Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165496 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #480 -: Sep 15, 2021, 11:55 »
...
Апропо този бунак, все пак осъди България.

   Кой ? ???
Сигурно Сакскуборготски

   Аха...
Комарджийското пиянде "цар" Симеон2.
Боклукът толкова се нагуши,ебаси алчността.
Приватизацията на ЕРП -тата,на БТК (продадени за в пъти по ниска цена от реалната).
"Брейди" сделката,от която България е ощетена с над 100 млн. $
И т.н. и т.н.

   Все пак се надявам,че справедливостта все някога ще визтържествува,и
"царя" ще си получи заслуженото.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #481 -: Sep 15, 2021, 12:36 »
Ши ва опрая..........................и ни оправи като гледам.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #482 -: Oct 23, 2021, 22:45 »
По торентите вече се появи новия Dune-2021, да видим какво са направили от книгата/книгите.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #483 -: Oct 25, 2021, 19:52 »
Днес си купих матрак. От осемнадесет години имах нужда от такъв. Просто пружините на семейното ми ложе са увиснали до земята, а днес няма нито един майстор с такава телена машина. Но пък нямах пари и покупката се отлагаше. Преди няколко месеца започнах работа и се зарекох това да ми е първата покупка. Не беше. Преди това трябваше да купя нова пералня.

Но ето днес вече съм горд собственик на матрак и съм се излегнал удобно.

Нямаше да ви разказвам тази банална история, ако не беше един факт.

У нас най-много се рекламират марките Дормео, Тед и Нани.  Нани между другото имат най-хубавите реклами.

Обаче от години битката беше основно между Дормео и Тед. Преди пет, шест, може би повече години, беше особено ожесточено.

Има един радио- и телевизионен водещ Митко Павлов¹. В неговата уста буквално бяха сложили думите — китайска котка в сак с италианско име. До там бяха стигнали със съперничеството.

И до ден днешен навсякъде се рекламират, колко били български². И на страницата им да иде човек, същата работа. Навсякъде.

Сега ще питате, защо съм си купил Тед като непрекъснато говоря против патриотизма и подобен род неща. Пък и съм казвал преди сигурно повече от двадесет години, още когато започна кампанията „Изберете българското“, че „българско“ и „качество“ изобщо не са синоними.

Избрах Тед не за това. Просто те в рекламите си обещаваха „пружинки в калъфче“, а Дормео ми обещава „memory пяна“, каквото и да значи това идиотско означение.

Имам приятели, които много отдавна спят на матраци и нищо добро не съм чул от тях за въпросната паметлива пяна, чието име даже е идиотски построено — преполовено на два различни езика.

Имах и късмет. Тези с механичната конструкция са и най-евтините матраци на Тед.

След покупката щях да разбера, че всъщност всеки един техен матрак съдържа запаметяваща пяна и в почти всички има „пружинки в джобче“ чак до най-скъпите им от по три бона, които не знам, колко живота трябва да живея, за да купя.

А тези, които представят като механични, всъщност имат мрежа за огради под пяната. И май нямат „пружинки в чорапче“, което в действителност се оказа някаква „ортопедична функция“ или каквото там е измислил рекламния отдел.

Страницата на Тед е безумна, казвам ви!!! През повечето време не знаех, какво чета.

И изпадах в паника, че не намирам никъде размери. А то размери се оказа, че има за всеки един матрак. Ама във филтъра не можеш да ги зададеш, сигурно защото няма да ти филтрира нищо.

Та вече ми е удобно и съм щастлив. Но в словоблудството си още не съм стигнал до това, което исках да кажа.

Още отначало ми стана странно, като мадамата, която ми се обади, каза, че идва от Бургас. По нейните думи имат бази в Пловдив и на други места, но идва от Бургас. Викам, там са имали на склад хората.

Но истината лъсна щом махнах найлоните и мъничкото кашонна хартия по ъглите. Пишеше с огромни букви — Произведено в Пакистан.

Аз даже мяркайки го, не го видях добре и мислех, че се шегуват — Made in Practistan. Точно така го прочетох. Но на втори поглед се ококорих. Пише си много ясно — Пакистан.

Е добре, може ли да са такива мерзавци? Аз не го купувам, защото е български и евентуално създавал работни места. Купувам го заради „пружинките в чорапче/джобче/калъфче“, с които са ми проглушили ушите от поне петилетка. И уж да не е със запомняща пяна. Трето българско име слагам за едно мнение, тия не успяват.

Педерасти в лошия смисъл на думата!!!

И защо го правят? Нали всеки един, който купи от тях, на мига ще разбере, че тоя матрак е пакистански, а не български?! И ще е разочарован и няма да купи пак. Аз самия няма да купя втори път. Ако пак купувам, ще е от Нани.

