Автор Тема: Руско-Украинска война от 2022 год.  (Прочетена 69978 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #180 -: Mar 03, 2022, 23:17 »
Казваш, че американците са били на „Мегдана“. Не е тайна. Сами го казват. А е и очевидно. Има го даже в онзи филм даден от 4096. Но дали американците са виновни за случката? Не са. Мегданските събития са си поради съвсем обективни причини. Ама американците били натиснали и усилили процеса. Така е. Видели са шанса си и са се възползвали. Не можем да ги обвиним в това. Но определено можем да обвиним украинците, че са се поддавали на внушенията им през всичките години. А Зеленски е най-много за бой.

Работата не е дали американците се месят. Те се месят навсякъде. Но не американците правят предпоставките, а само се възползват от тях. Специално в случая на Украйна и Русия, си говорим за процеси текли хилядолетие. Това е далеч  преди континента оттатък Атлантическия океан да бъде открит.
« Последна редакция: Mar 03, 2022, 23:23 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #181 -: Mar 03, 2022, 23:20 »
И конкретно към теб като модератор, как мога да премахна профила си от форума така, че цялата история за мен съгласно закона да изчезне?

Конкретно към теб Единици и нули, аз лично не знам такъв начин.

А в лично качество, а не на модератор — правото да бъдеш забравен смятам за най-голямата грешка, откакто Интернет съществува и най-жалкото поведение, което е възможно. Но това е лично мнение. Не отричам, че за някой друг това може да е гордост. Негово право. Живеем (все още) в свободен свят.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #182 -: Mar 03, 2022, 23:31 »
За да го кажа ,трябва да допусна възможността да засегна някой.

Ако някой ще се обижда, определно е сбъркал мястото.

Но иначе съм съгласен, че вместо за Русия и Украйна, би трябвало да си говорим по технически теми. Би трябвало, но днес отдавна Линукс не е идея, а професия. За твърде малко хора е страст, а не работа.

И като не се повдигат такива теми, си говорим, за каквото друго е актуално.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #183 -: Mar 03, 2022, 23:49 »
И конкретно към теб като модератор, как мога да премахна профила си от форума така, че цялата история за мен съгласно закона да изчезне?

Конкретно към теб Единици и нули, аз лично не знам такъв начин.

А в лично качество, а не на модератор — правото да бъдеш забравен смятам за най-голямата грешка, откакто Интернет съществува и най-жалкото поведение, което е възможно. Но това е лично мнение. Не отричам, че за някой друг това може да е гордост. Негово право. Живеем (все още) в свободен свят.
От долу нагоре.
Ами не живеем в свободен свят искани се, но не е така. Още в гимназиите в часовете по философия този въпрос бе, изяснен за илюзия. Доколко е жалко желанието остави на желаещия да прецени. Грешка ? Не беше ли право по закон? Относно Интернет или интернет с малка буква или интранет,защото при наличните кроскънекти понятията малко се размиват.
Въпроса не беше да се изтрият от Интернет а конкретно от форума. Наясно съм къде  се скитат байтовете освен да се запишат в базата на форума.
Активен

А печат ?

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #184 -: Mar 03, 2022, 23:57 »
Имаш свобода да не четеш/пишеш във форума.
Няма да се плашиш, КГБ/ГРУ/ФСБ няма да те търси в този форум, много е дребен.
Важното е "фашистите" да бъдат изчистени от Украйна, а в Русия кога?!
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #185 -: Mar 03, 2022, 23:59 »
@10101, освен това имаш свободата да ползваш и прокси. Че и прокси чейн, ако искаш.

А относно кой къде е бил, всички знаем, кои обикалят света и правят пакости нон-стоп.

Сигурно ти е известно още, че Пакистан е създадена от тях? След като настройват мюсюлманите в Индия против останалите там. И откъде ли е ядреното оръжие на Пакистан?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #186 -: Mar 04, 2022, 00:04 »
Отново изразявам лично разбиране, като казвам, че според мен лично, свободата е вътрешно състояние на духа. Може да си свободен с пранги на ръцете и краката.

