Автор Тема: Fedora - Проблем с Nvidia драйвери след ъпдейт на X  (Прочетена 1217 пъти)

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
На скоро станах свидетел на един странен бъг с Fedora 13.
Имах инсталиран затвореният драйвер на Navidia от rpmfusion и всичко си работеше добре. После обаче ъпдейтнах X-a , заедно с него се ъпдейтна и самия драйвер и си мислех, че всичко ще е ОК. Да ама не :) След рестарт compiza изчезна - проблема беше, че не можеше за се зареди GLX, glxinfo даваше грешка а в лога се появиха следните проблеми:
(II) Loading /usr/lib/xorg/modules/extensions/nvidia/libglx.so
[  1095.844] dlopen: libGLcore.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory
[  1095.844] (EE) Failed to load /usr/lib/xorg/modules/extensions/nvidia/libglx.so
Интересното в случая е, че libGLcore.so.1 си се намира в /usr/lib/nvidia, а пътят до библиотеката е зареден в /etc/ld.so.conf.d/nvidia-lib.conf. Нещата обаче не сработват по незнайни за мене причини в ldconfig -v | grep libGLcore нищо не изкарва.

Проблема го реших с вписването на пътя до библиотеката в /etc/ld.so.conf файла след това ldconfig и после всичко сработи.

п.с. Не знам до колко това ще помогне на някой но просто си бих главата няколко дни в преинсталация на драйвера, после на Х-а и пак нямаше ефект та реших да споделя :)
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

H0lyGanGs7eR

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 163
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Попринцип май си има подобен проблем, и аз така го слагах драйвъра. Въобще никак не ми хареса поддръжката на nVidia драйвери на федората, за това и си замина бързо   ;D ;D
Активен

ismailov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 465
  • Distribution: ubuntu,mint,xubuntu
  • Window Manager: Xfce,lxde,cinamon,Gnome
    • Профил
    • WWW
аз съм с федора от миналия петък и да ти кажа ми харесва повече от убунту и мандрива
ама съм с ати радеон 9250
то е още по зле
добре че  не ползвам 3д компиз и тн
и че си ползва отворения драивър
на смотаните ати
ама като нема пари за нвидиа
Активен