А дори не съм родолюбец. И матрака определено ми харесва. Но не обичам да лъжа и да ме лъжат.

Тед са жалка измет!

===
¹/ Май Павлов беше, но е Митко;
²/ Произведени в България. Иначе едва ли има някакви български материали освен дървената рамка. Но пак е нещо.
« Последна редакция: Oct 25, 2021, 20:52 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #484 -: Oct 25, 2021, 20:33 »
...
А дори не съм родолюбец. И матрака определено ми харесва. Но не обичам да лъжа и да ме лъжат.

Тед са жалка измет!

===
¹/ Май Павлов беше, но е Митко;
²/ Произведени в България. Иначе едва ли има някакви български материали освен дървената рамка. Но пак е нещо.
Нямаше ли закон срещу подвеждащи и лъжливи реклами? Можеш сигурно да ги съдиш и да им измъкнеш пари поне за един матрак още  :)
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #485 -: Oct 25, 2021, 20:55 »
И да има, техните адвокати ще са по-добри от моя. Но в Новия завет пише — не съди, за да не бъдеш съден. Следователно не харесвам съдебни зали. И да имах всички шансове за успех, не бих ги съдил. С извинение за професията на Ник. Ама тя и моята не е цвете. Лихвата е грях, а аз съм се занимавал с много лихви. В един казан в ада ще сме с него.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #486 -: Oct 26, 2021, 13:33 »
И да има, техните адвокати ще са по-добри от моя. Но в Новия завет пише — не съди, за да не бъдеш съден. Следователно не харесвам съдебни зали. И да имах всички шансове за успех, не бих ги съдил. С извинение за професията на Ник. Ама тя и моята не е цвете. Лихвата е грях, а аз съм се занимавал с много лихви. В един казан в ада ще сме с него.

   Лихвата не е грях,стига да не е кожодерска.
Иначе излиза,че и печалбата на фирмите също е грях.

   Не съм привърженик на капитализма,не ме разбирай погрешно.
При соца също имаше лихви,но бяха разумни.
Сигурен съм,че панелката ти във Видин е купена някъде 70 -те или
80 -те години с кредит с 2 % (два процента) годишна лихва.
По онова време на никого това не е тежало ...

   Лихвата се води грях в исляма,но това всъщност е гнусно лицемерие.
От какво мислиш печелят банките във варварски държави като
Саудитска Арабия,Катар,Турция и т.н.
Не се среща такъв термин "лихва",просто шибат със скрити такси.
Които в много случаи са големи ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #487 -: Oct 26, 2021, 14:01 »
Не се взимаха кредити. Това се смяташе за грях. Иначе кредитите на ДСК бяха с по-ниска лихва от тази по спестовните книжки. Пълно безсмислие. Та беше гордост да събираш едно десет или повече години и да си купиш. Цените бяха наистина народни. Но имаше недостиг. До последно не всички желаещи успяха да си купят.

Но иначе си прав. Живея в този апартамент от 1984-та. И все пак има някакви хора, които са взимали ипотеки.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #488 -: Oct 26, 2021, 14:50 »
В соц-а лихвите бяха дотирани от държавата както и всичко останало, щото нямало инфлация като в капитализма. Ама от къде идват тези дотации - се видя много хубаво. На залените чорапи/шапките и партийните величия им ги даваха без пари даже, щото строя е велик (те затова и още си искат соца).
Сега чайнетата правят същите маймунджулуци и пак ще има "изненадани".
Дълговете дето ги нямали почнаха да им изяждат главата. На хартия и дългове (вътрешни) нямало, а се оказва, че са по-големи от външните трилиони.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #489 -: Oct 26, 2021, 16:45 »
Кредити съм теглил два пъти, последния го погасих 2012 година, тогава почерпих колеги като за рожден ден, оттогава не съм теглил и нямам намерение, освен ако не е за нещо животоспасяващо. За тия години (2007-2012) се сещам, че лихвите бяха направо убийствени- теглиш 50, връщаш 100 хилки. Имах тогава един познат австриец, някъде 2010, по спомен, искаше да тегли 50 000 евро тука (беше женен за българка, живееше си тук). Искаше да купи жилище тук, в БГ. ДСК и Уникредит му обявиха сходни оферти, както написах- ипотека, теглиш 50 и връщаш 100 (евро). Ядоса се, и тегли от някаква банка във Виена, от родната си страна, и го погаси следващата година. Питах го колко му е излязъл масрафа, каза ми- теглих 50 евро, следващото лято погасих изцяло и върнах 60 евро. Т.е. 10 отгоре на изтегленото.

Та нашите тука тогава деряха яко. В момента не знам как са нещата, не ми се е налагало и не съм се интересувал.


П.П.

С извинение за професията на Ник. Ама тя и моята не е цвете. Лихвата е грях, а аз съм се занимавал с много лихви. В един казан в ада ще сме с него.