Някой може да разбира нещо друго и това отново е негово право.

А, че света е илюзия е схващане по-старо от хората или по-точно — по-старо е от Хомо сапиенс. Но тук Нака е по-запознат от мен. И Джет има, какво да добави.

Разбира се, имаш такова законно право. Но въпросния закон е по-млад от регистрацията ти тук. Който е имало да научава за теб, сиреч bigtech, вече е научил. От там не можеш да се изтриеш, дори тук за пореден път да бъдем сполетени от някое кракерче, което да затрие де що има по „Старото корито“ и то никога да не може да се възстанови.

И последно нещо. Съдейки по ел. поща, с която си регистриран, всъщност имаш и друг псевдоним наоколо, с който беше много популярен и почитан през много години, далеч преди настоящата ти регистрация. Защо си решил да се откажеш, си е твоя работа. Но не е било, защото не си бил почитан. Това, което казвам, е, че не са други потребители причината.

Къде летят битове не съм компетентен, много по-запознат си от мен. Аз съм обикновен, домашен потребител на ГНУ/Линукс и не претендирам за нищо повече от това.

Само още една забележка. В нашия език е прието — Интернет да се изписва с главна буква, защото е име.

Поздрави!
« Последна редакция: Mar 04, 2022, 00:06 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #187 -: Mar 04, 2022, 00:10 »
Благодаря за свободата която ми предоставяш. Явно форума ще си остане място за лична изява на 3-4 поради страх от изява във фейсконтрола,  и различно мислещите са излишни.Сигурно аз съм виновен повечето от старите и редовни членове да се изнесат. Колко от вас са от основаването? Колко от вас са идвали на сбирките през годините? Много са ми  около 20 години членство . Както се казва път на младежта. Трима - четирима ще си пишат четат и модерират. По зле от irc.
даващия-огън:  Моля да ми спреш/ изтриеш акаунта. Няма да се регистрирам с нов.
Активен

А печат ?

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #188 -: Mar 04, 2022, 00:15 »
@10101, освен това имаш свободата да ползваш и прокси. Че и прокси чейн, ако искаш.

А относно кой къде е бил, всички знаем, кои обикалят света и правят пакости нон-стоп.

Сигурно ти е известно още, че Пакистан е създадена от тях? След като настройват мюсюлманите в Индия против останалите там. И откъде ли е ядреното оръжие на Пакистан?

Оффф ще обединя отговора си в един от два поста.
Прав си загубих си предния Ник и паролата. Здраве да е.
Викаш прокси, лук, по реалистично гледайте на нещата. Не помагат.
Активен

А печат ?

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #189 -: Mar 04, 2022, 00:28 »
Без да искам да те засягам. В такъв случай много моля да бъда извинен.
Изключително си вървежен пред младежта.
Закона бил млад, готино измъкване.
Прикчих с постовете
Нищо лично към никой. Само повече живот и здраве.
Активен

А печат ?

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #190 -: Mar 04, 2022, 00:29 »
10101, колкото и да те зачитам, колкото и да уважам стотиците неща изписани от теб под друго име, не мога да сторя това.

Моя задача е да задържам потребители, до колкото мога (очеизвадно не го мога), а не да ги гоня.

Една от свободите, които имаш е, това сам да изтриеш сметката си тук. От това ефективния резултат е, че твоите мнения няма да могат да бъдат виждани на едно място, което частично изпълнява претенцията ти. Но все така ще можеш да влизаш и да пишеш от името на 10101 с неговата парола.

Самия аз също съм тук (като читател) от самото начало, когато бях студент втори курс. Но не съм ходил на нито една сбирка. През две и девета Мара направи един Install fest във ФМИ и това е единстеното място, където съм ходил физически. Но не съм посещавал нито една от конференциите. Не съм бил член и на канала в irc, защото винаги съм смятал irc за глупост и загуба на време.

Защо хората се разбягаха от тук?

