Автор Тема: Проблем с влизане в новоинсталирана система - Мандрива 2008.1  (Прочетена 2334 пъти)

Teo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 169
    • Профил
Тествах едно live cd на Mandriva 2008 sprins, допадна ми като за мойта конфигурация и реших да го инсталирам на харда. Инсталацията мина нормално до рестарта, след което на черен екран ми излезе следното меню:

Mandriva Linux release 2008.1 (Official) for i.586
Kernel 2.6.24.4 - desktop 586 - 1mnb on an i.686 /tty1
localhost login:


След като се чудих около минута автоматично се появи следното, и после курсора остана да си мига и нищо не произтича

localhost login: audit (1287713086.083:2): dev=eth0 prom=256 old_prom=0
auid=4294967295


Има ли някакъв логин и парола по подразбиране? Или пък ако може да ми дадете линк за имидж, който след изпичане да не прави такива мизерии?
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Teo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 169
    • Профил
Благодаря за линковете, пак може да са ми полезни!
..............
След повторна инсталация, този път с предварително настроена мрежа  в лайв системата нещата се оправиха. Нямам обяснение, може би е свързано с това че мрежовата карта не тръгва автоматично, а трябва да се "пипне", понеже кара само на 10 мб/s
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Едно от правилата при инсталация от One /Live CD/ е предварително свързване към мрежата и добавяне на хранилища от контролният център. След това инсталираш. А да ползваш 2008.1 при налична 2010.1?
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Teo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 169
    • Профил
Цитат
А да ползваш 2008.1 при налична 2010.1?

-не съвсем актуален хардуер
-не харесвам кде-тата след 3.5
-каффеинето не работи с пълна функционалност, заради плъгини, а слагането на стара версия е жива мъка заради зависимостите
Активен

Teo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 169
    • Профил
Оказа се че нищо не се е оправило, щото след като пуснах днес компа положението е същото...  описаното решение очевидно е траяло до първия рестарт
Интересно, но при GNOME варианта на същия релийз го няма това положение и се чудя дали сменянето на мрежовата карта ще помогне
« Последна редакция: Oct 22, 2010, 08:26 от Teo »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
не знам дали ще е новина за теб, че в хранилищата на mandriva 2009.1 e включена kde 3.5. просто инсталираш Мандривa 2009.1 с KDE 4 и пишеш urpmi task-kde3
след това при логването влизаш с kde3 сесия.
Свали си Mandriva 2009.1 /Spring/ KDE One /Live CD/. Свържи я към интернет. Влез в контролният център>>източници на софтуер и добави хранилища като кликнеш на бутона "Добавяне". След това инсталирай. След инсталацията ъпдейтвай и добави task-kde3. Излизаш, сменяваш сесията и отново влизаш. Много харесвам КДЕ 3 но вече е много кофти откъм поддръжка. Само в стабилният Дебиан не прави проблеми защото по принцип там програмите са стари . Много дистрибуции имат версии с КДЕ 3, но когато всички програми са за KDE-4 става голяма каша. Така е с кубунту тринити. След всеки ъпдейт се омазва повече.
 Успех.
« Последна редакция: Oct 22, 2010, 09:34 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Teo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 169
    • Профил
Мерси за съвета и препоръките, вероятно ще стигна дотам, но ми се ще да разбера каква е причината да не тръгва графичната среда на 2008.1
И при други го има този проблем, тъй че не е нещо уникално. Доколкото схванах това по-скоро е проблем на дисплея
Сега като напиша root и паролата или пък името на обикновен юзер и парола ми излиза съответния промт - # или $, но при startx дава грешка:

Fatal server error
no screens found
Waiting for X server to begin accepting connection giving up
xinit:Connection reset by peer (errno104) unable to connect to X server
xinit:No such process (errno3) Server error


Пробвах и с mcc различни настройки на дисплея, но като дам test - изписва че е дизейбъл прекъсване 19
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Аз не си задавам изобщо такива въпроси. Почне ли да ми прави една дистибуция номерца още след инсталацията, приемам, че не е точно моята дистрибуция и инсталирам друга. С Мандрива досега не съм имал проблеми. Ако ти е стар хардуера можеш да опиташ Debian Lenny и Ubuntu 8.04. Все още се поддържат. Единствената особеност на Ubuntu 8.04 е че трябва да смениш видео изходите на smplayer на xorg защото изкарва черен екран. Иначе и двете дистрибуции са железни.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Teo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 169
    • Профил
Наистина са здрави препоръчаните дистрибуции, с тях постигнах най-големи успехи по отношение гледане на свободна и кодирана сат телевизия. Превъртях ги и двете и си имам готови имиджи с настройките им. Но имах дребни проблемчета с принтера при дебиан и с внезапното спиране на звука (понякога) при убунту. Докато това лайв сд на Мандрива ме очарова - всичко тръгна от раз без никакво човъркане и затова ще се помъча още малко да го подкарам на харда , ако нищо не стане почвам с Мандрива 2009
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Кажи каква ти е видео картата и драйвера, който се зарежда... Според мен е от това.
Активен

c111100101

  • Гост
От три дни съм с 2010 и съм много щастлив :) От всички изпробвани дистрибуции за поне 5 години тази най ме кефи и ми допадна.
Държа да отбележа, че с 2010 нямам никакви проблеми. Всичко си тръгна и върви перфектно. Мога да се хваля още много ама спирам за сега. :)
Активен

trosho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 321
    • Профил
@Тео Имаш лог файл на Xorg-а (/var/log/Xorg.0.log), разгледай го за грешки. Така може да се ориентираш къде да търсиш проблема.
Може да опиташ да конфигурираш графичната среда и през конзолата (при неработещ Xserver). Използвай команда XFdrake. В краен случай,  с нея може да избереш vesa драйвер, за да се добереш до десктопа, а после да мислиш за оправяне на нещата.

@c111100101 Кого трябва да хвалиш? Себе си или тези, които са правили дистрибуцията?
Активен

Teo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 169
    • Профил
Ще имам впредвид това за лога да го видя. В момента съм изтрил дяла, но пак ще сложа системата, инсталацията протича почти толкова бързо, колкото и зареждането на лайв сд-то.
Днес пробвах със смяна на виеокартата в mcc с избор на някаква стандартна веса - стартира ми Хсървъра, но монитора излезе аут от синхрон и не можах да видя какво стана и впоследствие се съсипа системата и спря да зарежда и до етапа с проблема.
Видеокартата е NVIDIA FX 5200, а драйвера, който системата качва 169.12.
Утре ще опитам с друга видеокарта, сега ако успея ще пробвам веднага след инсталацията да кача друг драйвер. Мазалото обикновено става след 2-3 рестарт
Активен

c111100101

  • Гост
@c111100101 Кого трябва да хвалиш? Себе си или тези, които са правили дистрибуцията?
Този въпрос е излишен! Няма причина в момента да хваля себе си.
Активен