Файър, не се притеснявай, ще уредя и за двама ни едно условно изтърпяване на казана  ;D
« Последна редакция: Oct 26, 2021, 16:48 от Nik123 »
Активен

bcdenkov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #490 -: Oct 26, 2021, 21:53 »
Не зная дали точно тази тема е подходяща, но реших и аз да се впиша с коментар. Непрекъснато попадам на коментари в интернет и по- националната телевизия, че Република България е мишена на Руските ядрени ракети, и защото е член на Европейският съюз и Северо Атлантическият съюз НАТО, то тези членства на Република България я правят враг на Русия и Българите - Българското население на държавата и територията ще бъдат изпепелени. Масово профили на лица се изказват от името на целият Български народ и Българското население. Никой Български гражданин не иска България в ЕС и НАТО. Политиците продадоха народа. Трябваше да има референдум за ЕС и НАТО. Американските марици - ТЕЦ - собственост на офшорна компания от САЩ с прокурист Руденко. Дънди Прешъс - Канадска офшорна компания с прокурист в България Заяцев. Ресурсно базирана икономика- на социални помощи и пред компютъра. САЩ - били кравари. DW било Дойче зеле. Разводняват темата или темите със странични измествания на следващите коментари. Изнася ли сме домати и краставици за СССР, който са се продавали по 4 копейки за кг. в Челябинск или Норилск. Сега, защо не изнасяме за СССР. Ами кой те спира. Направи фирма, произвеждай, изнасяй, плащай данъци, консумативи и заплати. Аз какво общо имам с цената от 4 копейки за килограм домати или краставици. На Българите им вменяват задължение да дават на Руснаците. По- добре на 60 км. от Москва, отколкото в САЩ или Англия, защото Ракетите на Путин били насочени в тази посока и щели да ни изпепелят и изтрият от лицето на земята. Преди време отивам по- спешност в Пирогов. Щом си без направление от личният лекар и личният ти лекар да те е пратил с пет различни направления към пет специалиста, то си плащаш като неосигурен частен пациент в Пирогов без значение, че си здравно осигурен без забележки. При НРБ България била на 8- мо място в Европа и на 26- то място по- Стандарт на Живот. Холандия и Белгия и Скандинавските след нас, а Гърците толкова назад, че не се виждат. Била е на 11 - то място по- икономически растеж през 1939 год. Каква армия имахме по- соца. Смелите родни граничари едвам удържаха тълпите от млади Гъркини, нелегално минаващи граничната бразда и Сигнал -100 за да мият дупетата на Български старци и Пенсионери. Пълна ангария. И ученическите бригади. И студентските бригади. И комсомолските бригади. Ангария и пълна робия. Детски труд в НРБ. 8 часовият работен ден при 5 дни е въведен при Цар Борис 3. От 1946 год. до средата на 1974 год. е 6 дневна работна седмица при 12 часов работен ден. Заплащане в ТКЗС е 25 ст. надница за 12 часов работен ден.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #491 -: Oct 27, 2021, 07:11 »
Не мойте да се плашите - они ке бомбят Омск, Тамбов, Курск, Новосибирск  или по азбучен ред или в кр. сл. Воронеж  :P

https://www.svoboda.org/a/29463330.html

Анекдот вместо посткриптума.

Звонит Лавров Шойгу и говорит:

– Слушай, Кужугетович, не бей по Нью-Йорку, у меня там дочь живет.

Шойгу, возмущенно:

– Блин! Песков просил по Лондону и Парижу не бить, Медведев – по Берлину, Мизулина по Бельгии, Жириновский по Швейцарии... Другие наши звонили, список большой. Лавров, куда бить-то тогда в случае чего?

– Ммм, ну долбани по Воронежу, там наших точно нет.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #492 -: Oct 27, 2021, 20:51 »
По торентите вече се появи новия Dune-2021, да видим какво са направили от книгата/книгите.
Каквото правят с всичко. Лайът Кайнс е чернокожа жена, вместо мъж.
« Последна редакция: Oct 27, 2021, 22:23 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #493 -: Oct 27, 2021, 21:01 »
И Пол са го подбрали доста нежен.
Иначе откъм ефекти си е ОК.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #494 -: Oct 28, 2021, 08:38 »
Те това очаквах  да чуя - ще става значи като за малки деца... че на моите вече им писна от DC комиксови герои... независимо дали ще 'погребат' вече старите кучета - актьори и ще ги заменят с нови  положението вече е неспасяемо

Само чакам да излезе 4К и зарежданме с пуканки

П.П. инак аз още си чакам за новия Топгън който ше остарее преди да е излязъл още - какво ли не прави алчността с хората..или може би чакат да забравим за пилотите дето ги уби по време на снимките   >:D
Активен