Анкета

Въпрос: Пробвахте ли вече и доволни ли сте от новото Ubuntu 11.04

  • Да, доволен съм и ще остана с него
    - 5 (12.8%)
    Доволен съм но предпочитам друго дистро/версия
    - 3 (7.7%)
    Доволен съм но без Unity
    - 3 (7.7%)
    Не, не съм доволен
    - 8 (20.5%)
    Не съм доволен от Kubuntu 11.04
    - 2 (5.1%)
    Доволен съм от Kubuntu 11.04
    - 9 (23.1%)

Общ брой гласове: 27

Автор Тема: ЗА и ПРОТИВ новото (К)Убунту 11.04  (Прочетена 5310 пъти)

bot

  • Гост
Re: ЗА и ПРОТИВ новото (К)Убунту 11.04
« Отговор #15 -: May 10, 2011, 23:57 »
Ползвам Debian от както ползвам Линукс. И от опит знам, искам ли да не се забърквам във филми (тоест, неприятности) ПОЛЗВАЙ си 32 битовата версия. Тогава просто нямаш грижи нито със флаш плеера, нито със скайп и т.н. Има си ядро, дето си поддържа 4 гб памет, а не съм видял разлика в бързодействието, когато ползвах 64 битова система. Просто е безмислено да слагаш 64 битова версия, от опит го казвам. Колкото до Унити, еми самата идея ми се вижда смотана. Предпочитам да ползвам среда, в която да мога да махам, местя, слагам панели и аплети където и когато си искам. Докато и Унити, и Гном 3 и нетбук режима на кде точно това не позволяват. И трите съм ги пробвал и не ме радват ввъобще. Иначе, да, сега си слагам панел в дясно и си хакам там стартери и други неща, точно като в унити. И да, слагам си горна тънка лента със системният трей, часовниче и т.н, точно като в унити. Обаче не ми се орязват другите възможности. И това си го правя и на КДЕ  4 на лаптопчето със 10 инча екранче, и на Гнома на домашният ПЦ, и със XFCE става.То едно просто XFCE можеш да си го нагласиш да изглежда като унити и да е много по-функционално и удобно...Да не говорим, че КДЕ 4 , дето е тежичка среда, върви по-бързо и от Унити, и от гном3 и харчи по-малко памет.

Айде сега глупости на камари.

64 Битовата система е доста по производителна и бърза в сравнение с 32 бита.
Явно си с някой сакат интел на който пише 64бита но не е баш такъв. И за това ти е по добре с 32 бита.
Колега АМД, и аз като тебе навремето се хвърлях да защитавам 64бит и многоядрените процесори че са крачка напред в еволюцията на електрониката и естествено са по-производителни. Достатъчно е да хвърлиш един поглед на бенчмарк тестовете и здравата логика за да се убедиш че никой няма нужда от такава изчислителна мощ в момента. Линукс ОС е 32 бит базирана. И си работи перфектно с 32бит процесори и изчислителна мощ. 64бит се наложи главно поради факта че преодолява лимита от 4 Гбт в адресното пространство. Някой да е забелязал нужда от повече от 4ГБт рам при линукс? Или нужда от копиране на файл по-голям от 4ГБ? Може би! но е по-скоро изключение. И какво сега, да бутаме електронната индустрия до абсурдни граници заради някакво негласно споразумение между Майкрософт и Интел? Много малка част от съвременното ИТ общество се нуждае от 64бит адресно пространство и данни. И така да е, въпросът може да се разреши със 32 бит процесори. Е ще бъде 10-15% по-бавен и какво от това? Трябва да мислим глобално. Електрониката няма нужда от това свръх производство.
« Последна редакция: May 10, 2011, 23:58 от bot »
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: ЗА и ПРОТИВ новото (К)Убунту 11.04
« Отговор #16 -: May 11, 2011, 01:50 »
Не е баш така, както казваш - 64bit си има предимства. Например на мен характера на работата налага от време на време да смятам разни неща и то говорим за тежки сметки, които могат да отнемат от дни до седмици. Та моите сметки вървят с 30% по-бързо на 64 битов Линукс, отколкото на 32 битов.
Друга важна характеристика е, че заради 64 битовата архитектура е доста по-трудно провеждането на разни хахорски атаки, т.е. 64 битова ОС е по-сигурна от 32 битовия и еквивалент.

