняват, са малко. Още по-малко са тези, които могат да обяснят така, че да ги разбереш. Затова и не си правят труда.....


Благодаря, наистина си мъдър.

Някой път трябва да се нарушават правилата, за да се постигне огън, в който да изгори лошотията. Но трябва да има подсъзнателен контрол, че желаеш само доброто на този, на когото опонираш.
В случая - еди кой си бил ....а огледалния зеленясалия, той пък правоверен, и много свестен (банално е ясно, че е боклук)...

От такива хора, нищо не се научава, само се вижда регулярно зацапване на пейзажа.
На този принцип работи ютюб - ти там и най гениалното нещо да публикуваш - то изчезва в морето от безкрайно много тъпи публикации. Това е отработена схема, за унищожаване на културата. Това е структората на съвременната "цивилизациия".

Така работи утопията капиталистическа "демокрация".

Топлата вода отдавна е измислена, и описана, но някой трябва да има култура - за да я разбере.

Тоест имаш опоненти, които нонстоп ръсят простотии, и така те побеждават.

И понеже всичко това ми е ясно, затова пуснах нестандартен пост, който е на практика режисиран театър.

 
Така, че съм прав, защото най много дразни едностранчивоста, и себепостилането в робски режим на официалната догма, и доктрина, което е сигурен признак на малоумие!

Тоест, грозотията вече я няма, махнал съм я, той утре ще продължава да ръси простотии, но вече е "белязан" невидимо.

Благопожеланията обаче не са театър, а искрени. Това е част от изкуството - понякога не играеш, а действително си.

Тъкмо вчера обсъждахме, че образованието във ВИТИЗ, и киновузовете в Русия вече клони към  боклук, защото преди киното е било изкуство, с идеи, а сега е безидеен пазарен бизнес.
"Демократичното" отъпяване е достижение на промените от 10 ноември 1989 година.
Само, че това е планетарна реалност.
Проблема, е че няма разбиране до какво скотообразно състояние човечеството е паднало.
« Последна редакция: Jan 31, 2023, 19:30 от ЗибелтБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4443 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 68729 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx