Автор Тема: PCLinuxOS KDE 2011.06 Впечатления - ВПЕЧАТЛЕН СЪМ!  (Прочетена 16710 пъти)

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Чудя се на акъла на всички хора, които имат желание да пробват постоянно различни дистрибуции. Това е нелогично. Времето за което ще инсталираш въпросната дистрибуция и ще я нагодиш така че да ти пасне на очакванията обикновено е далеч повече от времето, за което ще си нагодиш тази с която си свикнал да ти върши работа. Съжалявам ако обиждам някого, но хората, които си нямат друга работа, а тестват някакви дистрибуции според мен са малоумници и не вършат никаква полезна работа с хардуера си.

Компютърът има за цел да ти върши работа, а не обратното. Не мога да приема няколко часа загубени в изучаването и свикването с възгледите на някакви хора за това кое трябвало как да изглежда. За това време ще свърша далеч по-полезна работа. При това, наистина не придавам особено голяма стойност в това да усетиш на свой гръб и да знаеш какви били разликите между тази и онази световно-неизвестна дистрибуция. Горе-долу това е същото като да съм в течение с продуктовия каталог на Пайнер мюзик. Аре у лево, само ми губят времето. Досега не съм видял дистрибуция, която да ми предлага значително по-големи удобства от тази, която ползвам предимно. В моят случай примерно налагало ми се е да ползвам доста варианти - сорс-базирани, слакуер, сусе, редхат-базирани (дори се водя RHCE), мандрива. Не виждам кой вариант ми е е по-удобен от дебиана вкъщи. Не за друго, а защото съм му свикнал. Ако бях свикнал с нещо друго, щях да говоря други неща. Но при всички положения е рядко безсмислено да си губя времето да установявам неща, които така или иначе вече съм установил с години практика (и имам доста натрупани, макар и biased впечатления).

Тези спорове са рядко малоумни.

Но само едно не разбрах.. Как някои хора оценяват нещо без да са пробвали. И как казват че друго било по-добро, как изобщо може да има едно много по-добро, при положение че всяка дистрибуция използва една и съща основа. kernel baselayout coreutils glibc gcc и допълнителен софтуер който първоначално идва от едно място.

Единственото което е различно по дистрибуциите е кой колко пачове е нахакал.

И такива които ползват софтуера така както им е даден (Slackware, ArchLinux, CRUX, Sorcerer).

И съм напълно съгласен с твърдението че е въпрос на навик. И аз ако бях свикнал с Дебиан, щях да казвам че другото не струва. Всеки смята че неговото е най-добро защото той го ползва, или защото всеки му казва че било най-добро.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Цитат
Едно обновяване излиза двойно повече време и резултатът може да е плачевен. Но пък чиста инсталация ти излиза по-ефтина на време и почваш веднага да ползваш.

Точно заради прословутите преинсталации сложих преди време Арч и вече с него най-добре се оправям.
Ами да речем Минт, който наистина го ползвам на единия лаптоп, инсталирал и конфигурирал съм си куп неща ползвам ги 2 години и в един момент спират поддръжката.
Какво правим? Нова инсталация. Това добре става за нула време.
Ами всичките настройки, програми и съответните конфигурации? Ще отнеме дни докато възстановя системата.

Колкото и странно да звучи, за мен Арча си е точно юзер-френдли дистро. Просто търсиш в вики-то каквото ти трябва и четеш. Информация има за всичко.

Нали се сещаш, че ако /home дяла ти е на отделен дял и при новата инсталация си използваш старият акаунт, всички настройки ти се запазват. А за да инсталираш допълнителните програми, които ти трябват са необходими няколко кликвания с мишката. Много ще ти е трудно, почти невъзможно да ги инсталираш тия 5-6 програми за 2 дена.
А с Минт хич няма да ти се наложи да четеш каквото и да е. Ако си с Дебиан, евентуално трябва да прочетеш няколко реда за Wi-fi евентуално.
И въобще , ако спазваш добрите практики, е без значение дистрото. Истината е, че с каквото си свикнал, с това ти е лесно. За това Слакуерите твърдят, че слака не е труден, Дженту феновете също твърдят задружно, че по удобно нещо няма. Аз пък нито веднъж от безброй опитите не успях въобще да го подкарам това дженто, май съм много тъп.
Не знам, най-лесно си инсталирам дебиан от нетинстал и винаги ми е най-удобен тоя вариант. Арч съм го ползвал и него и то поне 1 година. Ама на лаптопчето не ще и не ще въобще да тръгне инсталациятра от USB и това е.
Е, вече нямам нерви да се ровя и да пробвам хиляди варианти. Убунту, Минт и Дебиан захапват веднага... Кво да говорим повече.

Сещам се също така че конфигурационните файлове по които съм пипал в не малко от тях не са в /home.

ПП: Еми не са 5-6 програми, а пакети които вече не помня имената им.
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Едно обновяване излиза двойно повече време и резултатът може да е плачевен. Но пък чиста инсталация ти излиза по-ефтина на време и почваш веднага да ползваш.

Точно заради прословутите преинсталации сложих преди време Арч и вече с него най-добре се оправям.
Ами да речем Минт, който наистина го ползвам на единия лаптоп, инсталирал и конфигурирал съм си куп неща ползвам ги 2 години и в един момент спират поддръжката.
Какво правим? Нова инсталация. Това добре става за нула време.

П.С. Споделям само личен опит, с идея да ти бъде полезен!
Ами всичките настройки, програми и съответните конфигурации? Ще отнеме дни докато възстановя системата.

Колкото и странно да звучи, за мен Арча си е точно юзер-френдли дистро. Просто търсиш в вики-то каквото ти трябва и четеш. Информация има за всичко.

Нали се сещаш, че ако /home дяла ти е на отделен дял и при новата инсталация си използваш старият акаунт, всички настройки ти се запазват. А за да инсталираш допълнителните програми, които ти трябват са необходими няколко кликвания с мишката. Много ще ти е трудно, почти невъзможно да ги инсталираш тия 5-6 програми за 2 дена.
А с Минт хич няма да ти се наложи да четеш каквото и да е. Ако си с Дебиан, евентуално трябва да прочетеш няколко реда за Wi-fi евентуално.
И въобще , ако спазваш добрите практики, е без значение дистрото. Истината е, че с каквото си свикнал, с това ти е лесно. За това Слакуерите твърдят, че слака не е труден, Дженту феновете също твърдят задружно, че по удобно нещо няма. Аз пък нито веднъж от безброй опитите не успях въобще да го подкарам това дженто, май съм много тъп.
Не знам, най-лесно си инсталирам дебиан от нетинстал и винаги ми е най-удобен тоя вариант. Арч съм го ползвал и него и то поне 1 година. Ама на лаптопчето не ще и не ще въобще да тръгне инсталациятра от USB и това е.
Е, вече нямам нерви да се ровя и да пробвам хиляди варианти. Убунту, Минт и Дебиан захапват веднага... Кво да говорим повече.

Сещам се също така че конфигурационните файлове по които съм пипал в не малко от тях не са в /home.

ПП: Еми не са 5-6 програми, а пакети които вече не помня имената им.

Аз пък щото съм новичък в линукс и още се уча и на една вртуалка съм си качил същото убунто което ползвам, прая си разни експерименти, ама си прая и снапшоти, и като пробвам нещо, и като видя, че няма да ми е нужно си връщам назад, вкарвам си нови хранилища, ама нъли се сещаш, че с remastersys-а си се запазват и като тпъгна да преинсталирам - преди преинсталацията трия всичко започващо с .(точка), освен .skype за да не си губя хронологията и след иновата инсталация - всичсо си е на макс! Всякакви конфигупационни файлове дето съм променял си си запазват и съм си мноо доволен от убунту-то 10.04!

П.С. Споделям само личен опит с идея да ти бъде полезен!
« Последна редакция: Jul 18, 2011, 02:52 от backinblack »
Активен

dinz0ls

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Честно казано и аз съм впечатлен :) По принцип съм обърнал доста дистрибуции и изхабил доста дискове за 4,5 години тази дистрибуция беше една от първите в моите броики.И постояно съм и пробвал новите версии,но тази ми хареса откъм всякъде.Kde-to е стабилно и бързо,ядрото си е добро,като цяло системата се държи стабилно.Доста добре изпипана система.След Дебиан това е най-доброто за мен,но съм и с нея в момента и смятам да остана с нея.За домашна система е супер :P
Активен