То ако ме питаш мене, на повечето хора една мощна елка им стига, ама това не значи, че всички сме така.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
Re: ЗА и ПРОТИВ новото (К)Убунту 11.04
« Отговор #17 -: May 11, 2011, 06:50 »
Абе може да има някаква разлика в бързодействието между 32 и 64 бита. Ама няма да е двойна, нали. !0 - 20 процента не са фрапираща разлика, че да ме изкушат да си стъжнявам живота. Пробвал съм, когато съм пробвал, нямаше флаш плаер въобще и това ме отказа. Та аз си ползвам компютъура за домашни глезотии все пак. Интернет, филми, документи. Рамта ми е 2 гб. Процесора е AMD Атлон 3500+.
Е, какво реално ще усетя, ако мина на 64, че да си заслужава нервите?
Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: ЗА и ПРОТИВ новото (К)Убунту 11.04
« Отговор #18 -: May 11, 2011, 10:08 »
tonitochev-Тони-системата ми е перфектна с Кубунту 10.10- просто изчаквам мъдро като змия да минат 1-2 месеца от всяка нова версия ;)
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: ЗА и ПРОТИВ новото (К)Убунту 11.04
« Отговор #19 -: May 11, 2011, 10:18 »
За всяка нова дистрибуция-ъпгрейд минимум един месец след излизането и!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Това важи само за вас. Ние в Gentoo актуализираме веднага и всичко си е наред
радвам се за вас!!!
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

c111100101

  • Гост
Re: ЗА и ПРОТИВ новото (К)Убунту 11.04
« Отговор #20 -: May 11, 2011, 15:48 »
Само заради тази тема си сложих последното Кубунту и вече няколко дни съм с него. Няма нещо от което да се оплача, нямам забележки. Единствено темата на Кубунту малко не ми харесваще и затова си поиграх малко тези дни и модифицирах. Затова и пуснах темата, за темата на Мандрива :)
Сега и на спряни ефекти десктопа ми има хубав изглед а системата работи доста пъргаво. :)
Активен

tokopan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 42
  • Distribution: Linux Mint ,Point Linux OS ,Open SuSe ,PCLinuxOS ,Manjaro, USU
  • Window Manager: Cinnamon, Mate, Gnome 3, KDE, Xfce
    • Профил
    • WWW
Re: ЗА и ПРОТИВ новото (К)Убунту 11.04
« Отговор #21 -: May 11, 2011, 23:05 »
Аз имам проблеми с ефектите в Кубунту. Дава ми, че ефектите са временно изключени и си мисля, че може да е някаква несъвместимост. С вградена графична карта Intel 945GM съм, на която съм пускал ефекти с други дистрибуции. Иначе имам и Linux Mint 10 KDE на същия лаптоп в момента, но Кубунту върви доста по-бързо от Mint.
Активен

c111100101

  • Гост
Re: ЗА и ПРОТИВ новото (К)Убунту 11.04
« Отговор #22 -: May 12, 2011, 07:19 »
Аз имам проблеми с ефектите в Кубунту. Дава ми, че ефектите са временно изключени и си мисля, че може да е някаква несъвместимост. С вградена графична карта Intel 945GM съм, на която съм пускал ефекти с други дистрибуции. Иначе имам и Linux Mint 10 KDE на същия лаптоп в момента, но Кубунту върви доста по-бързо от Mint.
Аз също съм с вградено интелско видео само, че е малко по-висок клас G41 въпреки, че ми работят ефектите с него съм ги спрял. Системата ми доста се засили. В крайна сметка не виждам голям смисъл от тях освен да се изфукам с това онова пред приятели. :)
Активен

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: ЗА и ПРОТИВ новото (К)Убунту 11.04
« Отговор #23 -: May 12, 2011, 10:31 »
Аз имам проблеми с ефектите в Кубунту. Дава ми, че ефектите са временно изключени и си мисля, че може да е някаква несъвместимост. С вградена графична карта Intel 945GM съм, на която съм пускал ефекти с други дистрибуции. Иначе имам и Linux Mint 10 KDE на същия лаптоп в момента, но Кубунту върви доста по-бързо от Mint.

Аз съм със същото видео.
Ефектите в Сусе автоматично ми се изключваха (КДЕ). Ако ги включех ръчно, всичко почваше да се влачи едва-едва.
На Арч обаче ефектите си работят без проблем.
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

tokopan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 42
  • Distribution: Linux Mint ,Point Linux OS ,Open SuSe ,PCLinuxOS ,Manjaro, USU
  • Window Manager: Cinnamon, Mate, Gnome 3, KDE, Xfce
    • Профил
    • WWW
Re: ЗА и ПРОТИВ новото (К)Убунту 11.04
« Отговор #24 -: May 12, 2011, 17:07 »
Ползвам superkaramba с някои джаджи, които изискват да са пуснати ефектите. Иначе фона на джаджата не е прозрачна. Иначе нямам проблем да си работя с изключени ефекти.
Активен