Отговорих частично, какво си мисля. Това е в световен мащаб. Времето се промени.  Хората вече си изкарват хляба с това. Не е домашното им хоби, на което да отделят денонощия. Не е онова приятно, забавно нещо, за което да им е удоволствие да си говорят. Няма го дори чувството на превъзходство пред тъпунгерите със сини екрани. Та то по начало си беше глупаво. На всеки от нас се падат хиляда или пет хиляди от шиндошарските зомбита.

Няма я романтиката. Има само бачкане.

Та така. Тук останахме отрепките дето отказват да са в това ново време на spybook, умнофони и властта на парите. Или тези от нас, които не са така крайни, просто са свикнали да идват тук, за да си армотизират клавиатурата. Все едно. Все още ни е приятно да го правим. Все още Славей не е закрил ЛЗБ и ние сме тук. Ако реши да ни натири, ще си идем. Ерата на динозаврите все някога свършва. Нашата все още продължава.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #191 -: Mar 04, 2022, 00:34 »
Изключително си вървежен пред младежта.

Не ме е*е младежта. Живота си е техен. За трети път, този път в прав текст. Този форум е написан преди да има изклчително малоумните днешни правила. Единствения начин да бъдат спазени е форума да бъде изтрит. Друг вариант няма. Ако някой тръгне да съди Славей или на него самия му писне, то форума ще бъде унищожен.

Но цялото съдържание на този форум е индексирано и ще съществува докато не се случи някакъв особен катаклизъм с и без съществуването на ЛЗБ.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #192 -: Mar 04, 2022, 07:20 »
А?! Ма той катаклизма вече тропа на вратата - идиотите вече почнаха да бомбят атомни централи...
https://www.politico.com/news/2022/03/03/europes-nuclear-power-plant-fire-russian-shelling-00014080
https://www.tweaktown.com/news/84900/russia-bombs-europes-largest-nuclear-power-plant-fire-breaks-out/index.html

ех тия пияндурници ве (единия тротоар мой ма и другия не си го давам) - кат не може да е за нас и за вас няма да остаим нищо (то това можеше да се очаква от оня с мишия поглед - ама нещо напоследък гледа кат мишок в трици)

А относно загубената регистрация - да не се коси 'колегата', не е само той и вината не е негова... а когато го акнаха сайта баят хора си загубиха достъпа (еле па тия с изченали вече мейл сървъри - мейлсити хотмейл помни ли ги някой още) а някой и защото влизаха по нарядко от лимита от време да си сменят паролата а и то ставаше само по имейла с който е правена регистрацията незаивисимо дали е жив още мейлъра или ако е жив ма нямаш достъп до него к'во праиш (требеше едва ли не да се сродяваш с админ/к/ите тъдява само и само да си запазиш акаунта) - мерси ... аз съм се зарекъл следващия път да слагам трите хикса, тъй кат глеам и колегата има място за още нули и еденички  [_]3
« Последна редакция: Mar 04, 2022, 07:25 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #193 -: Mar 04, 2022, 11:01 »
   Пожарът в Запорожката АЕЦ вече е овладян.
И няма засегнати критично важни с-ми.

   B САЩистанските "обективни" медии се мъчат да правят черен ПР,
ама нещо не им се получава ...
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #194 -: Mar 04, 2022, 11:15 »
Гледах по Нова как адв. Хаджигенов каза по адрес на другарката оня красноречив руски израз и как оня другия каза "Аз не мога да остана в това студио", след което стана и си тръгна, последван от другия по-малко забележим.

Не са хубави тези неща. Бих помолил никой да не си тръгва.  [_]3

Доп: Според един колега, 80% от българския народ били русофили. Според един дето ми е приятел във ФБ, народът бил освиркал К. Петков на Шипка. Според един професор 80% от българския народ били дебили. Еми ... откъде да се отпишеш ? :)
« Последна редакция: Mar 04, 2022, 11:38 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4478 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
(безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
go_fire 2285 104344 Последна публикация Днес в 20:31
от Acho